“رمسا “در آلبانی چه می کند؟

0
1342

تغاری بشکند ماستی بریزد (+

“رمسا چه می کند”

 “آزار بیماران توسط فرقه رجوی”

RMSA_Refugees_And_Migrants_Services_in_Albaniaبنیاد خانواده سحر، تیرانا، آلبانی، بیست و هفتم آوریل ۲۰۱۸:… رمسا RMSA (Refugee and Migrant Services in Albania) ارگانی است که از جانب ملل متحد و کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان UNHCR، امور پناهندگان در کشور آلبانی را دنبال می نماید. در گذشته نجات یافتگان از فرقه رجوی نمونه هایی از فساد مالی در این ارگان و وابستگی برخی عناصر آن به فرقه رجوی را شاهد بوده و گزارش کرده اند … 

رمسا در آلبانی چه می کند؟

آ. افروز (مستعار)
لینک به منبع

نامه وارده از یک نجات یافته از فرقه رجوی با عنوان آ. افروز

رمسا کمیساریای عالی پناهندگی تیرانا آلبانیرمسا RMSA (Refugee and Migrant Services in Albania) ارگانی است که از جانب ملل متحد و کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان UNHCR، امور پناهندگان در کشور آلبانی را دنبال می نماید. در گذشته نجات یافتگان از فرقه رجوی نمونه هایی از فساد مالی در این ارگان و وابستگی برخی عناصر آن به فرقه رجوی را شاهد بوده و گزارش کرده اند.

خبرهای رسیده حاکی از آن است که بی توجهی رمسا به بیماری های نجات یافتگان و عدم پیگیری آنها به عمد بوده و دست هایی در این کار وارده شده که همیشه خواهان اذیت و آزار و تحت فشار قرار دادن نجات یافتگان بوده است.

شایع ترین این موضوعات مشکل دندان پزشکی افراد می باشد که سالیان سال مورد بی توجهی در فرقه رجوی بوده و اکنون نجات یافتگان را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است. این ارگان افراد را به نزد دکتری میفرستد که این به اصطلاح دندانپزشک نه تنها به بیماران رسیدگی نمیکند بلکه با بدترین شکل ممکن با آنها برخورد نموده و با توهین و رفتار غیر مودبانه تنها تلاشش این است که تا میتواند از طریق آنان پول به جیب بزند.

بیشتر نفراتی که به نزد این دکتر رفته اند بارها با مراجعه به رمسا مشکل خودشان را و اینکه این دکتر بایستی عوض شود و به آنها رسیدگی نمیکند را بیان کرده اند، اما متاسفانه نه تنها رسیدگی نشده بلکه پاسخ درستی نیز به آنها داده نمی شود و در جواب فقط گفته میشود که “ما برای شما مشخص میکنیم که نزد چه دکتری بروید”.

در همین رابطه لازم به ذکر است که این دکتر قبلا در یک منطقه پایین شهر مطب داشت و به تنهایی کار میکرد و مشخص بود که تمکن مالی چندانی ندارد. اما از زمانیکه کار نفرات جدا شده را به او سپرده اند به گرانترین محل شهر رفته و در یک آپارتمان مجلل زندگی می کند و چند دستگاه و ست دندانپزشکی جدید هم برای خود خریداری کرده و چند دستیار نیز گرفته است و در ازای هر کار کوچکی که انجام میدهد چندین امضا از نفرات میگیرد که چند کار مهم انجام داده و پول آن را میگیرد.

حال این سئوال پیش میاید که این دکتر این دفتر و این مطب جدید و اینهمه امکانات را از کجا و چگونه بدست آورده است؟ در کشور آلبانی و در شهر تیرانا دکتر دندانپزشک زیاد است ولی چرا اصرار بر حفظ این فرد است و چرا دیگران نتوانسته اند چنین امکاناتی فراهم کنند. آیا او مزد اذیت و آزار نجات یافتگان و بی توجهی به مشکلات آنان را می گیرد؟

واقعا چرا وبه چه دلیل این مشکل وجود دارد و چرا رمسا که بایستی کارش دنبال کردن مشکل پناهندگان باشد اینگونه به این دکتر وابسته است و جز او کسی را قبول ندارد؟ آیا قرار و مداری در میان است و زد و بندی وجود دارد؟

بنظر میرسد که از قبل نجات یافتگان خیلی ها به نوایی رسیده اند که یکی هم همین دندانپزشک است که البته نباید نام دکتر بر او گذاشت چون بیشتر به یک شیاد می ماند که تنها بفکر کسب پول از هر طریق است.

من از همه خانواده ها تقاضا دارم تا به هر میزان که می توانند و به هر اندازه که بدنبال وضعیت فرزندان و عزیزان خود هستند به ملل متحد در هر کجا که هستند بر سر این موضوع فشار بیاورند تا رمسا دست از زد و بند بردارد و به فکر خدمت رسانی به پناهندگان باشد.

به نظر من تنها خانواده ها هستند که می توانند در این رابطه علیرغم اینکه در تیرانا حضور ندارند وارد شوند و این موضوع را دنبال نمایند. تا این لحظه برای ما ثابت شده که رمسا به هر دلیل چشمان خود را بر روی مشکلات نجات یافتگان بسته و عملا کارت فرقه رجوی را بازی می کند.

در یک کلام فریاد ما را به گوش هر کس که مربوط می شود برسانید.

با تشکر
آ .افروز

(پایان)

تغاری بشکند ماستی بریزد – جهان گردد به کام کاسه لیسان

نبی احمدی (مستعار)
لینک به منبع

با توجه به شرایط جهانی و مشکلاتی که در سطح جهان وجود دارد، هر کسی میخواهد در این بین کار خودش را بکند و به نفع خودش بهره برداری کند. در این بین نیز فرقه بدون توجه به اخبار جهانی و سمت و سوی آن، بدنبال دوختن قبایی برای خود است تا بتواند بیشتر و با ترفند و حیله بیشتر نفرات را در گرداب دروغهای خود فرو ببرد.

برای کسانی که جز نگاهی به رسیدن به قدرت چیزی مد نظرشان نیست و هر چه هم در رابطه با مردم و آزادی میگویند دروغی بیش نیست که میتوان همین موضوع را از کاری که با افراد جداشده که سالیان سال عمر و جوانی خود را برای آنها داده اند اما بدون هیچ پشتوانه و امکانی در کشور غریب رها میکنند فهمید که تا چه حد بدنبال آزادی خلق قهرمان ایران هستند.

رجوی از خلقی صحبت می کند که به زعم وی از خود هیچ اراده ای ندارد و بایستی او قیم این خلق باشد. در همین راستا با شنیدن اخبار حمله موشکی آمریکا و متحدان به دو نقطه از خاک سوریه به جشن و پایکوبی پرداخته و تمامی اخبار خود را حول آن محور داده اند.

حال بایستی از این جماعت سئوال کرد شما که اینهمه طرفدار و حامی در ایران دارید، چرا خود اقدامی نمیکنید و بدنبال این هستید تا خبری در جهان بشود و ترامپ کاری بکند و بعد به رقص و پایکوبی بپردازید. اگر هر حمله ای به ایران بشود چه کسانی ضربه می خورند و چه دلیلی دارد شما که ادعا می کنید ۹۵ درصد مردم ایران را پشت خود دارید اینطور به دریوزگی بیفتید؟ مگر اینکه بگویید از خود هیچ ندارید و تنها دلیل وجودی شما حمایت کشورهای دیگر از شماست و به آنها وابسته هستید و بس.

نبی احمدی – نجات یافته از فرقه رجوی در آلبانی

آزار و اذیت بیماران در فرقه رجوی

امیر افشار (مستعار)
لینک به منبع

بنا به مشاهدات و تجربیات خودم در این فرقه که بسیار موارد و به کثرت شاهد اذیت و آزار بیماران بوده ام که بخاطر درمان ماه ها پشت قرار پزشکی و انجام عمل میماندند و در بسیاری موارد دکتر مسئول که دکتر وحید (جواد احمدی) نام داشت به دستور مسئولین از انجام خیلی از عمل ها جلوگیری میکرد و یا به دلایل واهی و خود ساخته قرارها را به عقب می انداخت که باعث این می شد که بیماران به نقاط بازگشت ناپذیر و غیر قابل درمان برسند که تا آخر عمر باید این مریضی و مشکل را با خود حمل کنند و به این ترتیب باعث نقص عضو و حتی مرگ خیلی از نفرات شده اند.

در خیلی از موارد میگفتند که شرایط مناسب نیست و یا اینکه باید بیماران مجروح در اولویت باشند که دروغی بسیار زشت بود و خیلی موضوعات را سیاسی میکردند و از ادامه درمان در بیمارستانهای بغداد به دلایل واهی جلوگیری می نمودند یا بهانه های مختلف میاوردند که از ادامه درمان بیماران جلوگیری کنند که به دفعات دیده ام که اغلب نفرات ناراضی هستند و هیچ کس را در این فرقه نمیتوانی پیدا کنی که ناراضی نباشد و سنگ اندازی های این فرقه منحوس به پایش نخورده باشد.

امیر افشار – نجات یافته از فرقه رجوی در آلبانی