باند رجوی ده ها بار نگران تر از رژیم است

0
929

باند رجوی ده ها بار نگران تر از رژیم است

انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، بیستم فوریه ۲۰۱۶:…  پس هموطنان مجاهد رجوی! بهتر است این موضوع را سریعا با این دوستان وهابی خود مطرح کرده وجلوی ضرر را پیشاپیش بگیرید! دلخوشی های فرقه ی رجوی درشکل مسخره ی زیر به نمایش داده میشود: ” تناقض رژیم آنجا ظاهر می‌شود که وقتی روسیه ادعا می‌کند به‌خاطر جنگ با داعش وارد جنگ سوریه شده، آن را تأیید می‌کند و برایش کف می‌زند، اما وقتی … 

لینک به منبع

باند رجوی ده ها بار نگران تر از رژیم است!

فرقه ی رجوی بیش از سه دهه است که درارزیابی های سیاسی خود دچار اشتباه محاسبه شده و نتیجه ی این تراوشات کله گنجشکی رجوی، ضربات مداومی است که به تشکیلات آن وارد میشود، با این وجود ، بازهم دست به آزمودن مکرر خطای خود میزند!

این گروه با این نظریه پردازان حقیر وبی بضاعت خود ، باوجود اینکه درتحلیل اوضاع یک کمپ ساده وبسته ی لیبرتی و… دچار مشکل است، بدون لحاظ این نقیصه ی مهم، به روی خودش نیآورده ودست به تحلیل اوضاع پیچیده ی جهانی ومنطقه ای هم میزند که نوشته ی ” چرا رژیم از تحولات پرشتاب منطقه، نگران است “؟ ، دراین راستاست.

دراین تحلیل آبکی آمده است :

” تحولات سوریه در روزهای اخیر، چه در بعد میدانی و نظامی و چه در بعد بین‌المللی و سیاسی، شتاب ویژه‌یی گرفته است. از یک طرف هواپیماهای جنگی عربستان و برخی دیگر از کشورهای ائتلاف منطقه‌یی، به خاک ترکیه و منطقه همجوار با سوریه منتقل شده‌اند و ترکیه هم اقدام به تحرکات نظامی کرده است و از طرف دیگر کنفرانس مونیخ با شرکت تقریباً همه طرفهای بحران سوریه برگزار شده است “.

البته اگر واقع بین بوده ونخواهیم سر خود و مخصوصا اهالی بیخبر ازهمه جای لیبرتی شیره بمالیم ، باید گفته میشد که علیرغم تمامی پیچیدگی های موجود درسوریه ومنطقه، ازلابلای واقعیات موجود، این حقیقت را میتوان استخراج کرد که این دولت وارتش سوریه هستند که بانشان دادن حالت بالندگی روزافزون، پیروز نسبی این میدان نبرد ارتجاع جهانی با ملت سوریه شده اند وصد البته برای پیروزی نهائی، مشقات زیادی را باید تحمل کنند و با توجه به تجاربی که مسلما درعرض این ۵ سال دریافته اند که هیچ گزینه ی دیگری هم دربرابرشان وجود ندارد !

این هواپیماهای جنگی عربستان، توان مانور دربرابر موشک های فوق مدرن سوریه را نخواهند داشت وبلوفی است که زده شده و حتی خود آمریکا هم اهمییتی بدان نداده ودیگران هم به عربستان توصیه کرده اند که بهتر است فعلا خود را ازباتلاق یمن که احمقانه تصور میکرد که طی ۱۵روز آنرا به تصرف خود درآورد، خلاص کند!

ترکیه هم برای جلوگیری از بسته شدن راه انتقال نفت حرام به کشورش ، توپ هایی به مناطق تحت تصرف جنبش مردمی کردهای سوریه درمیکند که مثمرثمرنیست و خود اذعان دارد که باید بانیروی زمینی به سوریه وارد شد وترکیه بدون همکاری ناتو قادر به انجام این کار نمیباشد!
عربستان هم گفته است که با اجازه ی آمریکا حاضر است وارد خاک سوریه شود که البته یک ادعای تبلیغاتی است وآمریکا وناتو با آگاهی از شکست قطعی این دوستانش، چندان روی خوشی باین پیشنهادات غیر جدی وغیر عملی نشان نمیدهد!

درقسمت دیگر این متن تحلیل گونه آمده است:

” گرچه عربستان اعلام نموده که ورود نظامیش به سوریه برای رویارویی و جنگ با داعش است اما رژیم آخوندی از موضع قیم رژیم اسد، نسبت به این واقعه واکنش نشان داده و به تهدید عربستان پرداخته است “.

داعش والنصره دوروی یک سکه اند وایران که این موضوع را بخوبی میداند ، اجازه نمیدهد که عربستان به خاک سوریه وارد شده و قسمتی ازاراضی سوریه وعراق را توسط القاعده که مادر تمام این گروه های تروریستی- تکفیری است- به یک کشور وهابی تبدیل گردد.

اگر عربستان قصد مبارزه با داعش را داشت ، با عدم کمک مالی به آن وقطع حساب های بانکی اش میتوانست این کار را بکند وزحمت جنگ را بخود ندهد وحالا هم دیر نشده است!

پس هموطنان مجاهد رجوی!

بهتر است این موضوع را سریعا با این دوستان وهابی خود مطرح کرده وجلوی ضرر را پیشاپیش بگیرید!

دلخوشی های فرقه ی رجوی درشکل مسخره ی زیر به نمایش داده میشود:

” تناقض رژیم آنجا ظاهر می‌شود که وقتی روسیه ادعا می‌کند به‌خاطر جنگ با داعش وارد جنگ سوریه شده، آن را تأیید می‌کند و برایش کف می‌زند، اما وقتی عربستان می‌گوید که قصد جنگ با داعش را دارد و عنوان ائتلاف منطقه‌یی هم که تشکیل شد، از ابتدا ”ائتلاف ضدداعش“ بود، به‌جای استقبال، به‌شدت علیه آن موضعگیری می‌کند و آن را علیه خودش تلقی می‌کند “؟!

این مسئله برای هرکس که وجدانی دارد وشرافت ومروتی، روشن است که روسیه درعرض مدت کوتاهی ، توازن قوای موجود درمنطقه را بنفع مردم سوریه و حفظ یکپارچگی اراضی اش تغییری درخور توجه داده ونمیتوان نقش این کشور را با عربستانی که در صدد تجزیه ی سوریه است ، مقایسه نمود که اگر اینطور شود، قیاس مع الفارق است!

عربستان ذاتا نمیتواند برعلیه داعش کاری انجام دهد واگر مختصر حرکتی میخواهد بکند ، بخاطر تقویت بیشتر القاعده است که دمسازی بیشتری با عربستان دارد وبرای مردم سوریه فرقی ندارد که بدست داعش یا القاعده ( النصره وشرکا) به خاک وخون کشیده شود!
درتحلیل رجوی یا رجوی سانان آمده است:

” در مورد ترکیه هم رژیم به همین تناقض دچار است. ترکیه اعلام کرده که تحرکاتش علیه گروههایی است که امنیتش را به خطر انداخته‌اند و لذا در منطقه مرزی سوریه، دست به اقداماتی مشابه آنچه در عراق انجام می‌دهد، زده است ” .

درمورد محدویت های ترکیه دراین مورد، حرف هایی مطرح شد و روند امور نشان میدهد که به اردوغان اجازه داده نخواهد شد که نیروی زمینی درخور توجهی وارد سوریه کند.

روسای مهم دیگر حزب عدالت وتوسعه ی ( آغ پارتی) اردوغان هم با تند روی های او مخالفت کرده وتهدید به ایجاد جناح بندی های جدی تربرعلیه اوشده وحسابی اردوغان را تحت فشار قرار داده اند و اگرمسئله ی مهم کردهای خود ترکیه هم باین عوامل افزوده شود، میبنیم که اردوغان دست چندان بازی برای نمایش این عظمت طلبی ها ندارد و ظاهرا برای همین مسئله است که دربمب گذاری های جنایتکارانه درداخل خود کشور، درمظان اتهام قرار گرفته است!!

خوش خیالی این تحلیل گرباند رجوی بشکل زیر ادامه پیدا میکند:

“… اگر چشم‌انداز جنگ، با ورود عربستان و ترکیه و دولتهای عضو ائتلاف به‌صحنه، جدی و نزدیک شود ـ که علائم هم حاکی از همین است ـ روسیه که دلیل و انگیزه‌یی قوی برای درگیر شدن تمام‌عیار در این جنگ خطرناک را ندارد، جاخالی خواهد داد و وارد بده‌بستان با طرفهای دیگر خواهد شد… “.

اتفاقا روسیه که مصمم به ازبین بردن نظام تک قطبی درجهان است، انگیزه ی قوی تری دراین مورد دارد وشماهموطنان ابدادرفکر کناره گیری روسیه از عرصه ی سیاسی جهان ومخصوصا خاورمیانه و… نباشید!

پوتین این نوع عقب نشینی های فاجعه بار را تجربه کرده و آنقدر شعور وتجربه هم دارد که نگذارد روسیه از یک سوراخ، دوباره گزیده شود!

حمید تبریزی

 

آرشیو موضوع : به انتخاب سر دبیر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید