رجوی: به سوگلن رویال رای بدهید. رویال در تهران: بانکها با ایران همکاری کنند (بعلاوه ملاقات با خدابنده و بهشتی)

0
953

رجوی: به سوگلن رویال رای بدهید. رویال در تهران: بانکها با ایران همکاری کنند (بعلاوه ملاقات با خدابنده و بهشتی)

بی بی سی، صدای امریکا و مطبوعات دیگر، بیست و نهم اوت ۲۰۱۶:…  بیانیه رجوی:از همه یارانمان، بویژه مسلمانان فرانسه می خواهیم به خانم روایال رأی بدهند” در این بیانیه همچنین آمده است: “مطمئنیم با این انتخاب، فرانسه ارزشهای خود را بازخواهد یافت و در کنار ملتهای سرکوب شده عراق و ایران علیه بنیادگرایی و تروریسمی خواهد ایستاد” سگولن روایال نامزد حزب سوسیالیست فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است و …

سگولن رویال ایراهیم خدابندهخانم سگولن رویال، آقای ابراهیم خدابنده و خانم نرگس بهشتی در تهران

انتقاد وزیر فرانسوی از عدم همکاری بانک‌های فرانسه در پروژه‌های مشترک با ایران

صدای امریکا، بیست و نهم اوت ۲۰۱۶
لینک به منبع

سگولن رویال نامزد اتخاباتی رجوی

وزیر محیط زیست فرانسه و رئیس سازمان محیط زیست ایران نقشه راه همکاری امضا کردند.

وزیر محیط زیست و انرژی فرانسه از رویکرد بانک های فرانسوی در اجتناب از حضور در ایران و تامین مالی پروژه‌های توافق شده بین ایران و فرانسه انتقاد کرد.

سگولن رویال که برای یک سفر سه روزه به تهران رفته، روز یکشنبه هفتم شهریور برای اجرایی شدن توافق پاریس در راستای مقابله با تغییرات اقلیمی زمین، با دولت ایران نقشه راه همکاری امضا کرد.

بنا به اعلام وزارت محیط زیست و انرژی فرانسه، این توافق ادامه تفاهمنامه‌های همکاری است که در سفر حسن روحانی، ریاست جمهوری ایران، به پاریس به امضا رسیده بود.

توافقنامه امضا شده در زمینه‌های محیط زیست و انرژی از جمله مقابله با کمبود آب و آلودگی‌های زیست‌محیطی است.

گسترش همکاری مشترک بین سازمان هواشناسی ایران و فرانسه در ارتباط با پیش بینی طوفان شن و گرد و غبار و تشکیل گروهی از متخصصان ایرانی و فرانسوی برای مدیریت منابع آب و آلودگی‌زدایی از سفره‌های آب زیرزمینی ایران از مفاد توافق امضا شده در تهران است.

خانم رویال در جریان این سفر همچنین از خودداری بانک های فرانسوی برای حضور در ایران و تامین مالی پروژهای مورد توافق دو کشور انتقاد کرد.

بانک‌های بزرگ اروپایی از جمله بانک‌های فرانسوی با وجود لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، به دلیل باقی ماندن برخی از تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده، از همکاری با ایران خودداری می‌کنند.

اگرچه جان کری وزیر خارجه ایالات متحده به بانک‌های غیرآمریکایی نسبت به همکاری با ایران اطمینان داده است، اما جریمه‌های سنگین گذشته که آمریکا علیه برخی بانک ها از جمله دو بانک بزرگ فرانسوی و یک بانک آلمانی اعمال کرد موجب شد که بانک‌های بزرگ اروپایی از معامله با ایران اجتناب کنند.

همچنین:
http://iran-interlink.org/fa/index.php?mod=view&id=2245

حمایت اعضای مجاهدین خلق از سگولن روایال

بی بی سی، بیست و نهم آوریل ۲۰۰۷
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/story/2007/04/070428_mf_mko_royal.shtml

مریم رجوی و عبدالمالک ریگی

بنابر گزارشها، اعضای سازمان مجاهدین خلق در قرارگاه خود در عراق همایشی برگزار کرده و از سگولن روایال، نامزد ریاست جمهوری فرانسه اعلام حمایت کرده اند

به گزارش خبرگزاریها، اعضای سازمان مجاهدین خلق که در قرارگاه اشرف در شمال شرق بغداد به سر می برند همراه با گروهی از هواداران عراقی شان همایشی در این قرارگاه برگزار کرده و در این همایش با نصب پرچمهای ایران، فرانسه و عراق در کنار یکدیگر، پرده هایی نصب کرده اند که روی آنها نوشته شده: “زنان عراق، ایران و فرانسه: با سگولن برای صلح و علیه بنیادگرایی”

بیانیه ای شرکت کنندگان این همایش منتشر شده که در آن آمده است: “از همه یارانمان، بویژه مسلمانان فرانسه می خواهیم به خانم روایال رأی بدهند”

در این بیانیه همچنین آمده است: “مطمئنیم با این انتخاب، فرانسه ارزشهای خود را بازخواهد یافت و در کنار ملتهای سرکوب شده عراق و ایران علیه بنیادگرایی و تروریسمی خواهد ایستاد که از ایران صادر می شود”

سگولن روایال نامزد حزب سوسیالیست فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است و در صورت برنده شدن، نخستین زنی در تاریخ فرانسه خواهد شد که رهبری این کشور را در دست می گیرد

در دور نخست انتخابات که هفته گذشته برگزار شد، هیچیک از دوازده نامزد انتخاباتی نتوانستند اکثریت کافی برای پیروزی در انتخابات را به دست بیاورند و بدین ترتیب تعیین نتیجه نهائی انتخابات به دور دوم موکول شد که قرار است یکشنبه آینده (ششم مه) برگزار شود.

در دور دوم انتخابات، خانم روایال باید به رقابت با نیکولا سارکوزی، نامزد حزب محافظه کار اتحاد برای جنبش مردمی بپردازد که از لحاظ تعداد آرا، نفر نخست دور اول انتخابات شد.

حمایت اعضای مجاهدین خلق از سگولن روایال به مواضع حزب سوسیالیست فرانسه در زمانی که قدرت را در این کشور به دست باز می گردد.

۲۵ سال پیش که رهبری و بسیاری از اعضای سازمان مجاهدین خلق در نتیجه رویارویی با حکومت ایران ناگزیر به ترک این کشور شدند، کشور فرانسه که تحت رهبری فرانسوا میتران، رئیس جمهور سوسیالیست قرار داشت به پایگاه اصلی آنان تبدیل شد.

از آن زمان تاکنون، برخی نمایندگان حزب سوسیالیست فرانسه در مجلس این کشور و همچنین پارلمان اروپا حمایتهای زیادی از سازمان مجاهدین خلق به عمل آورده اند و این در حالی است که اتحادیه اروپا و دولت فرانسه، سازمان مجاهدین خلق را رسماً سازمانی تروریستی اعلام و فعالیت آن را ممنوع کرده اند، هرچند شاخه سیاسی این سازمان تحت عنوان شورای ملی مقاومت همچنان در اروپا فعال است و مریم رجوی، رئیس این شورا در فرانسه اقامت دارد.

در مقابل حمایتهای حزب سوسیالیست فرانسه، در زمانی که نیکولا سارکوزی، رقیب انتخاباتی خانم روایال، وزارت کشور فرانسه را به عهده داشت، مقرهای فعالیت سازمان مجاهدین خلق هدف حمله پلیس قرار گرفت که شمار زیادی از اعضای این سازمان از جمله مریم رجوی را دستگیر و دارایی و اموال آن را ضبط کردند.

سگولن روایال که مورد حمایت اعضای سازمان مجاهدین خلق قرار گرفته، از سوی دیگر تاکنون در موارد متعددی انتقادات تندی نسبت به حکومت ایران و بویژه برنامه اتمی این کشور داشته است.

در سایت اینترنتی سازمان مجاهدین خلق، سخنرانیهای خانم روایال و اخبار انتخاباتی مربوط به او به شکل چشمگیری مشاهده می شود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید