دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا پیروز شد

0
278

دونالد ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی خود تأکید می‌کرد که هیلاری کلینتون نماینده وضع موجود و نماد سیاست فاسد در واشنگتن است. او خود را نسبت به سیاست جریان غالب در واشنگتن «خارجی» معرفی کرد. دونالد ترامپ محورهای اصلی کارزار انتخاباتی خود را بر مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و کشیدن دیوار در مرز مکزیک، بازگرداندن صنایع سنتی زغال‌سنگ و حفاری نفت و خروج از توافقنامه‌های محیط‌زیستی، لغو «اوباماکر» یا بیمه خدمات درمانی عمومی اوباما، مقررات‌زدایی و کاهش شدید مالیات، لغو معاهده‌های تجاری بین‌المللی یا مذاکره مجدد بر سر آن‌ها، همکاری با روسیه در مسائل بین‌المللی به‌خصوص جنگ سوریه، کاهش سهم آمریکا در ناتو و کاهش مداخله‌گری نظامی آمریکا در دیگر کشورهای دنیا قرار داده‌ بود.

دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا  پیروز شد

برخلاف همه نظرسنجی‌ها و در میان ناباوری بسیاری از مردم جهان، دونالد ترامپ، نماینده حزب جمهوری‌خواه به‌طور رسمی رئیس جمهوری آمریکا اعلام شد. او پس از پیروزی گفت رئیس جمهوری همه مردم آمریکا خواهد بود و خواهان تنش با جامعه جهانی نیست.

 بر خلاف تمام نظرسنجی‌ها، دونالد ترامپ چهل‌وپنجمین رئیس جمهوری آمریکا شد. او توانست به ۲۷۰ رأی الکترال لازم از مجموع ۵۳۸ رأی الکترال دست یابد.

ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون اعلام کرد که کلینتون تلفنی با دونالد ترامپ صحبت کرده و پیروزی او را تبریک گفته است.

دونالد ترامپ پس از قطعی شدن پیروزی‌اش در مراسم ویژه طرفدارانش در نیویورک حضور یافت. او در این گردهمایی گفت آمریکا باید وحدت خود را حفظ کند و او رئیس جمهوری همه مردم آمریکا خواهد بود.

دونالد ترامپ که برخلاف کارزار انتخاباتی این‌بار با آرامش سخن می‌گفت اعلام کرد که کلینتون با او تماس گرفته است. او همچنین از هیلاری کلینتون به‌دلیل فعالیت‌های سخت انتخاباتی‌اش تشکر کرد.

او گفت اولویت فعالیت‌هایش منافع آمریکا خواهد بود و زیربناهای کشور را خواهد ساخت.

رئیس جمهوری جدید آمریکا در میان تشویق هواداران خود همچنین افزود: «ما می‌خواهیم رؤیای آمریکایی را تازه کنیم… کشور ما پتانسیل عظیمی دارد و هر آمریکایی باید از فرصت خود استفاده کند… رؤیاهای ما بزرگ و دلیرانه خواهند بود.»

ترامپ درباره سیاست خارجی آینده خود برخلاف گذشته با مدارا صحبت کرد. او گفت: «من به جامعه جهانی می‌گویم که ما به‌رغم در اولویت قرار دادن منافع آمریکا خواهان مشارکت هستیم و نه تنش.»

دونالد ترامپ موفق شد در مهم‌ترین ایالت‌های چرخشی که سرنوشت انتخابات را رقم می‌زنند، پیروز شود.

تحلیل‌گران معتقدند که کارزار انتخاباتی کلینتون بیش از حد به پیروزی حتمی خود بر اساس نظرسنجی‌ها مطمئن بود. هرچند پیشتر عنوان شده بود که بسیاری از رأی‌دهندگان به دونالد ترامپ رأی خود را مخفی نگاه می‌دارند و از گفتن آن به عوامل نظرسنجی سرباز می‌زدند.

پیش از این در جریان همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز مردم در حالی به برکسیت رأی دادند که نظرسنجی‌ها خلاف آن را اعلام کرده‌بودند.

8668550265.jpg

در آخرین روزهای منتهی به انتخابات، در حالی که کلینتون با اختلاف فاحش پیش بود، رئیس اف‌بی‌آی، جیمز کومی اعلام کرد که پرونده ایمیل‌های او به دلیل کشف ایمیل‌های جدید دوباره در دست بررسی است. این موضوع به کاهش فاصله بین این دو نامزد ریاست‌جمهوری انجامید که از آن با عنوان «اثر کومی» نام می‌برند.

دونالد ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی خود تأکید می‌کرد که هیلاری کلینتون نماینده وضع موجود و نماد سیاست فاسد در واشنگتن است. او خود را نسبت به سیاست جریان غالب در واشنگتن «خارجی» معرفی کرد.

دونالد ترامپ محورهای اصلی کارزار انتخاباتی خود را بر مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و کشیدن دیوار در مرز مکزیک، بازگرداندن صنایع سنتی زغال‌سنگ و حفاری نفت و خروج از توافقنامه‌های محیط‌زیستی، لغو «اوباماکر» یا بیمه خدمات درمانی عمومی اوباما، مقررات‌زدایی و کاهش شدید مالیات، لغو معاهده‌های تجاری بین‌المللی یا مذاکره مجدد بر سر آن‌ها، همکاری با روسیه در مسائل بین‌المللی به‌خصوص جنگ سوریه، کاهش سهم آمریکا در ناتو و کاهش مداخله‌گری نظامی آمریکا در دیگر کشورهای دنیا قرار داده‌ بود.

او در حالی رئیس‌جمهوری بعدی آمریکا می‌شود که ماه‌ها تحت شدیدترین انتقادها بود. او در طول کارزار انتخاباتی خود از ادبیاتی استفاده کرد که باز نگاه بسیاری «توهین‌آمیز» و «تبعیض‌آمیز» به نظر می‌آمد و چندین زن او را به آزار جنسی متهم کردند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید