عاطفه اقبال: درگذشت یکی دیگر از ساکنان لیبرتی بر اثر بیماری

0
1160

در عین حال این سئوال پیش می آید که چرا با توجه به بیماری های مختلف جلال عابدینی و شرایط وخیم جسمی اش، فقط در لحظات آخر که دیگر هیچ امیدی به زنده بودن او نبود، اطلاعیه ای برای انتقال او به انگلستان داده میشود!؟ چرا برای نجات جان او سریعتر اطلاعیه و درخواست انتقال بصورت عمومی مطرح نشده است؟ در همین اطلاعیه ذکر شده است که شمار دیگری از ساکنان لیبرتی از بیماریهای صعب العلاج رنج میبرند. براستی چند نفر دیگر در کمپ لیبرتی با سابقه بیماریهای مختلف بسر می برند که انتقال آنها باید بفوریت و اورژانس صورت پذیرد و فقط در بستر مرگ حق انتشار اطلاعیه بنامشان محفوظ میباشد؟ چرا اسامی این بیماران و درخواست انتقالشان علنی نمیشود که هم خانواده هایشان بتوانند بصورت فردی برای آنها اقدام کنند و هم فشار افکار عمومی بتواند به انتقال آنها یاری رساند.

درگذشت یکی دیگر از ساکنان لیبرتی بر اثر بیماری

عاطفه اقبال ـ 19.04.2015    امروز جمعه ۲۸ فروردین یکی دیگر از ساکنان لیبرتی درگذشت. جلال عابدینی ۵۸ ساله پناهنده کشور انگلستان، روز چهارشنبه ۲۶ فروردین برابر با ۱۵ آوریل در بیمارستانی در بغداد تحت عمل جراحی تومور روده قرار گرفته بود. بنا به اطلاعیه مجاهدین، جلال از سالهای پیش با یک کلیه زندگی میکرد و دچار بیماری سابقه داری در چشم و گوش نیز بود. مجاهدین می گویند با اینکه اسم او را از مدتها پیش در لیست بیماران برای انتقال فوری به کشور ثالث به سازمان ملل متحد داده بودند، ولی اقدامی صورت نگرفته بود. شب گذشته اطلاعیه ای از جانب مجاهدین منتشر شد که در آن خواستار انتقال فوری جلال عابدینی که تحت عمل جراحی قرار گرفته بود به کشور انگلستان شده بودند. در این اطلاعیه آمده بود ” سازمان ملل و دولت انگلیس باید به سرعت و در اولین فرصت ممکن ترتیبات اعزام و معالجه آقای عابدینی را تا دیر نشده فراهم کنند.”Atefe.Eghbal

کمپین ما با تسلیت به خانواده و یاران جلال عابدینی، بار دیگر خواستار انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث و در درجه اول انتقال بیماران می باشد. تنها راه حل نجات جان آنها، انتقالشان به کشور ثالث میباشد.

در عین حال این سئوال پیش می آید که چرا با توجه به بیماری های مختلف جلال عابدینی و شرایط وخیم جسمی اش، فقط در لحظات آخر که دیگر هیچ امیدی به زنده بودن او نبود، اطلاعیه ای برای انتقال او به انگلستان داده میشود!؟ چرا برای نجات جان او سریعتر اطلاعیه و درخواست انتقال بصورت عمومی مطرح نشده است؟ در همین اطلاعیه ذکر شده است که شمار دیگری از ساکنان لیبرتی از بیماریهای صعب العلاج رنج میبرند. براستی چند نفر دیگر در کمپ لیبرتی با سابقه بیماریهای مختلف بسر می برند که انتقال آنها باید بفوریت و اورژانس صورت پذیرد و فقط در بستر مرگ حق انتشار اطلاعیه بنامشان محفوظ میباشد؟ چرا اسامی این بیماران و درخواست انتقالشان علنی نمیشود که هم خانواده هایشان بتوانند بصورت فردی برای آنها اقدام کنند و هم فشار افکار عمومی بتواند به انتقال آنها یاری رساند. چرا در رابطه با انتقال حداقل بیماران فوری از عراق به کشور ثالث بسیج عمومی صورت نمیگیرد و این تقاضا فقط در شب قبل از مرگ افراد به بیرون درز پیدا میکند. این چندمین اطلاعیه از این دست است که در شب قبل از مرگ یک بیمار در لیبرتی، جهت درخواست انتقال فوری او منتشر میشود!؟

ما بار دیگر از سازمان ملل، کمیساریای عالی پناهندگان، و تمامی ارگانهای حقوق بشری می خواهیم که در درجه اول برای انتقال بیماران در کمپ لیبرتی به کشور ثالث بفوریت اقدام کنند. جلال عابدینی بیست و پنجمین نفر از ساکنان لیبرتی که در عراق یا در آلبانی جان می سپارد.جلال عابدینی

عاطفه اقبال – ۲۸ فروردین ۹۴ برابر با ۱۷ آوریل ۲۰۱۵

از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

لینک به منبع

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید