از یادادشت های سیروس غضنفری عضو سابق ارتش رهائی بخش – قسمتهای ۳۸ و ۳۹

0
761

از یادادشت های سیروس غضنفری عضو سابق ارتش رهائی بخش – قسمتهای ۳۸ و ۳۹

سیروس غضنفری، انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، بیست و نهم اکتبر ۲۰۱۵:…  رقص برای آمریکایی ها : آن روزسرودها دیگر پخش نمی شدند و رجوی دنبال جایگزین کردن آمریکا به جای صدام بود و میگفت که برای ما چیزی عوض نشده و فقط صاحبخانه عوض شده است ، خطوط سیاسی عوض شدند ، برخوردها عوض شد ، مثلا رجوی میگفت که اگر مریم در فرانسه با مردها دست بدهد در اشرف زن ها میتوانند روسری …

لینک به قسمت قبلی

از یادادشت های سیروس غضنفری عضو سابق ارتش رهائی بخش – قسمت سی و هشتم

لینک به منبع

اعمال ننگین مسعود رجوی هرگز ازخاطرم نمیرود!

خلع سلاح :

در اندک زمانی آمریکاییها برنامه خلع سلاح سریع سازمان را اجرا کردند . مذاکره برای خلع سلاح، بمدت سه روز در قرارگاه اشرف طول کشید . جاهای حساس در این سه روز در محاصره بودند . حتی نیروهای سازمان حق ورود و خروج نداشتند . شبانه نیروهای سازمان از سیطره ها (بازرسی جاده) جمع آوری و به اشرف منتقل شدند. علت، ترس از فرار نیروها در این اوضاع بود . مسعود در پیام خلع سلاح گفت مطمئن باشید یکی میدهیم و صدتا بعداً میگیریم .

چون سازمان در جنگ عراق و ایران بجهت مزدوری امکانات فراوانی از سوی صدام به دست آورده بود لذا اینبار نیز مجاهدین تصوری اینچنین داشتند .

بر همگان مشخص شده بود گفته های سازمان دروغ محض است چرا که با ادعای نیروی مستقل بودن منافات داشت . مسعود در پیام خود گفت من به مذاکره کننده ها گفته ام اگر نیاز هست دامن بپوشید. آری سازمان تا این حد در مذاکره حضور داشت . البته در بین نیروها مطرح گردید که ما دامن نخواهیم پوشید و آبرومندانه به آمریکاییها تسلیم می شویم.

سازمان بیکباره حرف حرکت انطباقی با آمریکا را مطرح کرد . خیلی از نیروها به این استراتژی اعتراض کردند ، خودشیرینی زنان شورای رهبری در مقابل افسران آمریکایی و دعوت آنها به داخل تشکیلات صدای خیلی ها را بلند کرد.

حتی گفته شد موازی حرکت کردن لااقل بی ناموسی نمی تواند باشد .

آمریکاییها از میهمان نوازی فهیمه اروانی بسیار راضی بودند . مهمان نوازی او را می ستودند . وی سگ سفیدی را در دیدارها به بغل گرفته و لاس زدنهای آنچنانی را با افسران آمریکائی انجام میداد. البته برخورد تمامی اعضای ارشد و غیر ارشد شورای رهبری سازمان در فازی نه چندان کم بعد از فهیمه قرار گرفته بود . و خیلی ها برای اعتراض در مهمانی ها شرکت نمی کردند.

از یادادشت های سیروس غضنفری عضو سابق ارتش رهائی بخش – قسمت

لینک به منبع

اعمال ننگین مسعود رجوی هرگز ازخاطرم نمیرود!

رقص برای آمریکایی ها :

آن روزسرودها دیگر پخش نمی شدند و رجوی دنبال جایگزین کردن آمریکا به جای صدام بود و میگفت که برای ما چیزی عوض نشده و فقط صاحبخانه عوض شده است ، خطوط سیاسی عوض شدند ، برخوردها عوض شد ، مثلا رجوی میگفت که اگر مریم در فرانسه با مردها دست بدهد در اشرف زن ها میتوانند روسری خود را بردارند ،

مریم با شهردار اوور دست داده و عکس میگرفت . زن های بدون حجاب با مردان در فرانسه جلوی مریم میرقصیدند ، تا چنان جلوه بکنند که سازمان ، یک سازمان سکت و بسته ای نیست . در اشرف مژگان ، زهره اخیانی ، فهیمه اروانی و . . . با بهترین آرایش و ادکلنها و لباسها به دیدار ژنرال ها و فرماندهان آمریکایی میرفتند و سعی میکردند که آمریکا را قانع بکنند که به ایران حمله نظامی کرده و سازمان را مجدداً با سلاحهای امریکایی تجهیز کرده و آنها را پشتیبانی هوائی و تدارکاتی بکند . حالا کدام را باور بکنیم این را یا آن پایکوبی و جشن را در ۱۱ سپتامبر ؟

در چندین نشست که با صدیقه حسینی و زهره قائمی داشتیم یکی از نفرات که اهل قائم شهر بود ، مستمراً سوال میکرد که در مصاحبه با آمریکائیها اگر از من سوال کردند که چرا در روز ۱۱ سپتامبر ابراز خوشحالی کرده و کف و سوت میزدی من چه جوابی دارم بدهم ، و این سوال همیشه بی پاسخ میماند ، چون سازمان کاری کرده بود که نمیتوانست آنرا جمع و جور بکند ما خیلی برای آمریکایی ها خوش رقصی کردیم.

درزمان انتخاب بیل کلنتون هم ساعت دو شب همه رقصیدند . قبلا ما درجلو سربازن با کف زدن خواهران درپارک مریم وبا آرایش رقص نکرده بودیم وقرار بود که ما به سربازان آمریکایی بگویم که اینجا خانه ماست وشما باید بروید واین دوگانگی ها مارا سردرگم کرده بود …

ادامه دارد…

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید