نامۀ سرگشادۀ آقای حسین نژاد به محمد سلامه سردبیر روزنامۀ مصری المسائیه

0
1091

نامۀ سرگشادۀ حسین نژاد به محمد سلامه سردبیر روزنامۀ مصری المسائیه

این روزنامه نگار مصری در برنامۀ ویلپن مریم رجوی شرکت داشته و مقاله ای با عنوان «تظاهرات هفتاد هزار ایرانی در پاریس» در ستایش از این شوی مریم قجر منتشر کرده بود

این جز یک برنامۀ نمایشی سالانه و فریبکارانه برای فیلم برداری و عکس برداری نیست زیرا غایب بودن ایرانیان مقیم خارج که تعدادشان به پنج میلیون نفر بالغ می شود در این شوی سالانه روشن بود… این سازمان صندلی های خالی سالن را با هزاران دانشجوی اروپایی بویژه از کشورهای اروپای شرقی با دادن پول و غذا به آنان به علاوۀ ترتیب دادن برنامه های توریستی برایشان در فرانسه پر کرده بود و در میان دهها سخنران جشنواره حتی یک شخصیت ایرانی نبود

از شما می خواهم که به جای افتادن در دام رهبری این سازمان برای شریک کردن شما در خون فرزندانمان و در جنایتهای تروریستی در عراق از فعالیتهای ما خانواده ها برای نجات فرزندانمان از اسارت رجوی در جهنم عراق و انتقال آنان به کشورهای ثالث برای حفظ جان آنان حمایت کنید

پیوند رهایی ـ علی حسین نژاد از اعضای قدیمی و مترجم ارشد سابق سازمان مجاهدین خلق ایران ـ 19.06.2015

آقای محمد سلامه سردبیر روزنامۀ مصری المسائیه؛

با درود و احترام؛

اینجانب علی حسین نژاد یکی از ساکنان سابق کمپ لیبرتی در بغداد و قبل از آن در قرارگاه اشرف در عراق متعلق به سازمان مجاهدین خلق و از جدا شدگان از این سازمان می باشم که در ماه آوریل سال 2012 به کمک یک هیأت از نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق (یونامی) که ازکمپ لیبتی دیدار می کرد از این کمپ بیرون آمدم و اکنون ساکن فرانسه هستم.

اینجانب بعد از سی سال از این سازمان بیرون آمدم زیرا دیدم دیگر یک سازمان سیاسی اسلامی انقلابی نیست بلکه به یک فرقۀ مذهبی خاصی تبدیل شده که ربطی به اسلام ندارد و در خدمت امپریالیستها به رهبری آمریکا و صهیونیستها قرار گرفته بطوریکه این سازمان آنها را به حمله به ایران و راه انداختن یک جنگ ویرانگر دیگری در منطقه تشویق می کند جنگی بسا بدتر و ویرانگرتر از جنگ پیشین در عراق. این تحول و تغییر سازمان مذکور سالهاست که به دست رهبری آن مسعود و مریم رجوی مقیم پاریس صورت گرفته است رهبریی که ملیونها دلار از سرمایه های نفتی عراق را که دولت صدام حسین به آنها می داد بین دولتمردان و ارتش و اطلاعات آمریکا و اروپا و برخی شخصیتهای دیگر برای حمایت و دفاع از اهداف جنگ طلبانۀ آنها توزیع می کند اهدافی که به هیچوجه مورد حمایت مردم ایران نبوده ونیست. چنانکه دیدید و شنیدید ایرانیان بویژه جوانان ایرانی در خیابانهای تهران و شهرها یدیگر ایران توافق نهائی در پروندۀ اتمی ایران بین دولت ایران و قدرتهای بزرگ جهانی را با رقص و پایکوبی و خوشحالی با در دست داشتن تصاویر وزیر خارجۀ ایران جشن گرفته و از اینکه سایۀ جنگ و ویرانی از روی ایران و جهان کنار رفته شاد و شکرگزار بودند. این همان مردمی است که سازمان مجاهدین خلق ایران ادعای رهبری آنها را دارد و می گوید که این سازمان آلترناتیو برای حاکمیت به این مردم می باشد در حالیکه این سازمان پیوسته شعار جنگ علیه ایران را داده و می دهد و ادعا می کرد که مردم ایران مخالف گفتگوهای اتمی هستند. این توافق و جشن مردمی در ایران امیدهای رهبران سازمان تروریستی مجاهدین خلق را برباد داد و همۀ حسابهای و سرمایه گذاریهای آنها روی جنگ با انواع جاسوسیها و اطلاعات دادن به آمریکا و اروپا علیه منافع مردم ایران را ساقط کرد و ثابت نمود که این سازمان دیگر هیچ تأثیر و نقشی در امور مربوط به ایران نه در سطح بین المللی و نه در سطح داخل ایران ندارد و پایگاه مردمی خود در ایران را بکلی از دست داده است.

رهبری سازمان مجاهدین خلق از سال 1989 به همۀ ما دستور داد که همسران خودمان را طلاق دهیم و رهبر عقیدتی سازمان مسعود رجوی فتوای حرام بودن خانواده و ازدواج را بر خلاف نص صریح قرآن و سنت پیامبر صادر کرد بطوریکه اکنون بیست سال است که تمام اعضا و کادرهای سازمان چه در عراق و چه در خارج اعم از زن و مرد همسران خودشان را طلاق داده اند و یا ازدواج نکرده اند. مهدی ابریشمچی مرد شماره دو سازمان بعد از مسعود رجوی که اکنون مقیم فرانسه و دستیار همسر سابق خود مریم رجوی است که از شوهرش مهدی در سال 1985 جدا شد و همان روز با مسعود رجوی بدون مراعات عدۀ شرعی ازدواج کرد در سال 2001 وقتی در عراق بودیم به ما گفت همسران شما پا جای پای مریم گذاشته و شما را طلاق داده و با برادر مسعود ازدواج کرده اند!!.

تا کنون بیش از هزار تن از اعضا و کادرها و مسئولین سازمان مجاهدین از آن جدا شده اند که بسیاری هم از میان زنان می باشند که برخی نیز اعضای شورای رهبری سازمان بودند که پرده از بسیاری رسوایی های جنسی رهبر سازمان مسعود رجوی همسر مریم رجوی برداشتند. همچنین جدا شدگان سازمان موارد زیادی از زندان و شکنجه و قتل مخالفان رهبری سازمان در قرارگاههای این سازمان در عراق را افشا کرده اند.

همۀ افراد این سازمان از هر گونه تماس و ارتباط با افراد خانواده هایشان محروم و ممنوع هستند و استفاده از هر گونه وسیلۀ ارتباطی اعم از رادیو و کانالهای تلویزیونی و انترنت و موبایل تماما برای اعضای سازمان ممنوع می باشد و تنها در اختیار رهبری و مسئولانی است که مأموریتهای ارتباطی خاص سازمان را دارند.

رهبران سازمان به من اجازه نمی دادند با دختر بزرگم زینب که اکنون در کمپ لیبرتی متعلق به این سازمان در بغداد می باشد دیدار کنم در حالیکه هر دوی ما داخل سازمان و در کمپ اشرف در عراق بودیم و به آن دخترم اجازه ندادند حتی با خواهر کوچکترش مونا که از ایران برای دیدار اولین بار بعد از سی سال با من یعنی پدرش و با خواهرش در داخل سازمان به عراق آمده بود دیدار کند. دختر کوچکم توانست با من دیدار کند زیرا من از سازمان مجاهدین خلق یک و نیم سال پیش از طریق سازمان ملل متحد بیرون آمدم ولی او نتوانست علیرغم تلاشهای کمیساریای عالی پناهندگان و وزارت حقوق بشر عراق با خواهرش که در مقر سازمان یعنی کمپ لیبرتی در بغداد می باشد دیدار کند زیرا رهبران این سازمان مسعود رجوی ومریم رجوی دیدارهای خانوادگی را تحریم کرده اند. این دو خواهر 32 و 36 ساله هر گز در عمرشان همدیگر را ندیده اند.

اینجانب از بیش از بیست و پنج سال پیش در بخش روابط با عراق در سازمان به عنوان مترجم ارشد همۀ نامه ها و بیانیه ها و اسناد و نوشته ها و کتابهای رهبری و اطلاعیه ها و نشریات سازمان کار می کردم از جمله ترجمۀ بسیاری نامه ها و بیانیه ها و حتی مصاحبه های از قبل آماده شده به زبان فارسی!! به علاوۀ بیانیه های جعلی با ادعای امضای میلیونها عراقی!! که تماما به فارسی نوشته می شدند و من آنها را به عربی ترجمه می کردم!!، همچنین دخالتهای آشکار رهبری سازمان در اوضاع عراق برای تشدید اختلاف و تعمیق شکاف بین لیست العراقیه (اپوزیسیون عراق) و دیگر جریانها.Hossein-Nejad 7Mai2015

 من از طریق ترجمۀ نامه های شخص رجوی به صدام حسین و صورت جلسه های دیدار بین آندو و نیز بین او و رئیس اطلاعات عراق در آنموقع سرلشکر طاهر شاهد عینی دادن ماهانه سه میلیون بشکه نفت به صورت کوپن به سازمان بودم که توسط دفاتر سازمان در اروپا و آمریکا به فروش رفته و تبدیل به میلیاردها دلار می شد که مورد سرمایه گذاری در آن کشورها و در عراق و چندین کشور عربی دیگر قرار گرفته که تا کنون منبع اصلی درآمدهای میلیاردی سازمان می باشد. تازه اینها غیر از دهها هزار سلاح و تجهیزات عراق می باشد که رهبری سازمان تسلیم دشمنان و اشغالگران عراق یعنی آمریکائیان نمود به علاوۀ جاسوسی های سازمان برای آمریکاییها علیه مقاومت دلیرانۀ عراق که من از طریق کارم در سازمان یعنی ترجمه شاهد عینی آنها بودم.

و امروز نیز این فرقه چشم به تصرف عراق توسط دشمنتان گروه داعش دوخته و آن گروه را به این کار تشویق می کند و آن را در رسانه هایش مورد تمجید و ستایش قرار می دهد و داعشی ها را “عشایر انقلابی عراق” و”انقلابیون عراق” و”مردم بپاخاستۀ عراق” توصیف می کند به این امید که داعش همۀ عراق را بگیرد تا باقی ماندن این فرقه در عراق را تضمین کنند و از فروپاشی آن جلوگیری کرده و رهبران آن را از دستگیری و محاکمه به علت ارتکاب جنایات علیه عراقیان نجات دهند.

از این رو به شما سفارش می کنم که بعد از این هر گونه دعوت رهبران این فرقه از شما برای نوشتن مقاله به نفع سیاستها و اهداف آنها و برای حضور در جشنها و گردهمایی های مریم رجوی در پاریس یا جاهای دیگر را نپذیرید و آنها را رد کنید تا چهره و اعتبارتان و خوش نامی تان را حفظ کنید زیرا هدف آنها تنها و تنها بهره برداری از اعتبار و شهرت شما برای پیشبرد اهداف گروهی و جریانی خودشان است که ضد آرمانها و عرف و اخلاق ملت ما و عرف و فرهنگ ملتهای عرب و مسلمان نیز می باشد.

لذا از شما می خواهم به رهبری این سازمان اجازۀ بهره برداری از چهره و اعتبارتان و شهرتتان برای پیشبرد هدف سودجویانۀ خاص خودش را ندهید هدفی که نگهداشتن فرزندان و دوستان ما در دوزخ عراق زیر آتش موشکهای تروریستی فرقه ای در عراق برای قراردادن آنان به عنوان سپر بلا برای قربانی شدن در نتیجۀ اشتباهات کشندۀ این رهبری طی سی سال گذشته است که نه مبارزه بلکه دخالت در امور عراق و ارتکاب جنایات تروریستی در ایران و عراق بوده است.

همچنین از شما می خواهم که به جای افتادن در دام رهبری این سازمان برای شریک کردن شما در خون فرزندانمان و در جنایتهای تروریستی در عراق از فعالیتهای ما خانواده ها برای نجات فرزندانمان از اسارت رجوی در جهنم عراق و انتقال آنان به کشورهای ثالث برای حفظ جان آنان حمایت کنید.

اما در مورد آنچه جنابعالی در مورد جشنوارۀ این سازمان در سالن ویلپن فرانسه نوشته اید باید بگویم که این جز یک برنامۀ نمایشی سالانه و فریبکارانه برای فیلم برداری و عکس برداری نیست زیرا غایب بودن ایرانیان مقیم خارج که تعدادشان به پنج میلیون نفر بالغ می شود در این شوی سالانه روشن بود شوی که در سالگرد دستگیری مریم رجوی و تعدادی از سران دیگر سازمان مجاهدین خلق توسط پلیس فرانسه در ژوئن سال 2003 به اتهام ارتکاب اعمال تروریستی و پولشویی برگزار می شود. این سازمان صندلی های خالی سالن را با هزاران دانشجوی اروپایی بویژه از کشورهای اروپای شرقی با دادن پول و غذا به آنان به علاوۀ ترتیب دادن برنامه های توریستی برایشان در فرانسه پر کرده بود و در میان دهها سخنران جشنواره حتی یک شخصیت ایرانی نبود و تمام سخنرانان از مقامات سابق آمریکایی و اروپایی یا نمایندگان پارلمانها از کشورهای مختلف بودند که سازمان آنها را با دادن پولهایی به آنها به جشنواره اش کشانده بود و یک سؤال مهم توسط شخصیتهای خارجی شرکت کننده در جشنواره مطرح بود: ایرانیها کجایند؟ و کو شخصیتها و سیاستمداران ایرانی از دیگر گروههای اپوزیسیون در داخل یا خارج ایران؟…

در این رابطه به شما توصیه می کنم که مقالۀ آقای حاتم استانبولی در روزنامۀ فلسطینی “المنار” چاپ بیت المقدس را که خودش در فستیوال مذکور به دعوت این سازمان شرکت داشته در لینگ زیر بخوانید. ایشان مشاهدات خودش و فضای حاکم بر جشنواره و جریانات آن از جمله جلوگیری از سخنرانی یک نمایندۀ پارلمان مصر که به این جشنواره دعوت شده بود را به رشتۀ تحریر در آورده است.

http://www.manar.com/page-25194-ar.html

در خدمت به حقوق بشر موفق باشید.

علی حسین نژاد

از اعضای قدیمی و مترجم ارشد سابق سازمان مجاهدین خلق ایران

Ghorbanali1329@gmail.com

18 ژوئیه  2015 – پاریس – فرانسه

متن عربی نامه

السید محمد سلامه رئیس تحریر صحیفه “المسائیه” المصریه المحترم؛

تحیه طیبه؛

إنی علی حسین نجاد أحد سکان مخیم الحریه (لیبرتی) سابقا فی بغداد ومعسکر أشرف التابع لمنظمه مجاهدی خلق فی العراق وﻣﻦ ﺍﻟﻤﻨﺸﻘﻴﻦ ﻋﻦ هذه المنظمه خرجت من صفوفها ومن مخیم الحریه (لیبرتی) فی شهر نیسان (أبریل) عام 2012 بمساعده من وفد للبعثه الدولیه للأمم المتحده لمساعده العراق (یونامی) کان یزور المخیم وإنی الآن أسکن فی فرنسا.

 ﺍﻧﻔﺼﻠﺖ ﻋن المنظمه ﺑﻌﺪ ﺛﻼ‌ﺛﻴﻦ ﻋﺎﻣﺎ ﻷ‌ﻧﻬﺎ ﺗﺤﻮﻟﺖ ﻣﻦ ﻣﻨﻈﻤﺔ ﺳﻴﺎﺳﻴﺔ إﺳﻼ‌ﻣﻴﺔ ﺛﻮﺭﻳﺔ ﺇﻟﻰ ﻃﺎﺋﻔﺔ ﺩﻳﻨﻴﺔ ﺧﺎﺻﺔ ﻻ‌ ﺻﻠﺔ ﻟﻬﺎ ﺑﺎﻹ‌ﺳﻼ‌ﻡ ﺗﺨﺪﻡ ﺍﻹ‌ﻣﺒﺮﻳﺎﻟﻴﻴﻦ ﺑﺰﻋﺎﻣﺔ ﺃﻣﻴﺮﻛﺎ ﻭﺍﻟﺼﻬﺎﻳﻨﺔ ﺑﺘﺸﺠﻴﻌﻬﻢ ﻋﻠﻰ ﺍﻟﻬﺠﻮﻡ ﻋﻠﻰ ﺇﻳﺮﺍﻥ ﻭﺇﺛﺎﺭﺓ ﺣﺮﺏ ﻣﺪﻣﺮﺓ ﺃﺧﺮﻯ ﻓﻲ ﺍﻟﻤﻨﻄﻘﺔ ﺃﺷﺪ ﻓﺘﻜﺎ ﻣﻦ ﺳﺎﺑﻘﺘﻬﺎ ﻓﻲ ﺍﻟﻌﺮﺍﻕ ﻭﺗﻢ ﻫﺬﺍ ﺍﻟﺘﺤﻮﻝ ﻣﻨﺬ ﺳﻨﻮﺍﺕ ﻋﺪﻳﺪﺓ ﻋﻠﻰ ﺃﻳﺪﻱ ﻗﻴﺎﺩﺗﻬﺎ ﻣﺴﻌﻮﺩ ﻭﻣﺮﻳﻢ ﺭﺟﻮﻱ ﺍﻟﻤﻘﻴﻤﺔ ﻓﻲ ﺑﺎﺭﻳﺲ ﺍﻟﺘﻲ ﺗﻨﻔﻖ ﻣﻼ‌ﻳﻴﻦ ﺍﻟﺪﻭﻻ‌ﺭﺍﺕ ﻣﻦ ﺛﺮﻭﺓ ﺍﻟﻌﺮﺍﻕ ﺍﻟﻨﻔﻄﻴﺔ ﺍﻟﺘﻲ ﺯﻭﺩﺗﻬﺎ ﺑﻬﺎ ﺣﻜﻮﻣﺔ ﺻﺪﺍﻡ ﺣﺴﻴﻦ ﻭﺗﻮﺯﻋﻬﺎ ﻋﻠﻰ ﺭﺟﺎﻝ ﺩﻭﻟﺔ ﻭﺟﻴﺶ ﻭﺍﺳﺘﺨﺒﺎﺭﺍﺕ ﺃﻣﺮﻳﻜﻴﻴﻦ ﻭﺃﻭﺭﺑﻴﻴﻦ ﻭﺑﻌﺾ ﺍﻟﺸﺨﺼﻴﺎﺕ من المسؤولین الأمریکیین الکبار السابقین ﻟﺪﻋﺎﻳﺔ ﻭﺩﻋﻢ أﻫﺪﺍﻓﻬﺎ ﺍﻟﺤﺮﺑﻴﺔ ﺍﻟﺘﻲ ﻻ‌ ﻳﺪﻋﻤﻬﺎ ﺍﻟﺸﻌﺐ ﺍﻹ‌ﻳﺮﺍﻧﻲ کما رأیتم وسمعتم احتفال الإیرانیین خاصه الشباب منهم فی شوارع طهران والمدن الإیرانیه الأخرى بحصول الاتفاق النهائی فی الملف النووی الإیرانی بین الحکومه الإیرانیه والقوى العظمى راقصین مبتهجین حاملین صور وزیر الخارجیه الإیرانی فرحا وشکرا لزوال شبح الحرب والدمار من على إیران والعالم وهذا هو الشعب الذی یدعی منظمه مجاهدی خلق الإیرانیه قیادته وکونها بدیلا للنظام فی الحکم لهذا الشعب فیما کانت هذه المنظمه ولا تزال تطلق شعار الحرب ضد إیران وکانت تدعی أن الشعب الإیرانی یعارض المفاوضات النوویه.

إن حصول هذا الاتفاق والاحتفال الشعبی الإیرانی به بددا آمال قاده منظمه مجاهدی خلق الإرهابیه وأسقطا کل حساباتهم ومراهناتهم الخاسره على وقوع الحرب بتجسسهم وتزویدهم أمیرکا وأوربا بالمعلومات ضد مصالح الشعب الإیرانی وأثبتا أن هذه المنظمه لم تعد تمتلک أی تأثیر ودور فی الشؤون الإیرانیه لا على الصعید الدولی ولا على صعید الداخل الإیرانی وهی قد فقدت کل قاعدتها الشعبیه فی إیران.

إن قیاده منظمه مجاهدی خلق أمرتنا جمیعا فی المنظمه منذ عام 1989 بتطلیق أزواجنا حیث أفتى زعیم ومرشد المنظمه مسعود رجوی بحرمه تشکیل العائله والزواج وذلک خلافا للنصوص الصریحه للقرآن والسنه فمنذ أکثر من عشرین سنه جمیع کوادر وأعضاء المنظمه سواء فی العراق أو الخارج مطلقون ومطلقات أو غیر متزوجات إلا شخص الزعیم المرشد مسعود رجوی زوج مریم فی باربس والذی أفتى بأن جمیع نساء المنظمه زوجاتها وقال لنا مهدی أبریشمجی الرجل الثانی بعد مسعود فی المنظمه والمقیم حالیا فی فرنسا کمساعد لزوجتها السابقه مریم رجوی التی طلقت زوجها مهدی عام 1985 وتزوجت فی الیوم نفسه من مسعود رجوی دون الالتزام بالعده الشرعیه قال لنا عام 2001 عندما کان فی العراق إن زوجاتکم طلقنکم وتزوجن من الأخ مسعود احتذاء بمریم التی طلقتنی وتزوجت من الأخ مسعود!!…

إن القیاده الحالیه لمنظمه مجاهدی خلق وبهروبها من إیران ولجوئها إلى أوربا ثم إلى العراق حرفت مسار النضال والکفاح لأولئک الأبطال بحیث أصبحت مخططات وسیاسات هذه القیاده تخدم فعلا نظام الملالی الغاشم لأنها أفقدت شعبیه منظمتنا وأوقعت ضربه قاصمه للمقاومه الشعبیه الإیرانیه الباسله لا مجال هنا لتحلیلها وشرح کیفیتها وتداعیاتها مما اضطرها إلى التعلق بأثواب الغرب وفی مقدمته أمیرکا وشخصیات أمیرکیه وأوربیه والتعاون معهم والتجسس لصالحهم لشطبها من قائمه الإرهاب أملا موهوما بأن ذلک سیبعدهم عن النظام وسیدفعهم إلى الهجوم على إیران أو إعاده أسلحتنا وتمهید الطریق أمامنا للهجوم على إیران وإسقاط النظام انطلاقا من أرض العراق ومن هذا المنطلق أصرت وتصر قیاده منظمتنا على البقاء فی العراق ولکننا کنا فی داخل المنظمه فی العراق وکثیرون من أعضائها فی الخارج ومن أعضاء المجلس الوطنی للمقاومه الإیرانیه نقول إنه یجب الخروج من جحیم العراق والعوده إلى اللجوء فی البلدان الحره لممارسه النشاط نحو الشعب الإیرانی وداخل إیران بالاعتماد على المعارضه من جیل الشباب الإیرانی فی الداخل والمجامیع والشخصیات المناضله فی إیران باستخدام وسائل الاتصالات الحدیثه والمتطوره والآن کثیرون من المجاهدین والشخصیات الأعضاء فی المجلس الوطنی للمقاومه انفصلوا وینتقدون خطوط وسیاسات قیاده الزوجین رجوی (مسعود ومریم) القائمه على إبقاء ما یقارب ألفین من أولادنا وأعزائنا والمواطنین الإیرانیین فی العراق حیث یتعرض حیاتهم للخطر وکذلک سیاستها القائمه على الاعتماد على الأجانب بدلا من الاعتماد على شعبنا الإیرانی.

حتی الآن انشق أکثر من ألف من أعضاء منظمه مجاهدی خلق الإیرانیه وکوادرها و مسئولیها وکثیر منهم من النساء وبعضهن من عضوات مجلس قیاده المنظمه اللواتی کشفن عن فضائح جنسیه کثیره لقائد المنظمه مسعود رجوی زوج مریم رجوی. کما کشف المنشقون عن المنظمه حالات عدیده من السجن والتعذیب والقتل ضد معارضی قیاده التنظیم فی مقرات وقواعد المنظمه فی العراق.

 جمیع أفراد المنظمه محرومون وممنوعون من أی اتصال بأفراد عوائلهم والعالم الخارجی واستخدام أی من وسائل الاتصال الحدیثه من الإذاعه وقنوات التلفزه والإنترنت والموبایل کلها ممنوع لأعضاء المنظمه إلإ للقیاده والمسؤولین عن مهام مواصلاتیه خاصه للمنظمه وحتى لم یکن یسمحون لی بأن ألتقی ببنتی الکبرى(زینب) التی تتواجد حالیا فی مخیم لیبرتی للمنظمه ببغداد عندما کنا الاثنان فی معسکر أشرف للمنظمه فی العراق ولم یسمحوا لها حتى بلقاء شقیقتها الصغرى (منى) التی کانت قد جاءت من إیران إلى العراق للقاء لأول مره بعد ثلاثین عاما معی أی مع والدها ومع شقیقتها داخل المنظمه فتمکنت من لقائی لأنی خرجت من صفوف المنظمه قبل عام عبر الأمم المتحده ولکنها لم تتمکن من لقاء أختها المتواجده فی مقر المنظمه مخیم لیبرتی فی بغداد بسبب کون الزعیم المرشد مسعود رجوی ونائبته وزوجته مریم رجوی قد حرما اللقاءات العائلیه وذلک رغم جهود مفوضیه اللاجئین ووزاره حقوق الإنسان العراقیه لترتیب لقاء بین الشقیقتین فی 32 و36 من عمرهما واللتین لم تر بعضهما البعض قط!.

http://www.alwatanvoice.com/arabic/news/2015/04/25/703774.html

http://mangish.com/news.php?action=view&id=7605

إنی کنت أعمل منذ أکثر من خمسه وعشرین عاما فی قسم العلاقات مع العراق فی المنظمه کالمترجم الأقدم لکل رسائل وبیانات ووثائق وکتابات وکتب القیاده ومنشورات المنظمه وحتى المقابلات المعده مسبقا باللغه الفارسیه!! إلى العربیه!! إضافه إلى البیانات المزوره بزعم تواقیع ملایین العراقیین!! والتی کانت کلها تکتب بالفارسیه وأنا کنت أترجمها إلى العربیه!!. إلى جانب تدخلات سافره لقیاده المنظمه فی أوضاع العراق لتشدید الخلاف والشقاق بین قائمه العراقیه والکیانات الأخرى.

وکنت شاهد عیان عبر ترجمتی لرسائل شخص رجوی إلى صدام حسین ومحاضر الاجتماع بینهما وکذلک بینه وبین رئیس المخابرات العراقیه آنذاک الفریق طاهر على تزوید صدام حسین منظمتنا آنذاک بثلاثه ملایین برمیل من النفط شهریا على هیئه کوبینات کانت مکاتب المنظمه فی أوربا وأمیرکا تبیعها وتحولها إلى ملیارات الدولارات وتستثمرها هناک وفی العراق وبلدان عربیه أخرى حتى الآن کالمصدر الرئیس لأموال وإیرادات المنظمه الملیاریه، ناهیک عن عشرات الآلاف من أسلحه ومعدات العراق التی سلمتها قیاده المنظمه لأعداء ومحتلی العراق أی الأمریکان وتجسسات المنظمه للأمریکان ضد المقاومه العراقیه الباسله والتی کنت أنا شاهد عیان علیها عبر مهنتی فی المنظمه أی الترجمه. والیوم تتطلع هذه الزمره إلى استیلاء عدوکم تنظیم داعش على العراق وتشجعها على ذلک وتمتدحها وتؤیدها فی وسائل إعلام الزمره بوصفها بأنهم “عشائر العراق الثوریه” و”ثوار العراق” و”أبناء الشعب العراقی الثائر” أملا فی استیلاء داعش على کامل العراق لضمان بقائها هناک لمنع تفسخها وانهیارها وإنقاذ قادتها فی العراق من الاعتقال والمحاکمه بسبب ارتکابهم جرائم ضد العراقیین.

ﻓﻠﺬﻟﻚ ﺃﻧﺼﺢ سیادتک ﻧﺼﻴﺤﺔ ﺍﻷ‌ﺧﻮﺓ ﻭﺍﻹ‌ﺳﻼ‌ﻡ ﺑﺮﻓﺾ أی طلب یأتی منهم إلیک بکتابه المقال لصالح سیاساتهم وأهدافهم و رفض أیه دعوه من قیادات هذه الزمره لسیادتک ﻟﺤﻀﻮﺭ احتفالات وتجمعات مریم رجوی فی باریس أو أی مکان آخر فی الأوقات اللاحقه ﻭﺫﻟﻚ ﺣﻔﺎﻇﺎ ﻋﻠﻰ ﻭﺯﻧک ﻭﺳﻤﻌﺘک ﺍﻟﺸﺮﻳﻔﺔ ﻭﺍﻟﺤﺴﻨﺔ لأ‌ﻧﻪ ﻻ‌ ﻫﺪﻑ ﻟﻬﻢ ﺇﻻ‌ ﺍﺳﺘﻐﻼ‌ﻝ ﻭﺯﻧک الصحافی من أجل تحقیق ﺃﻫﺪﺍﻓﻬﻢ الجهویه والفئویه المناقضه لأمنیات شعبنا وأعرافه وأعراف وثقافه الشعوب العربیه والمسلمه أیضا.

فأرجوک أن لا تسمح لقیاده المنظمه باستغلال وزنک وسمعتک ومصداقیتک لتمریر هدفها النفعی وهو إبقاء أولادنا وأصدقائنا فی جحیم العراق تحت نیران صواریخ الإرهاب الطائفی فى العراق لجعلهم أکباش فداء ثمنا لأخطائها القاتله طیله السنوات الثلاثین الماضیه والتی لم تکن نضالا وإنما کانت تدخلا فی شؤون العراق وارتکاب جرائم إرهابیه فی کل من إیران والعراق.

 کما وأرجوک أن تساعد حملات نحن العوائل لإنقاذ أولادنا من أسر رجوی فی جحیم العراق ونقلهم الى البلدان الثالثه حفاظا لحیاتهم وذلک بدلا عن الوقوع فی فخ قیاده هذه المنظمه الإرهابیه.

أما بخصوص ما کتبت سیادتک حول مهرجان المنظمه فی قاعه مدینه ویلبن الفرنسیه فلابد لی أن أقول إنه لیس إلا تظاهرا سنویا مراوغا وخادعا بهدف التصویر فقط لأن غیاب الإیرانیین فی المهجر والذین یبلغ عددهم خمسه ملایین نسمه کان واضحا فی هذه المسرحیه السنویه التی تقام وتجرى فی ذکرى اعتقال مریم رجوی وعدد من القیادیین الآخرین لمنظمه مجاهدی خلق من قبل الشرطه الفرنسیه فی یونیو (حزیران) عام 2003 بتهمه ارتکاب أعمال إرهابیه وغسل الأموال. وکانت المنظمه قد أملأت الکراسی الفارغه فی القاعه بآلاف الطلاب الأوربیین خاصه من بلدان أوربا الشرقیه بإعطاء أموال لهم وإطعامهم إضافه إلى ترتیب برامج سیاحیه فی فرنسا ولم یکن فی صفوف العشرات الذین ألقوا کلمات أمام المهرجان أیه شخصیه إیرانیه ولو بواحده وکان کل المتکلمین من أصحاب المناصب السابقه فی الحکومات الأمریکیه والأوربیه أو برلمانیین من مختلف البلدان کانت المنظمه قد جرتهم إلى مهرجانها بتقدیم أموال لهم وکان هناک سؤال بارز تطرحها الشخصیات الأجنبیه المشارکه فی المهرجان وهو: أین الإیرانیون؟ وأین الشخصیات الإیرانیه والسیاسیون الإیرانیون من الجماعات المعارضه الأخرى داخل إیران أو خارجها؟!…

وفی هذا الإطار أوصیک بقراءه مقال السید حاتم إسطنبولی فی صحیفه “المنار” الفلسطینیه المقدسیه الذی حضر المهرجان المذکور بدعوه من المنظمه ثم کتب ما شاهده ووقف علیه من مجریات وأجواء المهرجان بما فی ذلک منعهم نائبا فی البرلمان المصری والمدعو لمهرجانهم من إلقاء الکلمه؛ والمقال على الرابط التالی:

http://www.manar.com/page-25194-ar.html

ﻭﺍﻟﻠﻪ ﻣﻦ ﻭﺭﺍﺀ ﺍﻟﻘﺼﺪ ﻭﻫﻮ موفقکم ﻓﻲ ﺧﺪﻣﺔ حقوق الإنسان.

ﻋﻠﻲ ﺣﺴﻴﻦ ﻧﺠﺎﺩ من الأعضاء القدامى والمترجم الأقدم السابق فی منظمه مجاهدی خلق الإیرانیه

Ghorbanali1329@gmail.com

18 تموز – یولیو –  2015 – باریس – فرنسا

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید