یعنی قافیه اینقدر تنگ است؟!

0
542

یعنی قافیه اینقدر تنگ است؟!

انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، هفتم اکتبر ۲۰۱۵:…  ۲۰ نفر متحصن هم با قیافه ی مشخص درجلوی دوربین ها ایستاده و پلاکاردهای مربوط به درخواست ملاقات ازافراد مشخص را دردست داشتند وکسی نتوانست ثابت کند که اینها اعضای قدس واطلاعات هستند ونه اعضای خانواده های داغدیده وهجران کشیده! وانگهی، اگر رجوی راست می گوید ، چرا این مسئله را در دم دستش با یونامی وصلیب سرخ مطرح نکرد و ثابت …

یعنی قافیه اینقدر تنگ است؟!

لینک به منبع

ظاهرا که مجاهدین مسعود رجوی ازسر استیصال وبیکاری ، اقدام به مصاحبه ی تلفنی با آقای وکیلی از اهالی اردن کرده اند که اوهم بر ادعاهای غیر قابل اثبات وشبانه روزی گروه مافیایی رجوی صحه گذاشته است!

گروهی که کار دیگری برای انجام نداشته و روند امور جاری جهان ومنطقه ابدا به نفعش نیست وبه فراموشی سپردن این که کمپ لیبرتی یگ کمپ ترانزیت است و نه محل اقامت دائمی برای اسرای رجوی، به سختی آن ها را درموقعیت آچمز قرار داده که حاصل اش این مصاحبه بوده و احتمالاً قصد دارد به مانند کفش کهنه ای دربیابان که نعمت خداست، ازاین مصاحبه ی ابتر ، فواید تبلیغاتی به دست آورد.

این همان شهادت دم روباه است به نفع او و یا به کار سلمانی هایی می ماند که وقتی بیکار می شوند سرهمدیگر را اصلاح می کنند!

نام این مصاحبه ” آخرین وضعیت لیبرتی در بیان “سفیان خصاونه وکیل ساکنین لیبرتی“ نام دارد که سئوال کننده یک عالمه مطلب پای این وکیل – که نشان می دهد ازجریان خبر نداشته، ریخته تا تاییدی از او بگیرد.

یعنی اینکه متن سئوال بسیار طولانی تر از جواب است:

” مجری: هواداران پناهندگان ساکن لیبرتی در عراق بیانیه ای صادر کرده و در آن رژیم ایران را به انجام توطئه جدید به منظور کشتار ساکنین لیبرتی که اصلی ترین اپوزسیون ایران را تشکیل می دهند متهم نموده اند در این بیانیه به نقش رئیس کمیته سرکوب ساکنان لیبرتی اشاره شده است … اخیرا نیز تعداد ۲۰نفر از مزدوران اطلاعات و عوامل سپاه قدس را تحت عنوان خانواده های ساکنین در هماهنگی با سفارت ایران به استخدام درآمده و به عراق روانه کرده اند در این رابطه با آقای سفیان خصاونه رئیس هیأت عربی برای دفاع از ساکنان لیبرتی در ارتباط هستیم. آقای سفیان خصاونه هواداران ساکنان لیبرتی رژیم ایران را متهم می کنند که به‌صورت مستقیم در ایجاد توطئه علیه ساکنان لیبرتی نقش دارد آیا شما اطلاعاتی در اختیار دارید که این موضوع را اثبات یا نفی کند “؟

اینکه این هواداران عراقی ساکن لیبرتی ازچه قماشی باشند واساسا چگونه می توانند این اسرای به شدت تحت کنترل رجوی را دیده و ازحال شان باخبر شوند ، بیشتر به یک ادعای فضائی می ماند تا گزارش یک واقعیت!

این اعلامیه ازطرف شورای ملی؟! مقاومت که یکی از نام های عاریتی باند رجوی است ، صادر شده وربطی به عراقی های موهوم که درعین حال هواداران ساکنین لیبرتی هم باشند، ندارد!

۲۰ نفر متحصن هم با قیافه ی مشخص درجلوی دوربین ها ایستاده و پلاکاردهای مربوط به درخواست ملاقات ازافراد مشخص را دردست داشتند وکسی نتوانست ثابت کند که اینها اعضای قدس واطلاعات هستند ونه اعضای خانواده های داغدیده وهجران کشیده!

وانگهی، اگر رجوی راست می گوید ، چرا این مسئله را در دم دستش با یونامی وصلیب سرخ مطرح نکرد و ثابت ننمود که اینها اسیری درفرقه ی رجوی ودرکمپ لیبرتی ندارند تا سپاه قدس و وزارات اطلاعات را رسوا سازد؟!

مگر مهمترین حرف رجوی ها به یونامی این نبود که اسرای لیبرتی هرکدام عضو شبکه های اجتماعی هستند وبا اعضای خانواده ی خود در رابطه ی دائم؟! واحتیاجی به ملاقات ندارند؟!

من دراینجا به نقل سخنان اولیه ی این وکیل که مانند کپی برابر اصل است؟! نمیپردازم وبه متن سئوال وجواب دیگر اشاره میکنم:

” مجری: نقش دولت کنونی عراق در تامین حفاظت وخدمات اساسی برای ساکنین این کمپ چیست؟ – سفیان خصاونه: ما بایستی ابتدا بین دولت کنونی با دولت نوری مالکی که یک حکومت مزدور رژیم ایران بوده و در حق ساکنین لیبرتی مرتکب قتل و کشتار شده است فرق بگذاریم و ما توقع داریم که دولت دکتر حیدر العبادی با برنامه ای کاملاً متفاوت با دولت قبلی با ساکنان رفتار کند ولی متأسفانه تا این لحظه چنین امری محقق نشده است و کماکان محاصره ظالمانه بر کمپ لیبرتی اعمال می شود و اجازه وارد شدن مواد غذایی نیز به آنها داده نمی شود وبا ایجاد مشکلات وبازرسی های طولانی باعث تلف شدن این مواد می گردند و یا در فصل گرما که پشت سر گذاشتیم این فشارها بیشتر شده بود که حتی حداقل های امکانات بهداشتی نیز برای آنان فراهم نبود “.

این آقای سفیانه درزمانی که مجاهدین ادعا دارند که کسی حق تردد به لیبرتی را ندارد ، چگونه قابل اثبات است؟!

” آیا این وکیل راه دور، پولی نگرفته که سخنان وادعاهای رجوی را تکرار کند؟! وآیا این کار او درشان یک وکیل دعاوی که نباید دروغ بگوید هست؟!

همچنین:

” مجری: آیا سازمان ملل نمی تواند بر عراق و ایران فشار وارد کند تا این نقض قوانین متوقف شود؟ – سفیان خصاونه: … متأسفانه بایستی بگویم که در آنها تمایلی به وارد شدن به این موضوعات تاکنون ندیده ایم وبا کمال تأسف پرونده این کمپ به‌طور کامل به دولت عراق سپرده شده است ومسؤلین اداره کمپ نیز عناصری هستند که در ارتباط با رژیم ایران می باشند ولی مشکل ساکنین لیبرتی بایستی حل شود آن هم در کمپی که مساحت آن نصف کیلومتر مربع می باشد یعنی بایستی کمیته مشرف براین کمپ با یک کمیته بیطرف تعویض شود ” .

اگر وضع اینطوری است ، چرا آنها را ازآنجا خارج نکرده وبه کشورهای امن نمی فرستید ، مگر عراق ملک پدری شماست که مایل نباشید که دل ازآنجا کنده وبیرون روید ؟!

لیبرتی جزو اراضی عراق است ودولت این کشور که برابر قوانین اش، شما را تروریست میداند، باصلاحیت تر ازهرارگان بین المللی درمورد قطعه ای ازخاک خود تصمیم میگیرد!

ونیز:

” مجری: درحال حاضر تعداد این ساکنین در اشرف ولیبرتی چند نفر می باشند؟ – سفیان خصاونه: تعداد آنان ۳۲۰۰نفر می باشد که در یک مساحت بسیار کوچک و حدود نصف کیلومتر مربع مستقر هستند … ما در حال حاضر از دولت حیدر العبادی خواستار تشکیل یک کمیته به دور از کمیته کنونی هستیم که اعضای این کمیته از ساکنین کمپ، یونامی و دولت عراق باشد “!

وقتی قرار قانونی به ترک این محل است، دیگر چه نیازی به وجود چنین کمیته ای؟!

واگر این اقامت برای چند روز و یکی دوماهی است ، باتوجه به اینکه اکثریت نزدیک به اتفاق اهالی کمپ حق تصمیم گیری ندارند، نمایندگان واقعی خود را دراین کمیته نخواهند داشت وبنابراین این وکیل محترم سعی کند که تعدادی از اعضای خانواده های این اسرا بجای گماشتگان رجوی دراین کمیته عضویت داشته باشند!

عیب این کار دراین است که این وکیل اردنی، دراینصورت نخواهد توانست پولی ازرجوی بگیرد وشاید بهتر باشد با اتخاذ رویه ی صداقت وراستگویی ، این پول را از خانواده های این اسرا بگیرد و وکالت شرافتمندانه ای را بپذیرد!

ضمنا ، آیا این رقم اعلامی درست است؟!

وحید


https://youtu.be/Nl0Sz5jlimM

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید