پیوند رهایی: حمایت از اقدامات پارلمان عراق+ اسامی سی نفر انتقالی اخیر

0
727

دو مطلب از پیوند رهایی: حمایت از اقدامات پارلمان عراق+ اسامی سی نفر انتقالی اخیر

پیوند رهایی، بیست و هفتم نوامبر ۲۰۱۵:… به دنبال دیدار تعدادی از خانواده های ساکنان کمپ لیبرتی در بغداد روز سه شنبۀ گذشته ۲۳ نوامبر با نمایندگان پارلمان عراق سایت رسمی مجلس نمایندگان (پارلمان) عراق روز گذشته در خبری در صفحۀ اول خود نوشت: «کمیتۀ پارلمانی موظف به رسیدگی به خواسته های خانواده های سازمان مجاهدین خلق ایران به ریاست نمایندۀ پارلمان ارشد صالحی امروز چهارشنبه …

لینک به منبع

از اقدامات پارلمان عراق برای دیدارهای خانوادگی و انتقال ساکنان لیبرتی حمایت می کنیم

پارلمان عراق علیه مجاهدین خلق فرقه رجوی

این موفقیت بزرگ و بیسابقۀ خانواده ها را به آنان و عزیزانشان تبریک می گوییم

نمایندگان موضوع را با دولت عراق و نیز در جلسات پارلمان مطرح می کنند

اطلاعیۀ مضحک فرقۀ رجوی علیه پارلمان عراق: «خانوادۀ خارجه نشین آری، خانواده از ایران نه»!!!

فرقۀ رجوی که همیشه خواستار دیدار نمایندگان پارلمانها از لیبرتی بود از تصمیم نمایندگان پارلمان عراق برای دیدار از لیبرتی به هراس افتاده است!!

نمایندگانی که کمیتۀ رسیدگی به خواستۀ خانواده ها به ابتکار آنها تشکیل شده کسانی هستند که فرقۀ رجوی همیشه از مواضع آنها در عرصۀ سیاسی عراق حمایت می کرد

به دنبال دیدار تعدادی از خانواده های ساکنان کمپ لیبرتی در بغداد روز سه شنبۀ گذشته ۲۳ نوامبر با نمایندگان پارلمان عراق سایت رسمی مجلس نمایندگان (پارلمان) عراق روز گذشته در خبری در صفحۀ اول خود نوشت: «کمیتۀ پارلمانی موظف به رسیدگی به خواسته های خانواده های سازمان مجاهدین خلق ایران به ریاست نمایندۀ پارلمان ارشد صالحی امروز چهارشنبه ۲۵ نوامبر ۲۰۱۵ جلسه ای در محل کمیسیون حقوق بشر و با حضور اعضای کمیسیونهای امنیت و دفاع و روابط خارجی با کمیتۀ عالی کمپ لیبرتی در نخست وزیری، برگزار کرد. این کمیتۀ پارلمانی طی جلسۀ خود خواسته های خانواده های این سازمان ایرانی و خواستشان مبنی بر دیدار با فرزندانشان در کمپ لیبرتی را مطرح نمود تا دولت اقدامات لازم را برای انجام این دیدار اتخاذ کند. در این جلسه با طرح پروندۀ کمپ لیبرتی طی جلسات آیندۀ مجلس نمایندگان توافق شد».

لینگ متن عربی خبر در سایت رسمی پارلمان عراق:

http://www.parliament.iq/details.aspx?id=53879&AlwType=Pre

پیش از این نیز سایت پارلمان عراق روز سه شنبه ۲۴ نوامبر نوشته بود: «عضو هیئت رئیسۀ مجلس نمایندگان عراق دکتر همام حمودی به کمیسیونهای حقوق بشر و روابط خارجی مجلس رهنمود داد که هیأتی را برای دیدار از اردوگاه لیبرتی در بغداد جهت اطلاع از وضعیت افراد موجود در آن و انتقال خواست خانواده هایشان برای دیدار با فرزندانشان تشکیل بدهند. این موضوع هنگام دیدار او با خانواده هایی که خواستار دیدار با فرزندانشان هستند اعلام شد. خانواده ها گفتند که بعضی از فرزندان آنان در کمپ اسرای جنگی هستند و اعضای سازمان مجاهدین خلق نیستند. دکتر حمودی در سخنان خود هنگام این دیدار از دولت و وزارت خارجۀ عراق خواست که از سفارتخانه های کشورها و هیئت نمایندگی سازمان ملل بخواهند که به تعهدات پیشین خودشان عمل کرده و سازمان مجاهدین خلق را بپذیرند و با آنان به عنوان پناهندگان برای تضمین اینکه دیگر در عراق نمانند و در اسرع وقت از اینجا بروند برخورد کنند. معاون اول رئیس پارلمان عراق در این دیدار که با حضور کمیسیون روابط خارجی و رئیس کمیسیون حقوق بشر و گزارشگر پارلمان صورت گرفت گفت: مجلس نمایندگان برای تضمین و سرعت خروج آنان از عراق بعد از دیدار با خانواده هایشان با حضور دولت و سازمان مهاجرت به عنوان یک رفتار انسانی از سوی ما تلاش خواهد کرد و این وظیفه ای است که آیین اسلام و عرف بین المللی بر عهدۀ ما گذاشته است».

لینگ متن عربی خبر فوق در سایت پارلمان عراق:

http://www.parliament.iq/details.aspx?id=52873&AlwType=Pre

فرقۀ رجوی نیز امروز با صدور اطلاعیه ای مضحک اوج درماندگی و شکست سیاسی و استراتژیک خود در مقابل فشارهای خانواده ها جهت دیدار با عزیزانشان و بی اثر ماندن بهانه های تمسخر انگیز و تکراری اش مبنی بر «اطلاعاتی و عضو نیروی قدس»!! بودن پدران و مادران پیر اعضای خودش!! را به نمایش گذاشت و رسما در این اطلاعیه که در لینگ زیر در سایت «مجاهد» می توانید مشاهده کنید:

http://www.mojahedin.org/news/167056/

اعلام کرد که از میان هزاران عضو خانوادۀ افراد تشکیلات فرقه در کمپ لیبرتی در عراق تنها ۴۰۰ نفر عضو خانوادهای تشکیلاتی اش که ساکن اروپا و آمریکا هستند از نظر سران فرقه حق دیدار با عزیزانشان را دارند!! که به ادعای فرقه پشت ویزای عراق گیر کرده اند که حتی اگر این ادعای فرقه درست باشد باید پرسید: آیا دولت آلبانی هم مانند دولت عراق وابسته به رژیم است و از دادن ویزا به خانواده های مقیم خارج خوددای می کند؟! و اگر این خانواده ها با فرزندانشان در آلبانی دیدار کرده اند چرا اخبار و راهنمایی ها در این مورد را جهت اطلاع سایر خانواده ها منتشر نمی کنید؟ چگونه است فرقه ای که ادعای مجاهدت برای «خلق ایران» را دارد خانواده های ایرانی آن هم خانواده های اعضای خودش را با انواع برچسبها و توهینها و بسیجهای فالانژیستی روی دیوارهای لیبرتی ممنوع الملاقات اعلام می کند و تنها عده ای افراد خانوادۀ تشکیلاتی خودش آن هم فقط خارجه نشین و مقیم اروپا و آمریکا!! را دارای حق ملاقات با عزیرانشان اعلام می کند؟؟! و الا لطف بفرمایید بگویید خانواده های ساکن ایران چگونه و از چه طریقی با فرزندانشان در عراق و آلبانی دیدار کنند؟!!

گذشته از این باید از سران فرقه پرسید: شما که سالهاست می گویید چرا نمی گذارند نمایندگان پارلمانها از جمله پارلمان عراق و وکلا و … از کمپ لیبرتی دیدار کنند؟ حالا که نمایندگان پارلمان عراق کمیته ای برای دیدار با ساکنان لیبرتی تشکیل داده اند به چه علتی شروع به فحاشی و ناسزاگویی به نمایندگان پارلمان عراق کرده اید و این اقدامات را «صحنه سازی مشکوک» توصیف می کنید؟

اینجا ست که دم خروس دعاوی و شعارها و تبلیغات دروغین فرقه و فریبکاریها و نعل وارونه زدنهایش بیرون می زند و معلوم می شود که این فرقه بویژه در شرایط فروپاشی کنونی اش به هیچوجه حاضر به دیدارهای خانوادگی و هیچگونه دیدار از بیرون با افراد اسیر و در بند هفت حصارش نیست زیرا هر گونه دیداری از این نوع روزنه ای رو به دنیای بیرون در ذهن اسرای فرقه باز خواهد کرد و منجر به فروپاشی آن خواهد شد.

اطلاعیۀ فرقه با «شو» و «صحنه سازی مشکوک» خواندن دیدار نمایندگان پارلمان عراق با خانواده ها و تشکیل جلسات توسط کمیسیونهای ذیربط پارلمان برای تصمیم گیری در مورد دیدار و انتقال، ضمن توهین آشکار به پارلمان عراق و نمایندگان محترمش که منتخبین مردم عراق هستند به طرز بسیار مضحک و کودکانه ای خانواده ها را به «سوء استفاده» از این دیدار با نمایندگان پارلمان متهم کرده است!! که در حقیقت و به زبانی دیگر می گوید که نمایندگان پارلمان عراق فریب خانواده های ساکنان لیبرتی را خورده اند!!. این در حالیست که آقای دکتر همام حمودی نایب اول رئیس پارلمان خود دستور تشکیل کمیتۀ ویژه برای دیدار با ساکنان لیبرتی و سفارتخانه های غربی در بغداد را داده است و همین آقای حمودی و نیز آقای ارشد صالح (رئیس جبهۀ ترکمانان عراق) که ریاست این کمیته را برعهده دارد و آقای نیازی اوغلو گزارشگر پارلمان که در این کمیته حضور دارد همگی از نمایندگانی هستند که طی سالیان گذشته در شمار اپوزیسیون دولت مالکی بودند و فرقۀ رجوی همیشه در سایتهایش مواضع آنان در عرصۀ سیاست عراق را درج می کرد و مزورانه از آنان حمایت می نمود و حالا هم که می بیند همین افراد پیشگام تشکیل کمیته برای رسیدگی به خواست خانواده ها شده اند چون نمی توانست جلوی روی افرادش که سالها اسامی آنها را به عنوان چهره های مثبت عراق از رسانه های فرقه می شنیدند به آنها بد بگوید ضمن نام بردن محترمانه از آنها با سردرگمی و دستپاچگی تمام و به طرز مسخره و مضحکی خانواده ها را به سوء استفاده از دیدار با آنان متهم کرده است!!

سازمان مجاهدین خلق ایران (منشعبین از فرقۀ رجوی) ضمن سپاس و ابراز حمایت خود از این اقدام و ابتکار انساندوستانۀ نمایندگان پارلمان عراق در دیدار با خانواده های ساکنان کمپ لیبرتی و حمایت از خواستۀ خانواده ها مبنی بر دیدار با عزیزانشان و انتقال آنان از عراق و تصمیم این کمیتۀ پارلمان عراق به دیدار از کمپ لیبرتی و گفتگو با ساکنان آن در این مورد و اطلاع از وضعیت آنان، این موفقیت بزرگ و بیسابقۀ خانواده ها را به آنان و عزیزانشان تبریک می گوید و از همۀ دوستان جدا شده از فرقۀ رجوی و تشکلها و شخصیتها و جریانات مستقل ایرانی و انجمنها و نهادهای بین المللی حقوق بشری می خواهد که از این اقدام و ابتکار بی سابقه و انساندوستانۀ پارلمان عراق حمایت کرده و فعالانه آن را مورد پیگیری و پشتیبانی و تقویت در عرصۀ بین المللی و رسانه ای کشورهای آزاد جهان با همۀ امکانات خود قرار بدهند.

سازمان مجاهدین خلق ایران (منشعبین از فرقۀ رجوی)

۵ آذر ۱۳۹۴

۲۶ نوامبر ۲۰۱۵

لینک به تصاویر

انتقال ۳۰ نفر دیگر امروز و سه شنبۀ گذشته از کمپ لیبرتی به آلبانی

مجموع انتقال یافتگان طی دو ماه گذشته در ۱۳ سری به ۲۱۷ نفر رسید

لینک به منبع

اطلاعیۀ شماره ۲۴ سازمان مجاهدین خلق ایران (منشعبین از فرقۀ رجوی)

هموطنان عزیز؛

خانواده های نگران و دردمند ساکنان کمپ لیبرتی در بغداد؛

خوشحالیم به اطلاعتان برسانیم که با فشارهای کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد و خانواده های ساکنان کمپ، رهبری فرقۀ رجوی تعداد اعزامی هر هفته را افزایش داده بطوریکه طی امروز و روز سه شنبۀ گذشته تعداد ۳۰ نفر دیگر از ساکنان کمپ لیبرتی در دو سری ۱۵ نفره توسط کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد به شهر تیرانا پایتخت آلبانی انتقال یافتند و بدینگونه مجموع منتقل شدگان این مرحله طی دو ماه گذشته از کمپ لیبرتی عراق به کشور آلبانی در ۱۳ سری به ۲۱۷ نفر بالغ گردید.

لازم به یادآوری است که ما تعداد و اسامی منتقل شدگان را تنها بعد از اطمینان از انتقال و رسیدن آنان به کشور آلبانی منتشر می کنیم.

اسامی این دو سری از منتقل شدگان به آلبانی به ترتیب حروف الفبای اول نام خانوادگی شان که ممکن است برخی از آنها مستعار باشند به ترتیب زیر هستند:

۱- فاطمه آماری تفتی

۲- ساره اسعدی

۳- معصومه اسلامی

۴- محمد نبی افضیلیان

۵- پروانه اوصیا

۶- منصور بلالی

۷- ایوب پالیده

۸- زینب پیراوی

۹- اکرم تقی پور

۱۰-ندا تهمتن

۱۱-عصمت خدابنده

۱۲-فاطمه خراسانی

۱۳-علی خوش کلام

۱۴-سید اسماعیل خرم نیا

۱۵-سمیه دانافر

۱۶-پروانه ربیعی عباسی

۱۷-معصومه رشیدی تبریزی

۱۸-شهباز سعیدی

۱۹-حسن سلیمانی

۲۰-نیره شاهین فر

۲۱-مجید شمس

۲۲-پروانه شهابی راد

۲۳-نسرین علاف پور

۲۴-خدیجه فتحعلی آشتیانی

۲۵-پروین فرهمند

۲۶-ناهید کفایی

۲۷-ثمن کوهی

۲۸-آذر مسعودی

۲۹-مریم وحیدی

۳۰-محسن هوشیار

سازمان مجاهدین خلق ایران (منشعبین از فرقۀ رجوی) ضمن تبریک به خانواده های این عزیزان و منتقل شدگان به کشور آلبانی به آنان توصیه می کند که با ارسال نامه و تماس از سازمانهای بین المللی بویژه کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد و مقامات کشورهای عراق و آلبانی و فرانسه خواستار اعمال فشار روی سردمداران فرقۀ رجوی مقیم این کشورها و در رأس آنها رهبر علنی این فرقه مریم رجوی برای برداشتن حصارهای تشکیلاتی مخوف فرقه ای از روی این عزیزان گردند تا آنها اجازه یابند با دسترسی به وسایل ارتباطی از جمله تلفن و انترنت با دنیای بیرون تشکیلات بویژه با خانواده هایشان در ایران و کشورهای مختلف جهان ارتباط برقرار کرده و بتوانند از نزدیک با افراد خانواده هایشان که بسیاری از آنان دهها سال است از سرنوشت عزیزانشان بی خبرند دیدار کنند و از جمله خانواده هایی که عزیزانشان قبلا پناهنده و مقیم کشورهای دیگر بودند و فرقۀ رجوی آنها را طی سی سال گذشته در مقاطعی با انواع نیرنگها و ترفندها و تبلیغات دروغین از این کشورها به عراق برد بتوانند آنها را به کشورهای مبدأ و به نزد خانواده هایشان برگردانند.

ما همچنین تأکید می کنیم طفره رفتن رهبران فرقۀ رجوی از مسئولیت خود مبنی بر اعلام اسامی منتقل شدگان و محل و وضعیت جدید آنان جهت اطلاع خانواده هایشان نشان دهندۀ تصمیم رهبری این فرقه به ادامۀ نگهداشتن این عزیزان در حالت ایزولاسیون مطلق و قطع ارتباط با خانواده ها و دنیای بیرون و محروم کردن آنان از وسایل ارتباطی نوین بویژه انترنت حتی بعد از انتقال آنان به خارج عراق و به دنیای آزاد می باشد تا بدینوسیله از آگاهی و رهایی اذهان آنان و در نتیجه فروپاشی فرقه جلوگیری کند.

ضمنا تأکید می کنیم که سران فرقۀ رجوی در راستای تلاش تا حد توانشان برای اخلال در روند انتقال و یا کند کردن آن باز ممکن است به بهانه هایی این روند را به تعویق انداخته یا متوقف کنند که در صورت دست یافتن به هر گونه خبر و تحول و تغییری و اسامی منتقل شدگان بعدی آنها را به اطلاع هم میهنان و خانواده های گرامی خواهیم رساند.

سازمان مجاهدین خلق ایران (منشعبین از فرقۀ رجوی)

۵ آذر ۱۳۹۴

۲۶ نوامبر ۲۰۱۵

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید