ابراهیم خدابنده: علت فوت مرحوم منصور قدرخواه چه بود؟

0
963

علت فوت مرحوم منصور قدرخواه چه بود؟

ابراهیم خدابنده، ایران اینترلینک، پانزدهم دسامبر ۲۰۱۵:… در خصوص مرحوم قدرخواه، وی فیلم و مستندهائی از جمله “پیدایش تولد ترور” به سفارش سازمان تهیه کرده بود. او در برخی از تولیداتش نیز به مشکلات و مسائل مالی اش اشاره میکند. از قرار اطلاع در سال ۱۳۹۲ سازمان تهیه یک فیلم را به وی سفارش داد که وقتی او موضوع هزینه هایش را مطرح کرد به وی گفته شد که وام بگیرد و بعدا سازمان پولش …

http://iran-interlink.org

علت فوت مرحوم منصور قدرخواه چه بود؟

با کمال تأسف و تأثر مطلع شدم که آقای منصور قدرخواه به طور ناگهانی در اثر سکته در ایالت نوادا در آمریکا در گذشت. شورای ملی مقاومت و مریم رجوی و دیگران بیانیه هائی در این رابطه صادر نمودند اما متأسفانه بسیاری از حقایق را مطرح نکردند.

مدتی بود که در بسیاری از پیام ها و نامه ها به درگیری های مرحوم منصور قدرخواه و مسئولین سازمان مجاهدین خلق بر سر مسائل مالی اشاره میشد. همیشه برایم می نوشتند که او به شدت زیر فشار بدهی های مالی به خاطر سفارشات سازمان مجاهدین خلق است ولی مسئولین کمترین توجهی به این موضوع ندارند.

من آخرین با مرحوم منصور قدرخواه را حدود ۱۵ سال قبل در منزلش در آلمان ملاقات کردم که آنزمان هم بخاطر کارهائی که برای سازمان انجام میداد دچار مشکلات مالی بود. یکی از دوستان قدیمی برایم نوشته است که منصور به دلیل فشارهای مالی ناشی از وام های کلانی که برای تولیداتش به سفارش سازمان گرفته بود سکته کرد و فوت نمود.

سازمان مجاهدین خلق، علیرغم هزینه های کلانی که برای مراسم و برنامه هایش میکند، وقتی به فردی مأموریت میدهد تا کاری را انجام دهد، از وی میخواهد تا به قول معروف “صفر تا صد” موضوع را خودش دنبال کند و مسائلش را تماما خودش حل نماید و پول هزینه هایش را هم خودش از هر کجا که میتواند بدست آورد.

همیشه این سؤال مطرح میشود که سازمان مجاهدین خلق از کجا برای مصارف هنگفتش پول می آورد. به همین دلیل سازمان همیشه بحث مشکلات مالی خود را مطرح میکند و مثلا برنامه های “همیاری” و غیره را راه می اندازد و اینطور وانمود میکند که تنها از مردم کمک های مالی دریافت میکند و دستش به لحاظ اقتصادی بسته است. در حالیکه روشن است این کمک ها به هیچ عنوان کفاف هزینه ها و ریخت و پاش های سازمان و مریم رجوی را نمیدهد.

سازمان از قدیم عادت داشت تا از هواداران وام بگیرد و پس ندهد. در این خصوص خودم تجارب بسیاری داشتم که خیلی ها را با مشکلات متعدد روبرو کرده بود. این در حالی است که مریم رجوی و تعدادی از مسئولین بالای سازمان زندگی اشرافی دارند و در رفاه بالا به سر میبرند و گشت و گذار هفتگی شان در اطراف پاریس قطع نمیشود و چیزی از هزینه های درمان و آسایش و رفاه خود کم نمی گذارند. از طرف دیگر افرادی مانند مرحوم قدرخواه در تنگنای شدید به سر برده و علیرغم تمامی تلاش ها و فعالیت هائی که برای سازمان می نمایند از کمترین امکانات درمانی محروم هستند.

در گذشته نیز سازمان اختلافات مالی با همسر خارجی آقای اسماعیل یغمائی داشت و پولی که از وی قرض گرفته بود را پس نمیداد تا موضوع رسانه ای شد. بهرحال سازمان به دلیل اینکه وی شهروند اروپائی بود و ارتباطات گسترده ای هم داشت از ترس و تحت اجبار با وی وارد گفتگو شد و بدهی اش را قسط بندی نمود. مشابه این موارد در خصوص آقایان قصیم و روحانی هم بود.

در خصوص مرحوم قدرخواه، وی فیلم و مستندهائی از جمله “پیدایش تولد ترور” به سفارش سازمان تهیه کرده بود. او در برخی از تولیداتش نیز به مشکلات و مسائل مالی اش اشاره میکند. از قرار اطلاع در سال ۱۳۹۲ سازمان تهیه یک فیلم را به وی سفارش داد که وقتی او موضوع هزینه هایش را مطرح کرد به وی گفته شد که وام بگیرد و بعدا سازمان پولش را خواهد داد. مرحوم قدرخواه با صرف تمامی پس انداز خود و سپس گرفتن وام با بهره بالا اقدام به تولید این فیلم نمود. اما سازمان هرگز اقساط این وام ها را نپرداخت و بهره ها جمع شد تا نهایتا فشار بار آنها منجر به فوت آقای منصور قدرخواه گردید.

یکی از نزدیکان آقای قدرخواه در آلمان نسبت به چنین وضعیتی هشدار داده و میپرسد که چگونه است که مریم رجوی و مسئولین سازمان از بالاترین امکانات رفاهی و درمانی برخوردارند و هزینه های کلان برای تفریحات خود میکنند اما بدهی خود به یک نفر که خودشان او را از یاران صدیق اشرفی ها نامیده اند را آنقدر به تأخیر می اندازند و نمیدهند که منجر به سکته و فوت وی میشود.

ابراهیم خدابنده

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید