آیا تعهدات دولت آلبانی درمورد پناهندگان لیبرتی پس گرفته شده است؟!

0
1268

 

رضا اکبری نسب، تبریز، شانزدهم دسامبر ۲۰۱۵:…  مثلا شخصا به اینجانب توضیح داده شود که برادر ۶۰ ساله ی من که سید مرتضی اکبری نسب نام داشته فرصت دیالوگ مستقیم با این مسئولین محترم را داشته تا به آنها بگوید که طی حضور ۳۱ ساله اش در مناسبات رجوی، همسر وفرزندش را بنحو فاجعه باری ازدست داده ، دچار پیری شده وازبیماری آرتروز و ضعف بینایی رنج میبرد که بهتر است زودتر ازهمه به خارج …

(با تشکر از آقای اکبری نسب دریافت شد – ایران اینترلینک)

لینک به منبع: ایران اینترلینک

آیا تعهدات دولت آلبانی درمورد پناهندگان لیبرتی پس گرفته شده است؟!

۲۵/۰۹/۱۳۹۴

دراوایل کار که کمپ مخوف اشرف برچیده شد و اعضای دربند فرقه ی رجوی- علیرغم کارشکنی های مرتب شخص رجوی- به لیبرتی انتقال یافتند ، مقامات کشور آلبانی برنامه های خود درمورد این افراد را اعلام کرد وطی این برنامه گفته میشد که باین افراد تخصص های لازم آموخته شده، ذهن آنها توسط روان پزشکان مورد ارزیابی وبازسازی قرار خواهد گرفت وآنها بعنوان انسان های آماده به کار و با ذهنیت عادی ، به کشور های دیگر منتقل خواهند شد و تعدادی از آنها میتوانند با یاد گرفتن زبان، درخود آلبانی هم به کار وزندگی مشغول شده و مجوز پناهندگی دریافت کنند.

رضا اکبری نسباما بعد ازگذشت زمان قابل توجه واسکان این اسرای رجوی در آلبانی، ابدا خبر و سخنی ازحضور روانشناسان درکمپ نیست وبجای آن بازهم صحبت ازنشست های عملیات جاری در میان است وحتی گفته میشودکه اخیرا با اجاره یک سالن بزرگ، بروسعت ومدت این عملیات جاری ونشست روزانه ( شستشوی مغزی) افزوده اند وابدا معلوم نیست که دولت آلبانی چه واکنشی دراین باره داشته وچگونه به اجرای برنامه های خود با افرادی که مجال خلاصی ازنشست های بازسازی فکری رجوی ، خواهد پرداخت؟!

عجیب این است که قبلا گفته میشد که تمامی هزینه های این نقل وانتقالات بعهده ی سازمان ملل متحد است ودولت آلبانی هم دیگر کشورها را به تشریک مساعی دعوت میکند واینک موضوع درشکل متفاوت تری مطرح میشود!!

مثلا دربیانیه ای که بنام “بیانیه شماره ۱۳ کمیساریای عالی پناهندگان ” ازطرف فرقه رجوی منتشر شده، آمده است:

” تا آخر سال ۲۰۱۵، بیش از ۱۱۰۰ تن از ساکنان به محل امن در کشور سوم منتقل شده‌اند. این عدد شامل بیش از یک سوم ساکنان ثبت شده نزد کمیساریای عالی پناهندگان می‌باشد. تا شروع سال ۲۰۱۶، انتظار می‌رود کمتر از ۱۹۷۰ تن از ساکنان در کمپ موقت ترانزیت باقیمانده باشند. وضعیت انتقال در فعالترین‌ترین وضعیت خود از زمان شروع تلاشهاست. تقریباً نیمی از انتقال در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ صورت گرفت. این نتایج با همکاری و انعطاف ساکنان لیبرتی به‌دست آمده که به‌رغم شرایط سخت از جمله حمله موشکی ۲۹ اکتبر ۲۰۱۵ که منجر به جان باختن ۲۴ تن از ساکنان و مجروح شدن دهها تن از آنان شد، پروسه انتقال را ادامه دادند “.

به درستی آمار وارقام ارائه شده وزحمات متقبله اعتراضی نیست وآنچه که مبهم است وجود جمله ی ” این نتایج با همکاری و انعطاف ساکنان لیبرتی به‌دست آمده که به‌رغم شرایط سخت از جمله حمله موشکی ۲۹ اکتبر ۲۰۱۵ که منجر به جان باختن ۲۴ تن از ساکنان و مجروح شدن دهها تن از آنان شد، پروسه انتقال را ادامه دادند” که معلوم نیست دارای چه هدفی است؟!

آیا براستی هم کمیساریا باور دارد که اعضای منتقل شده، منفردا حق تصمیم گیری به انتقال را دارند و چون مورد حمله موشکی قرار گرفته اند، میتوانستند با کمیساریا همکاری نکرده وخاک عراق را ترک نکنند؟! وحال که میکنند یک طلب سپاسگذاری ازطرف کمیساریا دارند؟!

آیا ترتیب اعزام این افراد بدست کمیساریاست وشخص رجوی رشته ی نامرئی امور را ندارد؟!

اگر اینطور است، این نهاد مهم بین المللی اعلام کند که در انتخاب افراد برای انتقال ، چه اولویت هایی را درنظر میگیرد؟ ازروی قرعه کشی ؟ بدون اطلاع معاونان پرتعداد رجوی؟ وبا حضور اعضای لیبرتی؟ میزان برخورد مستقیم وبلاواسطه اعضای محترم کمیساریا با ساکنین لیبرتی ونه فرماندهان آنها ، چقدر است واین افراد ازچه میزان آزادی وامنیت برای بیان نظرات خود دریک مکان دور ازچشم فرماندهان خود که دقیقا نقش زندانبانی آنها را بعهده دارند ، برخوردارند.

مثلا شخصا به اینجانب توضیح داده شود که برادر ۶۰ ساله ی من که سید مرتضی اکبری نسب نام داشته فرصت دیالوگ مستقیم با این مسئولین محترم را داشته تا به آنها بگوید که طی حضور ۳۱ ساله اش در مناسبات رجوی، همسر وفرزندش را بنحو فاجعه باری ازدست داده ، دچار پیری شده وازبیماری آرتروز و ضعف بینایی رنج میبرد که بهتر است زودتر ازهمه به خارج رفته وبه مداوای بیماری های خود اقدام نماید؟!

آیا او بشما گفته است که علیرغم تمامی این مشکلات ، میخواهد آخرین نفری باشد که عراق را ترک میکند؟ واگر گفته است، شما به صحت وسلامتی مغزی او شک نکرده ومورد حمایتش قرار ندادید؟؟!!

البته من ، اقدامات این نهاد معتبر جهانی درمورد لیبرتی نشینان وبرادرم که از قدیمی ترین اهالی اشرف ولیبرتی است ، ارج بسیار نهاده وممنونم از مسئولین آن که درد حمله ی مجدد موشکی دیگر به لیبرتی را داشته واز کشورهای جهان دعوت به همکاری میکند. این عمل شرافتمندانه نمیتواند وجدان های بیدار را به وجد نیآورد.

اما درقسمت دیگری ازاین بیانیه که کم وبیش بودار بنظر می رسد، آمده است:

” تعهد ساکنان به پذیرش بیشترین بخش هزینه مربوط به انتقال به آلبانی نقش محوری در این موفقیت داشته است. این تعهد یعنی پذیرش هزینه سفر و هزینه زندگی برای اجرای راه‌حلی که برای این گروه در جریان می‌باشد، حیاتی است “.

اعلام این چنینی خبر ، باعث نگرانی من بعنوان برادر یک ساکن لیبرتی است ونشان میدهد که مامورین محترم سری به افراد عادی اینجا نزده ونمیدانند که آنها پولی دراختیار ندارند که خرج انتقال خود کنند وبنابراین این پول ها – که آن تشکیلات محترم موظف به تهیه ی آنست- ازطرف دستیاران رجوی پرداخت میشود؟!!

اگر اینطور است، آن موقع باید از آینده ی کار نگران بود. چرا که رجوی باپرداخت این پول ها، آنها را وابسته ی اقتصادی خود کرده وبا این اهرم نیرومند، کارهایی که برسر آنها آورده، دراشکال دیگر واین بار درخارج عراق بیآورد واین نقض غرض است!!!

ملتمسانه استدعا دارد که ضمن ترتیب انتقال سریع برادر من به خارج، تمهیدات به گونه ای دیگر اندیشیده شده و اجازه ندهید ، اوبار دیگر وازسر استیصال دربند فکری وفیزیکی رجوی واین بار مثلا درآلبانی قرار گیرد!

رضا اکبری نسب

تبریز

ایران

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

آرشیو موضوع : آلبانی

سیاوش رستار: چرا مسعودرجوی قصد دارد آلبانی را اشرف دوم کند؟قسمت ۲ ـ منطقه سبز

مهدی توفیقی: گزارشی از کمپ تیرانا ـ مقر مجاهدین خلق در آلبانی

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید