محمد کرمی : در البانی چه خبر و مجاهدین چه می کنند ؟

0
484

سوال این که چرا سازمان مجاهدین روی این سرمایه گذاری می کند که نفرات از کشور البانی درخواست پناهندگی کنند ؟ علت این کار، این است که سازمان مجاهدین پس از تحقیقات و بحث مفصل به این نتیجه رسیده اند که الان که کشور البانی دارد نفرات بیشتری را می پذیرد . پس این امکان برای آنها وجود دارد که بخواهد یک کمپی مانند لیبرتی یا اشرف سابق در البانی راه اندازی کنند . از عراق که بیرون رانده می شوند ، در اینجا متمرکز شوند

در البانی چه خبر و مجاهدین چه می کنند ؟

شاه می بخشد شاه قلی نمی بخشد

بر اساس اخباری از درون تشکیلات سازمان مجاهدین از البانی به بیرون درز کرده است . در یک نشستی که مریم قجر عضدانلو هم تلفنی شرکت کرده بوده . در آن نشست مریم قجر عضدانلو مطرح می کند که به افراد جدا شده هوادار فرقه به جای اینکه ماهی ۵۰۰ دلار داده شود . آن مبلغ را زیاد کنند و ماهی ۸۰۰ دلار به نفرات بدهند . اسماعیل مرتضائی ( جواد خراسان ) از فرماندهان ارشد سازمان در البانی مخالفت می کند ، به مریم قجر عضدانلو می گوید با همین ماهی ۵۰۰ دلار می شود این افراد را نگه داشت نیاز نیست که چیزی اضافه تر بدهیم . ما آنها را با ۴۰۰ ، ۵۰۰ دلار نگه می داریم بیشتر بدهیم توقعاتشان بیشتر می شود . به این شیوه نمی گذارد که فرقه به نفرات پول بیشتری بدهد که در رفا بهتری باشند .

– بنا بر اخباری که جدیدا ازتشکیلات مجاهدین در تیرانا ، کشور البانی رسیده . سازمان مجاهدین با وعده و وعید های به همه نیروهای خود داده است . از سوئی به شدت روی نیروهای تشیکلات و آ ن افرادی که اعلام کرده اند هواداری هستند و میخواهند دنبال زندگی شان بروند، کار می کند که این افراد از کشور البانی درخواست پناهندگی کنند . تاکنون هیچ یک از جداشده های هوادار فرقه رجوی موافقت نکرده اند که در کشور البانی درخواست پناهندگی بدهند. علت آن هم این است که نفرات می گویند البانی خودش کشور جهان سومی است .و محل مناسبی برای زندگی کردن نیست .

سوال این که چرا سازمان مجاهدین روی این سرمایه گذاری می کند که نفرات از کشور البانی درخواست پناهندگی کنند ؟

علت این کار، این است که سازمان مجاهدین پس از تحقیقات و بحث مفصل به این نتیجه رسیده اند که الان که کشور البانی دارد نفرات بیشتری را می پذیرد . پس این امکان برای آنها وجود دارد که بخواهد یک کمپی مانند لیبرتی یا اشرف سابق در البانی راه اندازی کنند . از عراق که بیرون رانده می شوند ، در اینجا متمرکز شوند . در صحبت ها بود که قبلا دولت البانی قبلا پذیرفته بوده که به نفرات سازمان مجاهدین اگر خودشان درخواست پناهندگی بدهند جواب مثبت بدهند . اما اکنون روی این مسله آنها تردید دارند .

یکی از علت های اینکه سری بعد که قرار بود نزدیک ۸۰۰ نفر به البانی انتقال داده شوند . الان عقب افتاده این است که دولت البانی مطرح کرده است ، قرار بوده این کشور به عنوان کشور ثالثی باشد که مجاهدین برای مدتی در اینجا بمانند تا کشورهای پناهنده پذیر این افراد را بپذیرند و ببرند درحالی که در طی این مدت تعداد خیلی کمی را پذیرفته اند .

شبکه جاسوسی افشین پیام مجاهدین در البانی راه اندازی شد. افشین ابراهیمی یکی از فرماندهان ارشد مجاهدین ( نام برده در عراق هم پرونده قضائی کرد کشی دارد ) اقدام به راه اندازی شبکه جاسوسی کرده است . سرتیم های این شبکه جاسوسی علی رئوسان ، حشمت غلامی ، حمید مکی ، عطا حسین هستند . که خود را به عنوان جدا شده منتقد فرقه جا زده اند و جدا از جاسوس های مخفی این ها تلاش می کنند که نفرات البانی کنترل کنند .به همین دلیل هر برنامه جعمی و گردش جعمی باشد این جاسوسان هم درآن جمع هستند.

لینک به منبع : وبلاگ عیاران

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید