ترامپ خواستار خروج سریع سربازان آمریکایی از سوریه شد

0
792

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت، طرح خروج نیروهای آمریکایی تغییری نکرده و ترامپ خواستار اجرای طرح خروج نیروهای آمریکایی از سوریه شده است. سخنگوی کاخ سفید ضمن بیان اینکه “در ماموریت آمریکا در سوریه تغییری نکرده” تاکید کرد ترامپ خواستار بازگشت سریع نیروهای آمریکایی است. چند ساعت پیش از این اظهارات سخنگوی کاخ سفید، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفته بود که او ترامپ را قانع کرده است که نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج نکند. از سوی دیگر نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد از اعلام تحریم‌های جدید علیه روسیه خبر داد. به گفته نماینده آمریکا در سازمان ملل تحریم‌های جدید به دلیل پشتیبانی روسیه از رژیم بشار اسد است.

ترامپ خواستار خروج سریع سربازان آمریکایی از سوریه شد

دویچه وله ـ 16.04.2018

کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ خواستارخروج هر چه سریع‌تر سربازان آمریکایی از سوریه شده است.  پیش‌تر امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفته بود که ترامپ را قانع کرده که نیروهای آمریکایی را سریعاً از سوریه خارج نکند.

default

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت، طرح خروج نیروهای آمریکایی تغییری نکرده و ترامپ خواستار اجرای طرح خروج نیروهای آمریکایی از سوریه شده است. سخنگوی کاخ سفید ضمن بیان اینکه “در ماموریت آمریکا در سوریه تغییری نکرده” تاکید کرد ترامپ خواستار بازگشت سریع نیروهای آمریکایی است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

چند ساعت پیش از این اظهارات سخنگوی کاخ سفید، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفته بود که او ترامپ را قانع کرده است که نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج نکند.

تحریم‌های تازه آمریکا علیه روسیه

از سوی دیگر نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد از اعلام تحریم‌های جدید علیه روسیه خبر داد. به گفته نماینده آمریکا در سازمان ملل تحریم‌های جدید به دلیل پشتیبانی روسیه از رژیم بشار اسد است.

بیشتر بخوانید: کاخ سفید خواستار خروج سریع از سوریه است، اما نه به فوریت

خانم هیلی در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس CBS آمریکا  گفت شرکت های روس که در برنامه تسلیحات شیمیایی ارتش سوریه فعالیت می‌کنند و با رژیم بشار اسد در ارتباط هستند تحریم خواهند شد.

به گفته هیلی استیون منوشین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه (۱۶ آوریل/۲۷ فروردین) فهرست این تحریم‌ها را اعلام خواهد کرد.

گفتگوی تلفنی پوتین و روحانی

در ارتباط با حملات آمریکا، فرانسه و بریتانیا به سوریه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در گفتگوی تلفنی با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفت حمله کشورهای غربی به سوریه احتمال دسترسی به یک راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور را از بین برده است.

بیشتر بخوانید: “موافقت تهران با عبور بمب‌افکن‌های روسی از آسمان ایران”

پوتین و روحانی عملیات نظامی آمریکا، فرانسه و بریتانیا را “غیر قانونی” دانستند. پوتین همچنین در این گفتگو تاکید کرد که  ادامه این اقدامات منجر به هرج و مرج غیرقابل اجتناب در روابط بین الملل خواهد شد.

حسن روحانی هم کشورهای غربی را متهم کرد که با این گونه اقدامات مانع از ایجاد ثبات در سوریه می‌شوند.

 

——————-

 

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید