سیدحجت سیداسماعلی:بیانیه لوزان و تناقض‌گویی‌های مریم رجوی

0
1282

اما تنها دو خط بعد مریم رجوی ادعا می‌کند که هنوز راه بر تولید بمب اتمی توسط رژیم بسته نشده است. بنابراین از نظر مریم رجوی رژیم هم جام زهر اتمی را خورده است و هم میتواند بمب اتمی تولید کند؟! البته تناقض‌گویی مریم رجوی که حاصل بر باد رفتن بیش از یک دهه سرمایه‌گذاری روی برنامه هسته‌ای ایران با هدف پیشی‌گرفتن راه کار جنگ بر دیپلماسی بوده تمامی ندارد.وی در بخش دیگری از این اطلاعیه میگوید: ” . . . وادار کردن رژیم به تن‌دادن به قطعنامه‌های شورای امنیت به‌سادگی تنها راه ممانعت از دستیابی آنها به بمب اتمی است . . . “.

بیانیه لوزان و تناقض‌گویی‌های مریم رجوی

سیدحجت سیداسماعلی ـ عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین ـ 05.04.2015

در شامگاه سیزدهم فروردین ۱۳۹۴ یک رویداد منحصربفرد در تاریخ معاصر ایران و جهان بعد از ۱۳ سال در لوزان سوئیس ثبت گردید و نشان داد که چگونه دیپلماسی و راه کارهای سیاسی می‌تواند در حل و فصل پیچیده‌ترین مسائل، از جنگ و خونریزی و خشونت طلبی پیشی گرفته و به یک راه حل منطقی و توافق همه جانبه منجر شود.

در ورای همه انگیزه های سیاسی و اقتصادی که در پس پرده موافقان و مخالفان این بیانیه وجود دارد، ۹ روز ماراتن لوزان نشان داد که مردم ایران چه در داخل کشور و چه در خارج، تا چه حد علاقمند به فرجام رسیدن این مذاکرات بودند.

انعکاس نظرات مردم در فضای مجازی (توئیتر و فیسبوک) و رسانه‌های بین‌المللی خود گویای حسی مشترک در وطن‌پرستی، علاقمندی و احساس مسئولیت جمعی در کم شدن فشار تحریم‌ها از روی دوش هموطنانشان است. به همین دلیل هم با بی صبری تمام در انتظار یک خبر خوش از لوزان سوئیس بودند.

اما در این میان تنها اسرائیل، چند کشور عربی و مزدوران وطن فروش و خائنین بی‌وطن مثل مجاهدین بودند که بر علیه این بیانیه اطلاعیه داده و عقده های فروخورده خود را بر علیه مردم ایران خالی کردند.

گروهی که بیش از سه دهه انواع جرم و جنایت را در حق مردم ایران در نقش ستون پنجم دشمن انجام داده است حال برگ دیگری را در مسیر جنگ‌طلبی بر پرونده قطور خیانت بارشان افزودند.

اطلاعیه مجاهدین در سیزدهم فروردین ۹۴ تنها اطلاعیه ضدایرانی است که تاکنون بر علیه بیانیه لوزان و مردم ایران صادر شده است.

البته تناقض گویی‌های آشکار و یک خط درمیان مریم رجوی در این اطلاعیه حاکی از باخت تاریخی این جماعت بی‌وطن در خیانت به ایران است.

مریم رجوی در این اطلاعیه از یک سو ادعا می‌کند که رژیم جام زهر اتمی خورده و از سوی دیگر بازهم از اینکه رژیم ممکن است به سلاح هسته ای دست یابد هشدار می‌دهد.

در این اطلاعیه مریم رجوی ادعا کرد ” . . . مذاکرات لوزان پس از ۱۶ماه بار دیگر (رژیم ایران را ) به یک عقب‌نشینی تحمیلی در راستای خوردن زهر اتمی وادار کرده است . . .”

اما تنها دو خط بعد مریم رجوی ادعا می‌کند که هنوز راه بر تولید بمب اتمی توسط رژیم بسته نشده است. بنابراین از نظر مریم رجوی رژیم هم جام زهر اتمی را خورده است و هم میتواند بمب اتمی تولید کند؟!

البته تناقض‌گویی مریم رجوی که حاصل بر باد رفتن بیش از یک دهه سرمایه‌گذاری روی برنامه هسته‌ای ایران با هدف پیشی‌گرفتن راه کار جنگ بر دیپلماسی بوده تمامی ندارد.وی در بخش دیگری از این اطلاعیه میگوید: ” . . . وادار کردن رژیم به تن‌دادن به قطعنامه‌های شورای امنیت به‌سادگی تنها راه ممانعت از دستیابی آنها به بمب اتمی است . . . “.

بنظر می‌رسد مریم رجوی مانند همیشه یک فاز از تحولات عقب است و هذیان می‌گوید، حتی اگر بیانیه لوزان را بخوبی می‌خواند متوجه می‌شد که یکی از مواد توافق نامه لوزان لغو کامل تحریم‌های سازمان ملل متحد و کشورهای اروپایی و آمریکا است که روی آن تاکید شده است.

اما آنچه که در خصوص این اطلاعیه و موضعگیری عجولانه و پر از تناقض رهبری مجاهدین می‌توان گفت این‌که آنان به کرات و در سرفصل‌های مختلف نیات ضدمردمی و ضدایرانی خود را ثابت کرده و نشان داده‌اند که این گروه فاسد و خیانتکار چه فاصله عمیقی با اهداف مردم ایران و خواسته های به‌حق آنان دارند.

بی شک مجاهدین بازنده اصلی توافق ایران با غرب در موضوع هسته‌ای بعنوان بزرگترین چالش سیاسی – دیپلماتیک در بعد از انقلاب ۵۷ هستند که حکم ضربه آخر بر پیکره فرتوت و شکاف زی مجاهدین را دارد. ضمن اینکه تلاش مجاهدین برای سؤاستفاده از موضوعاتی مثل روز دانشجو، جریان اسیدپاشی، چهارشنبه سوری و موضوع حقوق بشر در عرصه داخلی نیز به شکست انجامید و نشان داد که این گروه تا چه حد در نزد مردم ایران منفور بوده و همیشه لعنت ابدی تاریخ و مردم را بدنبال خود دارند.

لینک به منبع

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید