حضور مجاهدین خلق در آلبانی تهدیدی برای این کشور است

0
1284

حضور مجاهدین خلق در آلبانی تهدیدی برای این کشور است

ایسنا به نقل از هافینگتون پست، سوم مارس ۲۰۱۶:… این پایگاه اینترنتی ادامه داد : آلبانی مقصد انتقال اعضای سازمان تروریستی بدنام مجاهدین خلق است. این گروه مستقردرعراق در حال انتقال به آلبانی طبق توافقی است که این کشور با آمریکا در سال ۲۰۱۳ امضا کرد. صدام حسین از دهه ۱۹۸۰ مجاهدین خلق را حمایت مالی می‌کرد و آموزش فعالیت‌های تروریستی برای تغییر رژیم در ایران می‌داد. به‌نظر می‌رسد با وجود اینکه … 

لینک به منبع (ایسنا)

لینک به منبع (بنیاد هابیلیان)

لینک به متن اصلی، انگلیسی (هافینگتون پست)

یک پایگاه خبری آمریکایی هشدار داد

حضور اعضای گروهک تروریستی منافقین در آلبانی تهدیدی برای این کشور است

Can Albania deradicalise Mojahedin Khalq Rajavi cult

یک پایگاه خبری آمریکایی هشدار داد: حضور اعضای گروهک تروریستی منافقین در آلبانی تهدیدی برای این کشور است.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )،نشریه هافینگتون پست در گزارشی نوشت: تلاش‌های آلبانی در راستای اصلاح و تقویت نهادهای سیاسی، امنیتی، قضایی و مدنی این کشور درصورت نادیده‌گرفتن و دست‌ کم‌ گرفتن تهدید ورود مجاهدین خلق از عراق به این کشور تضعیف خواهد شد.

این پایگاه اینترنتی ادامه داد : آلبانی مقصد انتقال اعضای سازمان تروریستی بدنام مجاهدین خلق است. این گروه مستقردرعراق در حال انتقال به آلبانی طبق توافقی است که این کشور با آمریکا در سال ۲۰۱۳ امضا کرد.

صدام حسین از دهه ۱۹۸۰ مجاهدین خلق را حمایت مالی می‌کرد و آموزش فعالیت‌های تروریستی برای تغییر رژیم در ایران می‌داد.

به‌نظر می‌رسد با وجود اینکه کشورهای غربی آشکارا از فعالیت‌های ضدایرانی این گروه بهره‌مند شده‌اند و خصوصاً در دوران مذاکرات هسته‌ای از آن به‌عنوان خاری در چشم ایران استفاده می‌کردند؛ ولی این گروه را آنقدر پلید می‌دانند که حتی مایل به پذیرفتن هیچ یک از آن‌ها به‌عنوان پناهنده نیستند.

به‌گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) ،هافینگتون پست با اشاره به تلاش‌های هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا برای اقناع آلبانی به پذیرش ۲۰۰ تن از اعضای گروهک منافقین گفت: این انتقال انجام شد؛ ولی پس از اینکه رئیس‌جمهور رومانی در سال ۲۰۱۴ حاضر به پذیرش این افراد نشد، اکنون انتظار می‌رود آلبانی در سال جاری تا ۳۰۰۰ نفر از اعضای مجاهدین خلق را به کشور خود راه دهد.

این پایگاه آمریکایی دلیل جلب‌توجه اندک به این توافق در داخل آلبانی و رسانه‌های دنیا را انتقال این افراد در گروه‌های کوچک دانست.

هافینگتون پست افزود: رجوی خود تصمیم می‌گیرد که چه کسانی منتقل شوند. او تعدادی را جهت مراقبت و کنترل گروه‌های اعضای معمولی این سازمان می‌فرستد تا آن‌ها را کنترل و از جداشدنشان از سازمان جلوگیری کند.

_____________________________

مصاحبه احسان بیدی با نشریه دیتا در تیرانااحسان بیدی، تیرانا: تبعات ورود تعداد کثیری از مجاهدین خلق به آلبانی را جدی بگیریم

نامه سرگشاده  ایران قلم به آقای ادی راما نخست وزیر محترم آلبانی

نامه سرگشاده کانون ایران قلم به آقای ادی راما نخست وزیر محترم آلبانی + ترجمه
نجات یافتگان می خواهند به جای ” مرگ ” از ” زندگی ” سخن بگویند

_____________________________________________

آرشیو موضوع : نجات یافتگان در آلبانی ، ایران آزادی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید