نادر کشتکار:رفع تحریمهای ایران و شروع سرفصلی تلخ برای دشمنان خلق

0
1846

رفع تحریمهای ایران و شروع سرفصلی تلخ برای دشمنان خلق

نادر کشتکار، کانون آوا، نوزدهم ژانویه ۲۰۱۶:… اگر از نوکری و جاسوسی برای صدام جز خفت و خواری حاصلی نصیبشان شد ادامه سیاست وطن فروشی برای اسرائیل و عربستان نیز برای آنها حاصلی در پی خواهد داشت، اما بدانند که در بهترین حالت کشورهائی نظیر اسرائیل و عربستان به آنها تنها بعنوان دستمالی یکبار مصرف نگاه خواهند کرد. و این سقف چیزی است که مجاهدین و مسئولین دامن پوشیده اش میتوانند …

لینک به منبع

رفع تحریمهای ایران و شروع سرفصلی تلخ برای دشمنان خلق

نادر کشتکارشامگاه شنبه، بیست و ششم دی ماه با بیانیۀ مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی،آخرین گام در جهت رفع قانونی تحریمهای ایران برداشته شد.اخبار مربوط به این رویداد در چند روز گذشته نه تنها در رسانه های غربی بلکه حتی در رسانه های کشورهای عربی منطقه نیزانعکاس وسیعی داشته است.

بی شک این واقعه میتواند بیش از پیش موقعیت سیاسی واقتصادی ایران را در عرصه بین الملل تقویت کند.سقوط فاحش و سریع ارزش سهام کشورهای نظیر،عربستان،قطر و امارات در اولین روز، نشانه ای از اهمیت بالا و فوق العاده این توافق را آشکار میکند. سفرهای دیپلماتها و هیأتهای اقتصادی کشورهای غربی به ایران و بالعکس در هیچ زمانی به این میزان چشمگیر نبوده است.

همچنین این توافق به روشنی باعث نگرانی سیاستمداران کشورهایی نظیر اسراییل، عربستان و متحدانش شده است. کشورها و گروههایی که با هزینه های هنگفت سعی به حفظ ادامه تحریمها بر ملت و دولت ایران را داشتند،اکنون با رفع این تحریمها موقعیت خود را نه تنها در عرصه داخلی بلکه در عرصه بین المللی نیز بسیار ضعیف می بینند.

سازمان مجاهدین نیز که از این رویداد به شدت زخم خورده و سر در گم شده و آینده خود را بیش از پیش سیاه و بی فرجام می بیند با سوز و گداز از این اتفاق مهم بین المللی یاد کرده و سعی میکند به سادگی از آن عبور کند. اکنون مسئولین سازمان باصطلاح مجاهدین از هر زمان دیگر خود را منزوی تر دیده و با انگشت گذاشتن بر مسائل جانبی سعی بر کمرنگ کردن تبعات این توافق برای ملت ایران را دارند.

جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده ضمن تشکر از تیم مذاکره کننده ایرانی این توافق را تلویحأ پلی برای رسیدن به سایر توافقات مهم منطقه ای از جمله سوریه ارزیابی کرده است.مطمئنا موضع ایران بعد از این توافق از همیشه قویتر خواهد شد.

آزاد سازی ده ها میلیارد دلار از سرمایه ها ملی ایران،برداشته شدن بسیاری از تحریمها بخصوص در رابطه با خرید هواپیماهای مسافربری و قطعات آن که امنیت هوایی مسافرتهای هموطنان کشورمان را در پی خواهد داشت و بسیاری از تحریمهای اساسی دیگر ضمن به انزوا کشاندن دشمنان ملت ایران،بشارت دهنده شروعی خوش در رونق اقتصادی و شکوفایی اقتصادی کشورمان خواهد بود.

.البته این پایان کار نیست، کشورهائی نظیر اسرائیل و عربستان که چندی پیش از به بن بست رساندن توافق ایران با قدرتهای جهانی ناامید شده بودند در تلاشی همسو سعی دارند که همچنان ایران را در انزوا نگاهدارند، اما در جائی که اروپاییها وآمریکا نتوانستند در مقابل خواست ملت ایران بیش از این مقاومت کرده و تن به مذاکره و درنهایت توافق دادند مسلما کشورهای نظیر عربستان و متحدانش عاجزتر ازآن هستند که بتوانند بدون حمایت کشورهای غربی کار عمده ای را پیش ببرند.

دادن باج از طرف عربستان به کشورهای فقیر و قحطی زده ای نظیر سومالی و جیبوتی برای قطع رابطه با ایران نشان از عجز سیاست مداران این کشورها در رویاروئی با دولت و ملت ایران است.

اما در این میان سازمان مجاهدین که از ادعای مبارزه با امپریالیسم و خدمت به خلق، به دشمنی با خلق و همسوئی و خوشرقصی برای دشمنان ملت ایران تبدیل شده است چیزی جز کِشت خود را درو نمی کند.

حاصل خوشخدمتی و دم تکان دادن برای صدام و امروز برای دشمنان ملت ایران وتفکر شیعی نظیر حکام سعودی و سایر شیوخ تند رو منطقه و همچنین جریانهای تروریستی وابسته به این کشورها نظیر داعش جز تنفر بیش از پیش ملت ایران را برای آنها به ارمغان نخواهد آورد.

اگر از نوکری و جاسوسی برای صدام جز خفت و خواری حاصلی نصیبشان شد ادامه سیاست وطن فروشی برای اسرائیل و عربستان نیز برای آنها حاصلی در پی خواهد داشت، اما بدانند که در بهترین حالت کشورهائی نظیر اسرائیل و عربستان به آنها تنها بعنوان دستمالی یکبار مصرف نگاه خواهند کرد. و این سقف چیزی است که مجاهدین و مسئولین دامن پوشیده اش میتوانند بدست آورند.

بهرحال سیر رویدادهای یکسال گذشته نشان از بیرون آمدن تدریجی ایران از انزوا و به انزوا رفتن دشمنان ملت ایران را دارد. هر چند همانطور که گفتم هنوز کار به اتمام نرسیده و دشمنی این کشورها به شدت ادامه دارد. اما با اتحاد و همدلی ملت ایران مثل گذشته جای بسی امیدواری است که دشمنی کشورهائی نظیر اسرائیل و عربستان نیز به سرانجامی نرسد و آنها نیز به زودی مجبور به پذیرش واقعیتها شوند هر چند برایشان تلخ باشد.

والسلام

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

آرشیو موضوع : نادر کشتکار

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید