نامه کارشناسان اطلاعاتی آمریکا به ترامپ: ایران حامی تروریسم نیست

0
911

نامه کارشناسان اطلاعاتی آمریکا به ترامپ: ایران حامی تروریسم نیست

 کانسرتیوم نیوز، بیست و ششم دسامبر ۲۰۱۷:… در دهه هفتاد میلادی مجاهدین خلق پرسنل نظامی و غیر نظامی آمریکایی که در پروژه های دفاعی در تهران شاغل بودند را به قتل رساندند و از تسخیر سفارت امریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ حمایت کردند. در سال ۱۹۸۱، مجاهدین خلق بمب هایی در دفتر اصلی حزب جمهوری اسلامی و دفتر نخست وزیری کار گذاشتند و حدود هفتاد تن از … 

American servicemen killed by Mojahedin Khalq MEK MKO Rajavi Cult in IranThe MEK’s dirty past includes the anti-Imperialist inspired murder of six Americans in pre-revolution Iran which it later celebrated in songs and publications

لینک به منبع (ترجمه انجمن نجات)

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

نامه کارشناسان اطلاعاتی آمریکا به ترامپ: ایران حامی تروریسم نیست

 ۴ دی ۱۳۹۶

امریکا حامی تروریست ها از القاعده تا مجاهدین خلق

جمعی از کارشناسان اطلاعاتی آمریکا در نامه‌ای به ترامپ با ابراز نگرانی نسبت به اظهارات دولت او که ایران را حامی اصلی تروریسم می‌خواند، تاکید کردند که حامی تروریسم اکنون عربستان است نه ایران و دولت امریکا خود سابقه حمایت از تروریست های مجاهدین خلق علیه ایران دارد.

به گزارش پایگاه خبری کانسرتیوم، در نامه‌ جمعی از کارشناسان و کارکنان سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا خطاب به ترامپ آمده است: ۱۰ سال پیش نیز جرج بوش به بهانه اینکه ایران قصد ساخت سلاح هسته‌ای را داشت، آمریکا را در لبه آغاز جنگ با ایران قرار داد؛ اگرچه در همین زمان گزارش ۱۶ سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مشهور به   NEI نشان داد که ایران در حال ساخت سلاح هسته‌ای نبوده است.

اکنون کاخ سفید نیز به دنبال توجیه جنگ با ایران از طریق ادعای حمایت ایران از تروریسم در خاورمیانه است. این یکی از دروغ‌های بزرگی است که اکنون مقامات آمریکایی تلاش دارند تا با کمک رسانه‌های تحت نفوذ خود در ذهن جامعه آمریکا فرو کنند.

در ادامه این نامه آمده است: شما در آخرین سخنرانی خود در رابطه با راهبرد امنیت ملی آمریکا در سال ۲۰۱۸ اعلام کردید که ایران حامی اصلی تروریسم در جهان است و از طریق گروه‌های وابسته به خود اشاعه تسلیحات و حمایت مالی از تروریسم توانسته تا نفوذ خود را افزایش دهد. این اظهارات پیشتر نیز توسط عادل‌الجبیر وزیر خارجه عربستان در اکتبر ۲۰۱۵ اعلام شد. او ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان نامید که با اقدامات خود ثبات خاورمیانه را بر هم می‌زند.

این در حالی بود که وزیر خارجه عربستان اشاره‌ای به این موضوع نکرد که از ۱۹ تروریستی که در حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ علیه آمریکا دست داشته‌اند ۱۵ نفر سعودی بودند اما در میان آنها هیچ ایرانی حضور نداشت.

کارشناسان اطلاعاتی آمریکا به چهارده گروه افراطی اسلامی اشاره می کنند که از سوی  سازمان های اطلاعاتی آمریکا به عنوان گروه هایی که خصومت فعالانه با آمریکا دارند شناخته می شوند که بنا به اظهارات امضا کنندگان نامه هیچ کدام از این گروه ها شیعه نیستند و تحت حمایت ایران نیز نیستند.

امضا کنندگان بر این باورند که علیرغم ادعاهای مکرر مقامات آمریکایی مبنی بر دخالت ایران در حوادث تروریستی، با توجه به گزارشات وزارت خارجه آمریکا در مورد تروریسم جهانی، هیچ مدرکی مبنی بر انجام حملات تروریستی با همکاری ایران یا از طریق حمایت ایران وجود ندارد بلکه مستنداتی ارائه می دهند که نشان می دهد آمریکا حامی سازمان تروریستی مجاهدین خلق بوده است.

در بخشی از این نامه با عنوان “عملیات ویژه” اطلاعات جامعی درباره سوابق تروریستی انکار ناپذیر مجاهدین خلق و حمایت سازمان یافته دولت آمریکا  از این گروه ارائه شده است که در زیر آمده است:

عملیات ویژه

حملات تروریستی دیگری در ایران رخ داده است که رد پای حمایت امریکا در آن ها به چشم می خورد. شان نیلر مولف کتاب “حمله بی امان” که به جزئیات عملیات های ستاد مشترک عملیات های ویژه امریکا در سی سال گذشته می پردازد بر این حقیقت نامیمون صحه می گذارد که:

“پرسنل ستاد مشترک عملیات های ویژه همچنین با مجاهدین خلق ، گروه تبعیدی مخالف ایرانی که پس از در افتادن با روحانیون تهران در عراق مستقر شده بود، همکاری کردند. وزارت امور خارجه این گروه را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده بود اما این وضوع مانع نشد که ستاد مشترک عملیات ویژه رویکرد مبتنی بر ” دشمن دشمن من دوست من است” را متوقف کند. یکی از افسران ستاد مشترک گفت:” این ها افرادی بودند که می توانستند از مرزها بگذرند و مایل بودند که به ما در راه کاری که می خواستیم در ایران انجام دهیم کمک کنند.”

مجاهدین خلق در فهرست گروه های تروریستی بود، تا وقتی که آمریکا تصمیم گرفت که آن ها را دیگرتروریست نداند مادامیکه به جای امریکایی ها ایرانی ها را بکشند. سابقه تروریستی مجاهدین خلق کاملا روشن است. در میان ده ها حمله تروریستی که ان ها در طول چهار دهه گذشته انجام داده اند، این چهار مورد بارز هستند:

در دهه هفتاد میلادی مجاهدین خلق پرسنل نظامی و غیر نظامی آمریکایی که در پروژه های دفاعی در تهران شاغل بودند را به قتل رساندند و از تسخیر سفارت امریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ حمایت کردند.

در سال ۱۹۸۱، مجاهدین خلق بمب هایی در دفتر اصلی حزب جمهوری اسلامی و دفتر نخست وزیری کار گذاشتند و حدود هفتاد تن از مقامات رده بالای ایران از جمله رییس جمهر، نخست وزیر و رییس قوه قضاییه را کشتند.

در آوریل ۱۹۹۲، مجاهدین خلق حملاتی تقریبا همزمان به سفارت ها و پایگاه های ایران در ۱۳ کشور به راه انداختند و قابلیت گروهشان برای راه اندازی عملیات های بزرگ در آن سوی آب ها را به رخ کشیدیند.

در آوریل ۱۹۹۹، مجاهدین خلق افسران نظامی رده بالای ایران را هدف قرار دادند و نایب رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران را به قتل رساندند.

علیرغم همه این سوابق، صف طولانی سیاستمداران و نظامیان آمریکایی از هر دو حزب حاکم در حمایت از مجاهدین لابی کرده اند و مجاهدین خلق به خوبی این حمایت ها را تلافی کرده اند.

امضا کنندگان این نامه در پایان فهرستی از نام و تاریخ ترور دانشمندان هسته ای ایران ارائه می دهند که توسط تروریست های تحت حمایت ایالت متحده و اسرائیل ترور شده اند.

ترجمه انجمن نجات

APPENDIX

LIST OF IRANIAN SCIENTISTS ASSASSINATED IN IRAN

January 12, 2010: Masoud Alimohammadi, Iranian Physicist:

Killed by a car bomb.  The perpetrator reportedly confessed to having been recruited by Israeli intelligence to carry out the assassination.

November 29, 2010: Majid Shahriari, Iranian nuclear scientist:

Killed by a car bomb.  According to German media, Israel was the sponsor.

November 29, 2010: Assassination attempt on Fereydoon Abbasi Iranian nuclear scientist:

Wounded by a car bomb.

July 23, 2011: Darioush Rezaeinejad, Iranian electrical engineer, nuclear scientist

Killed by unknown gunmen on motorcycle.  Specialist on high-voltage switches — a key component of nuclear warheads.  Assassinated by Israeli intelligence, according to the German press.

January 11, 2012: Mostafa Ahmadi-Roshan, Iranian nuclear scientist

Killed at Natanz uranium enrichment facility by a magnetic bomb of the same kind used in earlier assassinations of Iranian scientists.

________________________

Signed:

Richard Beske, CIA, Operations Officer (ret.)

William Binney, former NSA Technical Director for World Geopolitical & Military Analysis; Co-founder of NSA’s Signals Intelligence Automation Research Center

Marshall Carter-Tripp, Foreign Service Officer (ret.) and Division Director, State Department Bureau of Intelligence and Research

Bogdan Dzakovic, Former Team Leader of Federal Air Marshals and Red Team, FAA Security, (ret.) (associate VIPS)

Philip Giraldi, CIA, Operations Officer (ret.)

Larry C. Johnson, former CIA and State Department Counter Terrorism officer

Michael S. Kearns, Captain, USAF (Ret.); ex-Master SERE Instructor for Strategic Reconnaissance Operations (NSA/DIA) and Special Mission Units (JSOC)

John Kiriakou, Former CIA Counterterrorism Officer and former senior investigator, Senate Foreign Relations Committee

Karen Kwiatkowski, former Lt. Col., US Air Force (ret.), at Office of Secretary of Defense watching the manufacture of lies on Iraq, 2001-2003

Edward Loomis, NSA, Cryptologic Computer Scientist (ret.)

David MacMichael, National Intelligence Council (ret.)

Ray McGovern, former US Army infantry/intelligence officer & CIA analyst (ret.)

Elizabeth Murray, Deputy National Intelligence Officer for Near East, CIA and National Intelligence Council (ret.)

Torin Nelson, former Intelligence Officer/Interrogator (GG-12) HQ, Department of the Army

Todd E. Pierce, MAJ, US Army Judge Advocate (ret.)

Coleen Rowley, FBI Special Agent and former Minneapolis Division Legal Counsel (ret.)

Greg Thielmann — Former director of the Strategic, Proliferation, and Military Affairs Office of the State Department’s intelligence bureau (INR) and former senior staffer on the Senate Intelligence Committee

Kirk Wiebe — former Senior Analyst, SIGINT Automation Research Center, NSA

Lawrence Wilkerson, Colonel (USA, ret.), Distinguished Visiting Professor, College of William and Mary (associate VIPS)

Sarah G. Wilton, CDR, USNR, (Retired)/DIA, (Retired)

Robert Wing — former Foreign Service Officer (associate VIPS)

Ann Wright, Col., US Army (ret.); Foreign Service Officer (who resigned in opposition to the war on Iraq)

(END)

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید