طرح شکایت از عملکرد پرسنل کمیساریا در آلبانی

0
252

طرح شکایت از عملکرد پرسنل کمیساریا در آلبانی (قابل توجه جداشدگان و فعالان حقوق بشری در اروپا)

بنیاد خانواده سحر، تیرانا، آلبانی، بیست و ششم آوریل ۲۰۱۷:… در نامه ها و گزارشات دریافتی از جداشدگان فرقه رجوی در آلبانی به موارد متعدد مسامحه و تخلف از جانب کارکنان و مسئولین کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان در کشور آلبانی، از جمله باز گذاشتن دست سازمان برای اعمال فشار بر جداشدگان و وادار نمودن آنان به جاسوسی بر روی دیگران، اشاره گردیده که شرایط را برای آنان به شدت سخت نموده … 

مصاحبه احسان بیدی با نشریه دیتا در تیرانااحسان بیدی: چرا کمیساریای عالی پناهندگان در آلبانی درجبهه این فرقه بی رهبر است

احسان بیدی سیاوش رستارEhsan Bidi and Siavosh Rastar – who have no accommodation or money because this is supposed to be provided by Mojahedin Khalq terrorist group which they left

لینک به منبع

طرح شکایت از عملکرد پرسنل کمیساریا در آلبانی

قابل توجه جداشدگان و فعالان حقوق بشری در اروپا

در نامه ها و گزارشات دریافتی از جداشدگان فرقه رجوی در آلبانی به موارد متعدد مسامحه و تخلف از جانب کارکنان و مسئولین کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان در کشور آلبانی، از جمله باز گذاشتن دست سازمان برای اعمال فشار بر جداشدگان و وادار نمودن آنان به جاسوسی بر روی دیگران، اشاره گردیده که شرایط را برای آنان به شدت سخت نموده است.

این افراد همچنین ابراز داشته اند که ظاهر ا مسئولین مربوطه با سران فرقه همکاری داشته و بر خلاف مقررات ملل متحد امور جداشدگان را به فرقه رجوی سپرده اند و دست سازمان را برای اعمال انواع فشارها بر جداشدگان که پناهنده محسوب می شوند باز گذاشته اند. گزارشات حاکی است که مراجعات مستمر این افراد به دفاتر کمیساریا سودی نداشته است.

لازم است کسانی که از عملکرد کمیساریا در آلبانی رضایت ندارند به موضوع زیر توجه نمایند.

در کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان UNHCRکه مرکز آن در شهر ژنو در کشور سوئیس قرار دارد ارگانی برای رسیدگی به تخلفات بوجود آمده که کسانی که از عملکرد کمیساریا یا پرسنل آن در هر کجای دنیا رضایت ندارند می توانند با این دفتر ارتباط برقرار کرده و طرح شکایت نمایند.

این ارگان دفتر بازرس کل The Inspector General’s Office (IGO)نام دارد که مقر آن در ژنو است. این دفتر سه موضوع کار دارد: ارزیابی کیفیت مدیریت در کمیساریا شامل شناسائی ابعاد سوء مدیریت احتمالی؛ تحقیق حول گزارشات در خصوص کمیساریا یا هر کس که برای این ارگان کار و فعالیت می کند که شامل کارکنان داوطلب هم می شود؛ و رسیدگی به شکایات در خصوص هر اقدام یا عملی که می تواند وجهه کمیساریا را خدشه دار نماید.

این دفتر مسئول دریافت و رسیدگی به شکایات در خصوص تخلفات پرسنل کمیساریا در هر کجای دنیا می باشد. بازرس کل به صورت مستقل حول موضوع تحقیق کرده و گزارش خود را به کمیسر عالی در ژنو می دهد تا بر اساس آن اقدام مقتضی صورت گیرد.

نحوه شکایت از عملکرد پرسنل کمیساریا یا گزارش تخلف در این رابطه به این صورت است که می توان شکایت مربوطه را به زبان های رسمی ملل متحد (انگلیسی، روسی، چینی، فرانسه، اسپانیائی، عربی) به شماره زیر فاکس نمود:

شماره فاکس مستقیم IGO:   Confidential fax: +41 22 739 73 80

یا آنرا از طریق سیستم ایمیل کرد:

آدرس ایمیلی این دفتر در لینک زیر قابل مشاهده است که با سیستم Microsoft Outlookکار میکند:

mailto:inspector@unhcr.org?subject=UNHCR%20Complaint

همچنین از طریق لینک زیر می توان به صورت آن لاین اقدام به شکایت نمود:

http://www.unhcr.org/igo-complaints.html

در تمامی نامه ها و ایمیل ها باید حتما واژه CONFIDENTIAL(محرمانه) قید گردد.

بنیاد خانواده سحر از تمامی جداشدگان فعال در اروپا، خصوصا یاران قدیمی بنیاد خانواده سحر در بغداد از جمله خانم بتول سلطانی و آقای مسعود خدابنده و بسیاری دیگر تقاضا دارد صدای حق طلبانه جداشدگان فرقه رجوی در آلبانی که همچنان از انواع اذیت و آزار فرقه رجوی بی بهره نیستند را به گوش مقامات مسئول بین المللی و رسانه ها برسانند.

بنیاد خانواده سحر
۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید