سری دوم حضور خانواده ها در مقابل کمپ لیبرتی (گزارشات اول و دوم)

0
717

سری دوم خانواده ها در لیبرتی (گزارشات اول و دوم)

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیستم نوامبر ۲۰۱۵:…  صبح امروز سری دوم خانواده های اعضای سازمان مجاهدین خلق مستقر در اردوگاه لیبرتی در عراق برای تلاشی مجدد جهت کسب اطلاع از وضعیت عزیزانشان که در فرقه رجوی اسیر هستند به این اردوگاه مراجعه کرده و درخواست خود را با مقامات محلی کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان UNHCR، که این اردوگاه ظاهرا زیر نظر آنان اداره میشود، مطرح …

لینک به منبع

سری دوم خانواده ها در لیبرتی

صبح امروز سری دوم خانواده های اعضای سازمان مجاهدین خلق مستقر در اردوگاه لیبرتی در عراق برای تلاشی مجدد جهت کسب اطلاع از وضعیت عزیزانشان که در فرقه رجوی اسیر هستند به این اردوگاه مراجعه کرده و درخواست خود را با مقامات محلی کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان UNHCR، که این اردوگاه ظاهرا زیر نظر آنان اداره میشود، مطرح نمودند.

خانواده ها از استان های آذربایجان شرقی، مرکزی، و اصفهان هستند که دیشب در هتلی در بغداد مستقر شده و امروز ساعت ۱۰ صبح به محل اردوگاه لیبرتی حرکت نموده و هم اکنون مقابل دروازه اصلی این اردوگاه تجمع کرده اند. آنان مصمم هستند که تا کمیساریا اطلاع مشخصی از عزیزانشان به آنها ندهد و امکان دیداری هرچند کوتاه را با آنان فراهم نکند محل را ترک ننمایند.

همچون بار اول استفاده از بلندگو و دوربین و موبایل و غیره برای خانواده ها ممنوع اعلام شده است اما خانواده ها تلاش میکنند بدون بلندگو با فریادهای خود با تمام انرژی عزیزانشان را فرا بخوانند. خانواده ها سعی نمودند تا داخل خود اردوگاه شوند اما از ورود آنها ممانعت به عمل آمد.

در این خصوص از تمامی فعالان حقوق بشری و جداشدگان در اروپا درخواست داریم تا اولا از این حرکت خانواده ها حمایت نموده و ثانیا کمیساریا را تحت فشار بگذارند که چرا اجازه دیدار به آنها داده نمیشود و چرا ملل متحد به این شکل زننده و قبیح خواست رجوی را دنبال و تأمین می نماید.

اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

بنیاد خانواده سحر – بغداد

۲۰ نوامبر ۲۰۱۵ – ساعت ۱۴:۰۰

سری دوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش دوم

لینک به منبع

امروز خانواده ها در مقابل اردوگاه لیبرتی بعد از صرف ناهار به صورت کاملا میدانی، به فراخواندن بستگان خود در داخل اردوگاه ادامه دادند تا شاید صدایشان به گوش عزیزانشان برسد.

خانواده ها کمپ لیبرتی مجاهدین خلق نوامبر 2015

مقامات محلی ملل متحد و مسئولین عراقی اجازه استفاده از بلند گو را نمی دهند و همچنین نمیگذارند خانواده ها از تی وال ها جلوتر بروند. آنان مجبورند از فاصله دور صدای خود را برسانند.

خانواده ها کمپ لیبرتی مجاهدین خلق نوامبر 2015

بنیاد خانواده سحر امروز برای چندمین بار نامه ای در خصوص درخواست های خانواده ها و نگرانی ها و دغدغه های آنان تسلیم کمیساریای عالی ملل متحد در عراق نمود که متن آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

خانواده ها کمپ لیبرتی مجاهدین خلق نوامبر 2015

خانواده ها بار دیگر تمامی فعالان و جداشدگان و خانواده ها در اروپا را به یاری و پشتیبانی از حرکت خود فراخواندند.

بنیاد خانواده سحر

بغداد – ۲۰ نوامبر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید