مکرون به “مرد عنکبوتی” پاریس تابعیت فرانسوی اعطا می‌کند

0
429

ممودو گاساما به دلیل نجات یک کودک از رئیس‌جمهور فرانسه تقدیرنامه دریافت کرد قرار است که گاساما در آینده به استخدام آتش‌نشانی پاریس درآید. گاساما در گفت‌وگو با تلویزیون “بی‌اف‌ام” گفت: «با دیدن صحنه تنها به فکر نجات کودک بودم.» او افزود: «خدا را شکر که سرانجام موفق به نجات پسربچه شدم.» برخی از عابران از اقدام گاساما برای نجات کودک با تلفن‌های دستی خود فیلم‌هایی گرفته‌اند که برخی از آنها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این فیلم‌ها می‌توان دید که گاساما طبقه به طبقه و از یک بالکن به بالکن دیگر  بالا می‌رود تا کودک را نجات دهد. بنا به گزارش برخی رسانه‌های فرانسوی ماجرای کودک و گاساما ساکنان پاریس را “شگفت‌زده” کرده و آنها را  “به‌وجد” آورده است، به همین دلیل در برخی رسانه‌ها از گاساما به عنوان “مرد عنکبوتی محله هیجدهم” یاد می‌شود. پدر پسربچه از سوی پلیس دستگیر و هم‌اکنون در بازداشت موقت به سر می‌برد. به گفته مسئولان قضایی اتهام پدر بازداشت‌شده “نقض وظیفه حفاظت از کودک” است. مادر کودک در زمان حادثه در خانه نبوده است.

مکرون به “مرد عنکبوتی” پاریس تابعیت فرانسوی اعطا می‌کند

28.05.2018 ـ دویچه وله

با اقدام شجاعانه یک مرد خارجی، کودکی از سقوط از طبقه چهارم ساختمانی در پاریس نجات یافت. امانوئل مکرون ضمن تقدیر از عمل فداکارانه این مرد، قول داد که به‌زودی به او تابعیت فرانسوی اعطا خواهد شد.

    
امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه (چپ) و ممودو گاساما، منجی کودک ۴ سالهامانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه (چپ) و ممودو گاساما، منجی کودک ۴ ساله

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه با مردی که برای نجات یک کودک جان خود را به خطر انداخته بود، در کاخ الیزه دیدار کرد. “ممودو گاساما” که تابعیت کشور مالی را دارد از دیوار و بالکان‌های یک ساختمان بالا رفت تا کودک ۴ ساله‌ای را که به نرده‌های بالکان طبقه چهارم آویزان بود، نجات دهد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گفته شاهدان عینی گاساما برای نجات کودک در حال سقوط لحظه‌ای درنگ نکرد و به سرعت وارد عمل شد.

مکرون ضمن اعطای تقدیرنامه “شجاعت” به گاساما، به او قول داد که به‌زودی تابعیت فرانسوی دریافت خواهد کرد. مکرون گفت که دستور اجرای کار را به ادارات مربوط داده است.

ممودو گاساما به دلیل نجات یک کودک از رئیس‌جمهور فرانسه تقدیرنامه دریافت کردممودو گاساما به دلیل نجات یک کودک از رئیس‌جمهور فرانسه تقدیرنامه دریافت کرد

قرار است که گاساما در آینده به استخدام آتش‌نشانی پاریس درآید. گاساما در گفت‌وگو با تلویزیون “بی‌اف‌ام” گفت: «با دیدن صحنه تنها به فکر نجات کودک بودم.» او افزود: «خدا را شکر که سرانجام موفق به نجات پسربچه شدم.»

مانند “مرد عنکبوتی” هالیوود

برخی از عابران از اقدام گاساما برای نجات کودک با تلفن‌های دستی خود فیلم‌هایی گرفته‌اند که برخی از آنها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این فیلم‌ها می‌توان دید که گاساما طبقه به طبقه و از یک بالکن به بالکن دیگر  بالا می‌رود تا کودک را نجات دهد.

بنا به گزارش برخی رسانه‌های فرانسوی ماجرای کودک و گاساما ساکنان پاریس را “شگفت‌زده” کرده و آنها را  “به‌وجد” آورده است، به همین دلیل در برخی رسانه‌ها از گاساما به عنوان “مرد عنکبوتی محله هیجدهم” یاد می‌شود.

پدر پسربچه از سوی پلیس دستگیر و هم‌اکنون در بازداشت موقت به سر می‌برد. به گفته مسئولان قضایی اتهام پدر بازداشت‌شده “نقض وظیفه حفاظت از کودک” است. مادر کودک در زمان حادثه در خانه نبوده است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید