جشنواره سینمایی کن با فیلم اصغر فرهادی افتتاح می‌شود

0
676

جشنواره بین‌المللی فیلم کن به طور رسمی اطلاع داد که دوره آینده این فستیوال معتبر سینمایی با نمایش آخرین فیلم اصغر فرهادی، سینماگر ایرانی، افتتاح خواهد شد. هشتمین فیلم فرهادی به نام “همه می‌دانند” در بخش مسابقه جشنواره کن در کنار حدود ۲۰ فیلم سینمایی بر سر تصاحب نخل طلائی رقابت خواهد کرد.  آخرین فیلم اصغر فرهادی به زبان اسپانیایی و با نقش‌آفرینی دو هنرپیشه اسپانیایی پنلوپه کروز و خاویر باردم، در کنار ریکاردو دارین، هنرپیشه آرژانتینی، عمدتا در اسپانیا فیلمبرداری شده است. آخرین فیلم فرهادی پس از فیلمی از پدرو المودووار، دومین فیلم اسپانیایی‌زبانی است که در تاریخ جشنواره کن به عنوان فیلم افتتاحیه انتخاب شده است. فیلم فرهادی به عنوان یک اثر روانشناسانه معرفی شده است که روایتگر سفر زنی جوان با خانواده‌اش از بوئنوس‌آیرس تا حومه مادرید است. در جریان سفر ماجراهایی پیش می‌آید که آرامش مألوف خانواده را به هم می‌ریزد.

جشنواره سینمایی کن با فیلم اصغر فرهادی افتتاح می‌شود

دویچه وله ـ 05.04.2018

دور امسال جشنواره سینمایی کن با نمایش فیلم “همه می‌دانند” ساخته اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی، افتتاح می‌شود. فیلم فرهادی در بخش رقابتی جشنواره نیز حضور دارد.

Penelope Cruz und Javier Bardem (Getty Images/C. Alvarez)پنلوپه کروز و خاویر باردم

جشنواره بین‌المللی فیلم کن به طور رسمی اطلاع داد که دوره آینده این فستیوال معتبر سینمایی با نمایش آخرین فیلم اصغر فرهادی، سینماگر ایرانی، افتتاح خواهد شد.

هشتمین فیلم فرهادی به نام “همه می‌دانند” در بخش مسابقه جشنواره کن در کنار حدود ۲۰ فیلم سینمایی بر سر تصاحب نخل طلائی رقابت خواهد کرد.

آخرین فیلم اصغر فرهادی به زبان اسپانیایی و با نقش‌آفرینی دو هنرپیشه اسپانیایی پنلوپه کروز و خاویر باردم، در کنار ریکاردو دارین، هنرپیشه آرژانتینی، عمدتا در اسپانیا فیلمبرداری شده است.

آخرین فیلم فرهادی پس از فیلمی از پدرو المودووار، دومین فیلم اسپانیایی‌زبانی است که در تاریخ جشنواره کن به عنوان فیلم افتتاحیه انتخاب شده است.

فیلم فرهادی به عنوان یک اثر روانشناسانه معرفی شده است که روایتگر سفر زنی جوان با خانواده‌اش از بوئنوس‌آیرس تا حومه مادرید است. در جریان سفر ماجراهایی پیش می‌آید که آرامش مألوف خانواده را به هم می‌ریزد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اصغر فرهادی پیش از این با فیلم‌های “گذشته” (۲۰۱۳) و “فروشنده” (۲۰۱۶) در بخش مسابقه جشنواره فیلم کن شرکت کرده بود. فیلم “گذشته” جایزه بهترین بازیگر را نصیب برنیس بژو کرد و فیلم “فروشنده” جایزه بهترین فیلمنامه را برنده شد.

اصغر فرهادی تاکنون دو بار برنده جایزه اسکار شده است: بار اول برای فیلم “جدایی نادر از سیمین” و بار دوم برای “فروشنده” جایزه اسکار بهترین فیلم به زبانی غیر از انگلیسی را دریافت کرده است.

جشنواره بین‌المللی کن امسال از ۸ تا ۱۹ مه (۱۸ تا ۲۹ اردیبهشت) برگزار خواهد شد. فیلم “همه می‌دانند” از روز ۹ مه در پاریس به نمایش عمومی در می‌آید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید