مسائل جهان از منظر آنگلامرکل، صدراعظم آلمان

0
948

آنگلا مرکل در این نشست از سیاست خود در ارتباط با پناهجویان دفاع کرد. او گفت که آلمان در شرایط استثنایی سال ۲۰۱۵ میلادی با پذیرش پناهجویان “بسیار مسئولانه” عمل کرد و صحیح بودن این اقدام را دادگاه عالی اتحادیه اروپا تایید کرده است. خانم مرکل گفت که از آن زمان به بعد دولت آلمان سیاست پناهجوپذیری خود را بارها تغییر داده و به روز کرده است و این تغییرات در آینده نیز همچنان ادامه خواهد یافت. صدراعظم آلمان اعلام کرد که بازگرداندن آن عده از پناهجویان افغان که با تقاضای پناهندگی‌شان مخالفت شده همچنان ادامه خواهد یافت. او گفت که دولت آلمان در پی تهیه قانونی برای امکان‌پذیر ساختن مهاجرت اتباع خارجی به آلمان است. مرکل در پاسخ به پرسشی در ارتباط با کمبود مسکن در آلمان و بالا بودن نرخ کرایه‌خانه‌ها نیز گفت که دولت آلمان در نظر دارد یک میلیون و نیم مسکن جدید بسازد و با قیمت‌هایی مناسب در اختیار شهروندان این کشور قرار دهد.

مسائل جهان از منظر آنگلامرکل، صدراعظم آلمان

صدراعظم آلمان در نخستین جلسه پرسش و پاسخ در مجلس نمایندگان این کشور “بوندس تاگ” به موضوع‌های مختلفی پرداخت. از جمله این موضوع‌ها سیاست پناهجوپذیری و قانون مهاجرت در آلمان و رابطه این کشور با آمریکا و روسیه بودند.

    
default

برای نخستین بار یک صدراعظم آلمان به پرسش‌های مستقیم نمایندگان مجلس این کشور “بوندس تاگ” پاسخ‌های مستقیم داد. آنگلا مرکل روز چهار‌شنبه (۱۶ خرداد / ۶ ژوئن) خواستِ برنامه دولت ائتلافی این کشور را اجرا کرد.

احزاب سوسیال دمکرات آلمان و اتحاد احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان در برنامه ائتلافی خود خواستار آن شده بودند که صدراعظم آلمان سه بار در سال در “بوندس تاگ” حاضر شود و به پرسش‌های مستقیم نمایندگان پاسخ دهد.

نشست گروه موسوم به “جی هفت” در کانادا

در ابتدا صدراعظم آلمان به موضوع نشست گروه موسوم به “جی هفت” متشکل از رهبران هفت کشور صنعتی جهان پرداخت که قرار است چند روز دیگر در کانادا برگزار شود. او گفت مشخص نیست که در این نشست بیانیه مشترکی صادر شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

خانم مرکل به سیاست کنونی آمریکا اشاره کرد و نیز به اختلافاتی که میان این کشور و اتحادیه اروپا وجود دارد. او از جمله به سیاست اعمال تعرفه ویژه گمرکی آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم از اتحادیه اروپا، سیاست اقلیمی این کشور و خروج از برجام که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اجرایی شده، اشاره کرد.

رابطه با ولادیمیر پوتین

صدراعظم آلمان در پاسخ به نماینده حزب اپوزیسیون “آلترناتیو برای آلمان” که رابطه آلمان با روسیه را رابطه‌ای ناسازنده و به فرمان آمریکا می‌دانست، گفت که موافق گفت‌وگو با روسیه، حتی در رابطه با نکات افتراق‌آمیز میان دو کشور است.

مرکل گفت که به رغم این سیاست، آلمان نمی‌تواند بار دیگر روسیه را در جمع گروه موسوم به “جی هشت” متشکل از رهبران هفت کشور صنعتی جهان و روسیه بپذیرد، زیرا آلمان به حقوق بین‌الملل احترام می‌گذارد و روسیه با ضمیمه کردن شبه‌جزیره کریمه به خاک خود این حقوق جهانی را نقض کرده و همین موضوع به اخراج روسیه از “جی هشت” منجر شده است.

مهاجرت و پناهندگی

صدراعظم آلمان در نشست مجلس نملاتی در ارتباط با پناهجویان پاسخ دهد.

آنگلا مرکل در این نشست از سیاست خود در ارتباط با پناهجویان دفاع کرد. او گفت که آلمان در شرایط استثنایی سال ۲۰۱۵ میلادی با پذیرش پناهجویان “بسیار مسئولانه” عمل کرد و صحیح بودن این اقدام را دادگاه عالی اتحادیه اروپا تایید کرده است.

خانم مرکل گفت که از آن زمان به بعد دولت آلمان سیاست پناهجوپذیری خود را بارها تغییر داده و به روز کرده است و این تغییرات در آینده نیز همچنان ادامه خواهد یافت.

صدراعظم آلمان اعلام کرد که بازگرداندن آن عده از پناهجویان افغان که با تقاضای پناهندگی‌شان مخالفت شده همچنان ادامه خواهد یافت. او گفت که دولت آلمان در پی تهیه قانونی برای امکان‌پذیر ساختن مهاجرت اتباع خارجی به آلمان است.

مرکل در پاسخ به پرسشی در ارتباط با کمبود مسکن در آلمان و بالا بودن نرخ کرایه‌خانه‌ها نیز گفت که دولت آلمان در نظر دارد یک میلیون و نیم مسکن جدید بسازد و با قیمت‌هایی مناسب در اختیار شهروندان این کشور قرار دهد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید