ایران فانوس: خوب، بد، زشت سالی که گذشت + تبریک سال نو از کریم غلامی

0
447

ایران فانوس: خوب، بد، زشت سالی که گذشت + تبریک سال نو از کریم غلامی

 ایران فانوس، بیست و دوم مارس ۲۰۱۸:…  خوب، استیون هاوکینگ، از انگلستان است. این نابغه انگلیسی که درست یک هفته قبل در تاریخ بیست و سوم اسفند ماه سال ۱۳۹۶ و در سن هفتاد و شش سالگی چشم از جهان فرو بست یک فیزیکدان و کیهان شناس جهانی بود که نظریات مختلفی در باب انبساط کیهان و سیاه چاله ها و زمان و مبداء پیدایش زمین و حیات و جهان های موازی به ویژه فرجام ما انسانها در این کره خاکی، داشت که بعضی از نظریاتش … 

خوب، بد، زشت سالی که گذشت

ایران فانوس، بیست و دوم مارس ۲۰۱۸
لینک به منبع

سال ۱۳۹۶ خورشیدی گذشت. این سال با همه خوبی و بدیهایش سپری شد. ما تعدادی از اعضای جداشده از سازمان تروریستی مجاهدین خلق ایران فانوس، سال نو خورشیدی و سال ۱۳۹۷ را به همه ی هموطنان عزیز تبریک و تهنیت می گوییم و امیدواریم سال جدید برای مردم ایران سالی پر بار و پر برکت و پر باران و پر از عدل و داد و آزادی و به دور از جنگ و ترور، باشد. ایران فانوس، به سنت سابق و نگاهی گذرا نسبت به سال قبل خوب، بد، زشت سال گذشته را به عموم مردم ایران و جهان، معرفی می کند. با این وصف، امیدواریم در سال پیش رو، چرخ گردون به گونه ای بچرخد که ما شاهد بد و زشت، نباشیم بلکه هر سه موضوع نوشتار ما خوب باشند.

سالی که گذشت، منظور سال ۱۳۹۶ خورشیدی، به رغم سالهای گذشته، پر از جنگ و ترور و ناامنی و زلزله و سیل و ترور و قحطی و آتشسوزی و تصادف و زندان و فرار و آوارگی و تنفر و مصیبتهای دیگر بود اما در مقابل، بارقه امید و شادی و صلح و سازش کماکان کم و کمتر بودند با این وصف، ما همواره آرزو داریم و دعا می کنیم تا سال پیش رو سالی پر از عدل و داد، دوستی و صفا، صلح و زندگی، آشتی و دیالوگ ملی و جهانی، باشد تا قدمی هر چند کوچک در راه صلح و رفاه جهانی، برداشته شود. با این وصف، خوب، بد، زشت سال گذشته از نگاه کانون ایران فانوس، به شرح زیر می باشند.

خوب، استیون هاوکینگ، از انگلستان است. این نابغه انگلیسی که درست یک هفته قبل در تاریخ بیست و سوم اسفند ماه سال ۱۳۹۶ و در سن هفتاد و شش سالگی چشم از جهان فرو بست یک فیزیکدان و کیهان شناس جهانی بود که نظریات مختلفی در باب انبساط کیهان و سیاه چاله ها و زمان و مبداء پیدایش زمین و حیات و جهان های موازی به ویژه فرجام ما انسانها در این کره خاکی، داشت که بعضی از نظریاتش به اثبات رسیده و تعدادی دیگر از حیث نظری رد شده اند.

استیون هاوکینگ، که عاشق ایران بود و کمی هم زبان فارسی می دانست در طول عمر مشقت بار و نه چندان بلندش، چند موضوع کیهانی و فلسفی را اثبات کرد که دانستنش بد نیست و از این منظر وی را جزو خوبان جهان و خوب سال ۱۳۹۶ انتخاب کرده ایم. استیون هاوکینگ، وقتی به بیماری مزمن فلج عضلات، مبتلا شد پس از عاشق شدن، توانست با نیروی عشق و انرژی بر آمده از آن که قویترین نیروی جهان است بر ناتوانی و ناامیدی و بیماری صعب العلاجش غلبه کند و حدود نیم قرن مابقی عمر خود را در اختیار بشریت قرار دهد. استیون هاوکینگ، به جز فیزیک کوآنتوم و کیهان شناسی، در امر فلسفه نیز استاد بود و او به ما آموخت ما انسانها در این کره آبی، میزبان نیستیم بلکه مهمان هستیم. استیون هاوکینگ، ما بشر زمینی و مهمان این خانه را به فکر کردن واداشت. فکر کردن، تنها نیروی نجات دهنده بشر از قید و بندهای تباهی و جهالت و بیماری و فقر و جنگ و همه ی بلایایی که قادرند بشر زمینی را زمینگیر و یا زمین ما را به ورطه تباهی بکشانند می باشد. اگر انسانها جملگی فکر و فکر مثبت کنند، بی شک بر هر مانع و رادع و بن بستی، پیروز و حتی در آینده فرزندان خود را از قیود زمینی و تباهی در روی زمین نا امن، نجات خواهند داد. استیون هاوکینگ، معتقد بود هر تمدن زمینی و یا کیهانی، النهایه از درون و بیرون به بن بست رسیده و یا مورد تباهی قرار خواهند گرفت و نابود خواهند شد و تمدن زمینی در این رابطه استثناء نیست. او تلنگری به افکار و رویاهای بشر زمینی وارد کرد که همین تلنگر اگر جدی گرفته شود خواهد توانست به نجات بشر هوشمند زمینی و ادامه حیاتش در نقاط دیگر منجر شود.

بد، ابوبکر البغدادی، از عراق است. این فرد که نقطه مقابل استیون هاوکینگ به شمار می آید یک نابودگر جهانی است که رهبری گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه را به عهده داشت و زنده یا مرده بودنش هنوز معلوم نیست اما ایشان طی سالهای اخیر میلیونها نفر از مردم سوریه و عراق را آواره کرد و هزاران تن را کشت و اسیر کرد و سر برید و تجاوز کرد و ترور و ارعاب را به سایر نقاط کره زمین سرایت داد و طی چند سال اخیر رکوردار جهل و جنون در جهان بوده و از این بابت ایران فانوس ابوبکر البغدادی و اربابان عربی و غربی اش را جزو بد در سال ۱۳۹۶ معرفی می کند.

زشت، مریم قجر، از ایران است. این زن تروریست که هم اکنون مقیم کشور فرانسه است چند سال گذشته دارای تشکیلات جنگ و ترور، در عراق بوده که کماکان همه ی تشکیلات فرسوده و ارعاب خود را به اروپا انتقال داد و وی همچنین با وجود سالها زندگی در فرنگ و استفاده از همه ی امکانات زندگی و موقعیتهای دیگر، ذره ای تغییر و تحول نداشته و در دستگاه ترور و خشونتش تغییری حاصل نشده است بلکه همچنان از قبل بدتر و بدتر شده است. این زن تروریست که به کمک تعدادی از کشورهای عربی و غربی سازمان ترور و جنگ به راه انداخته همچنان که در عراق به انواع اتهامات چون زندان و شکنجه و گروگانگیری و ترور و جنگ، متهم بود هم اکنون که در غرب و فرانسه زندگی می کند همچنان بر طبل جنگ و ترور می کوبد و همچنان به انواع مفاسد و اتهاماتی چون پولشویی، سرقت، زندان، شکنجه، تبلیغات تروریستی، خشونت، آدمربایی و بسیاری دیگر، متهم است و او که در عراق مسئولیت جنگ و ترور را به عهده داشت کماکان بر خشونت و تبلیغات تروریستی مبادرت ورزیده و ضمناً به کارهایی چون جاسوسی و مزدوری برای دولتهای متقاضی مشغول است.

جالب اینجاست، او که در ماه دسامبر با اخذ ۵۰۰ میلیون دلار از عربستان سعودی، قرار بود در پارلمان اروپا واقع در بروکسل، در باب حقوق بشر از خود قال و مقال در بکند، در همان مکان اقدام به ترور و خشونت علیه دو تن از اعضای ایران فانوس، کرده است که این نیز لکه ننگی بر پیشانی سیاه اربابان عربی و غربی اش خواهد بود. با این وجود، ایران فانوس، بنا بر آنچه که مختصراً در بالا قید شده مریم قجر تروریست و شریک اهداف ابوبکر البغدادی تروریست عراقی، را به عنوان زشت ترین شخصیت سال ۱۳۹۶ انتخاب کرده است.

کانون سیاسی/ فرهنگی ایران فانوس

karim-gholami5

تبریک سال نو ۱۳۹۷

کریم غلامی، ایران فانوس، بیست و یکم مارس ۲۰۱۸
لینک به منبع

با تبریک سال نو و با آرزوی بهترین ها به همه شما هم میهنان و هم کیشان عزیز

بهار بار دیگر از راه رسید. پیری و فرسودگی جای خود را به نو و جوانی داد. سرما و سیاهی رفت و گرما و سرسبزی از راه رسید. نوروز، جشنی است برای شادی و زدودن کینه ها و آغازی نو است. پس بیایید از این فرصت بهره برده و ما نیز هر چیز فرسوده و پیر و کهنه را دور بریزیم و زیبایی و شادی را جایگزین کنیم.

سال نو(نوروز) برای ما ایرانی ها جایگاه جشن ملی را دارد. جشن نوروز، سابقه ای چند هزار ساله دارد. این میراث باستانی ایرانی با گذشت فراز و نشیب قرنها همچنان زنده است و در هر ساله آن را بزرگ می داریم. با اینکه ایران بارها و بارها به تاراج رفت و تا مرز نابودی کامل پیش رفت از حمله اسکندر گرفته تا تاراج اعراب مسلمان و یورش مغول ها، اما این جشن باستانی هرگز فراموش نشد. هر چند که اطلاع دقیق و کافی از پیدایش آیین باستانی در دسترس نیست، شواهدی از این جشن از دوره هخامنشیان و زرتشت و حتی بابلیان مشاهده شده است. نوروز فرصتی است برای ما ایرانی ها که بیاد بیاوریم ایرانی هستیم و این میراث بر روی دوش تک به تک ما است تا آن را زنده و پویا شاد و قوی نگه داریم.

یکی از جشن های نوروز چهارشنبه سوری است که طی قرنها همواره در کنار جشن های نوروزی جشن گرفته می شود. متاسفانه این جشن در ایران تبدیل به جنگ خیابانی شده است. هر سال تعداد زیادی بر اثر خشونت هایی که انجام می شود کشته و زخمی می شوند. چنانکه بسیاری از مردم در خانه هایشان می مانند اما این خشونت های خیابانی تبدیل به جولانگاه مجاهدین شده است. مجاهدین از ترور و جنگ و خشونت تغذیه می کنند و هر کجای ایران کار به خشونت کشیده شود، مجاهدین آن را به خودشان نسبت می دهند و مدعی می شوند که آن تحت تاثیر تبلیغات مجاهدین بوده است. به مانند اعتراضات چند ماه گذشته که بعضا به خشونت کشیده شد، مجاهدین مدعی رهبری این اعتراضات و جنش های مردمی را داشتند در حالی که اساسا اثری از مجاهدین در داخل ایران وجود ندارد و مردم ایران از این گروه وطن فروش و بیگانه پرست، تنفر دارند.

با آرزوی شادی و پیروزی برای همه ایرانی ها و همه کسانی که نوروز را جشن می گیرند.

سال نو، نوروز سال ۱۳۹۷ مبارک

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید