نشست بررسی تشابه اقدامات منافقین و داعش در عملیات مرصاد

0
565

نشست بررسی تشابه اقدامات منافقین و داعش در عملیات مرصاد

موسسه راهبردی دیده بان، تهران، بیست و هفتم ژوئیه ۲۰۱۵:…  شبکه بین المللی العالم در اقدام به موقع و در همکاری با فراکسیون مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم نشستی “از داعش تا موصل(۲) ” را به صورت زنده بر روی آنتن آورد.  در این نشست که به بهانه سالروز عملیات مرصاد و با حضور عضو جداشده از گروهک تروریستی منافقین برگزار شد، محور …

لینک به منبع

شبکه بین المللی العالم با همکاری موسسه دیده بان

نشست بررسی تشابه اقدامات منافقین و داعش در عملیات مرصاد

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، شبکه بین المللی العالم در اقدام به موقع و در همکاری با فراکسیون مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم نشستی “از داعش تا موصل(۲) ” را به صورت زنده بر روی آنتن آورد.

در این نشست که به بهانه سالروز عملیات مرصاد و با حضور عضو جداشده از گروهک تروریستی منافقین برگزار شد، محور تشابه اقدامات تروریستی گروهک منافقین و گروهک تکفیری صهیونیستی داعش بررسی گردید.

گفتنی است در همین راستا برنامه از “مرصاد تا موصل(۱)” امشب از شبکه دوم سیما پخش خواهد شد.

در سالروز عملیات مرصاد پخش خواهد شد

تشابه منافقین و داعش در نشست تلویزیونی “از مرصاد تا موصل”

لینک به منبع

شبکه العالم فروغ جاویدان مزدور مسعود  رجوی

داعش و مجاهدین خلق به لحاظ ساختار فکری و روش های روانی که برای جذب و کنترل نیرو استفاده میکنند و تکنیک های مانیپولاسیون ذهنی که بکار میگیرند شباهت های بسیاری دارند.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، نشست “از مرصاد تا موصل” به همت شبکه دوم سیما و با همکاری موسسه راهبردی دیده بان در سالروز عملیات مرصاد پخش خواهد شد.

امروز اقدامات گروهک تروریستی داعش در کشور همسایه عراق نه تنها تهدیدی برای ملت مسلمان عراق، بلکه خطری برای منطقه و دیگر کشورهای همسایه محسوب می‌گردد. داعش به عنوان یک گروه تندروی تکفیری و مدعی اسلام با استفاده از المان‌هایی همچون حمایت‌های غرب و برخی کشورهای منطقه، استفاده بی رویه از خشونت و ترور، بهره‌گیری از ابزارهای تبلیغی و رسانه‌ای، عضوگیری، آموزش و حفظ نیروها در فضایی فرقه‌ای به برخی گروه‌های تروریستی قدیمی‌تر از خود شباهت دارد که یکی از این گروه‌ها مجاهدین خلق یا همان منافقین هستند. گروهک تروریستی رجوی نیز پیش از این با استفاده از حمایت‌های رژیم بعث در عراق از فرصت اقدامات مسلحانه برخوردار بوده و در بسیاری از اقدامات تروریستی و رفتارهای فرقه‌ای و خشونت‌آمیز، رفتاری مشابه با آنچه امروز از داعش مشاهده می‌شود را بروز داده است. از این رو با توجه به مؤفقیت جمهوری اسلامی در برخورد با گروهک نفاق و تجربه ملت ایران و حتی عراق در مواجه با این گروه تروریستی، مقایسه رفتاری و عملکردی این دو گروه فرصت شناسایی و تبیین بهتر و بیشتر داعش و عقبه و اهداف آن را ایجاد کرده و راه‌کارهای اجرایی برای مقابله مؤثرتر با آن را نشان می‌دهد.

سالروز عملیات مرصاد که در پاسخ به تهاجم گروهک منافقین به خاک ایران صورت گرفت فرصتی را ایجاد کرد که در نشستی با حضور کارشناسان حوزه تروریسم مقایسه‌ای تطبیقی میان داعش و منافقین با محوریت مقایسه عملیات مرصاد و تهاجم داعش به شهر موصل صورت گیرد و امید است این نشست ضمن بررسی صحیح این دو گروهک تروریستی بتواند در جهت تنویر افکار عمومی در خصوص داعش و پشت پرده آن مورد استفاده قرار گیرد.

اهم موارد مطروحه در این مستند به شرح زیر می باشد:

این دو گروه با ارائه برداشتی غلط از اسلام و اضافه نمودن بدعت‌ها و القائات ذهنی فرقه‌ای نیروهای خود را تحت کنترل در می‌آورند. همانگونه که منافقین در فضایی ایزوله و به دور از هرگونه رسانه نیروهای خود را محصور می‌کنند، داعش نیز با ممنوعیت استفاده از برخی رسانه‌ها و کتب سعی دارند ذهن و باور نیروهای تحت امر را کنترل نمایند.

داعش و مجاهدین خلق به لحاظ ساختار فکری و روش های روانی که برای جذب و کنترل نیرو استفاده میکنند و تکنیک های مانیپولاسیون ذهنی که بکار میگیرند شباهت های بسیاری دارند.

هر دو گروه منافقین و داعش در اقدامات عملیاتی خود از بیشترین میزان خشونت بهره می‌برند. استفاده تبلیغاتی از بازخوردهای این رفتارهای که موجب ایجاد ترس و وحشت در افار عمومی می‌گردد به علاوه عدم پایبندی رهبران به کمترین اصول انسانی سبب این رفتارها می‌گردد.

اتحاد داعش با سران سابق حزب بعث عراق بر همگان روشن بوده و یکی از دلایل مؤفقیت‌های داعش در عراق نیز به همین مسئله باز می‌گردد. گروهک تروریستی منافقین نیز در طول حیاتش در عراق ابتدا با صدام متحد بود و در خدمت اهداف وی فعالیت می‌کرد و بعد از آن با نفوذ و کسب حمایت از برخی مقامات عراقی از جمله حزب وابسته به بعث (العراقیه) در پارلمان این کشور توانست به حیاتش در عراق ادامه دهد.

ساعت پخش این نشست متعاقبا اعلام می گردد.

ابراهیم خدابنده شبکه العالم

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید