بعد از شش ماه دونالد ترامپ برای اولین بار با ماسک در انظار عمومی ظاهر شد

0
1570

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار از زمان شیوع ویروس کرونا در انظار عمومی از ماسک استفاده کرده است. او روز شنبه در جریان بازدید از بیمارستان نظامی والتر رید در مجاورت واشنگتن درحالی که با مجروحان جنگ و پرسنل پزشکی دیدار می کرد ماسکی سیاه به صورت داشت. او هنگام ترک کاخ سفید گفت: “من هرگز با زدن ماسک مخالفتی نداشتم اما فکر می کنم باید در جا و زمان مناسب از آن استفاده کرد.” او قبلا گفته بود که ماسک نمی زند چون به طور منظم تست می شود و حتی جو بایدن رقیب انتخاباتی خود را به خاطر زدن ماسک مسخره کرده بود. اما او روز شنبه گفت: “فکر می کنم وقتی در بیمارستان هستید، به خصوص در محیطی خاص، که خیلی از سربازان و سایرین تازه از اتاق عمل آمده اند، فکر می کنم زدن ماسک خیلی مهم باشد.”

دونالد ترامپ برای اولین بار با ماسک در انظار عمومی ظاهر شد

آقای ترامپ در بازدید روز ۱۱ ژوئیه از بیمارستان نظامی والتر رید از ماسک استفاده کرد
حق آقای ترامپ در بازدید روز ۱۱ ژوئیه از بیمارستان نظامی والتر رید از ماسک استفاده کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار از زمان شیوع ویروس کرونا در انظار عمومی از ماسک استفاده کرده است.

او روز شنبه در جریان بازدید از بیمارستان نظامی والتر رید در مجاورت واشنگتن درحالی که با مجروحان جنگ و پرسنل پزشکی دیدار می کرد ماسکی سیاه به صورت داشت.

او هنگام ترک کاخ سفید گفت: “من هرگز با زدن ماسک مخالفتی نداشتم اما فکر می کنم باید در جا و زمان مناسب از آن استفاده کرد.”

او قبلا گفته بود که ماسک نمی زند چون به طور منظم تست می شود و حتی جو بایدن رقیب انتخاباتی خود را به خاطر زدن ماسک مسخره کرده بود.

اما او روز شنبه گفت: “فکر می کنم وقتی در بیمارستان هستید، به خصوص در محیطی خاص، که خیلی از سربازان و سایرین تازه از اتاق عمل آمده اند، فکر می کنم زدن ماسک خیلی مهم باشد.”

او هفته پیش در گفتگو با شبکه مالی فاکس گفته بود “من کاملا با ماسک موافقم” و افزود که حتی از قیافه ای که با ماسک پیدا می کند خوشش می آید.

با این حال وقتی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (سی دی سی) در ماه آوریل استفاده از ماسک را برای جلوگیری از انتشار ویروس در اماکن عمومی توصیه کرد، آقای ترامپ به خبرنگاران گفت او این توصیه را دنبال نمی کند.

او در آن زمان گفت: “فکر نمی کنم بتوانم ماسک بزنم. نمی توانم تصور کنم که موقع استقبال از روسای جمهور، نخست وزیرها، دیکتاتورها، پادشاه ها و ملکه ها با ماسک ظاهر شوم.”

برخی رسانه ها گزارش می دهند که دستیاران آقای ترامپ مکررا از او خواستند در انظار عمومی از ماسک استفاده کند.

در تحولی دیگر در روز شنبه فرماندار دمکرات ایالت لوئیزیانیا در جنوب این کشور پوشیدن ماسک را برای بیشتر مردم در اماکن عمومی اجباری کرد.

درحال حاضر استفاده از ماسک در اماکن عمومی در بیش از ۲۰ ایالت اجباری است.

تازه ترین آمارها

به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز آمار کسانی که در ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند نزدیک ۶۷ هزار نفر بوده است.

آنتونی فاچی کارشناس ارشد دولت در زمینه بیماری های واگیردار روز ۳۰ ژوئن گفته بود “متعجب نخواهد شد” اگر موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به روزانه ۱۰۰ هزار مورد برسد. آمار ابتلا آن زمان روزانه ۴۰ هزار بود.

آقای فاچی هشدار داده بود “معلوم است که اوضاع را تحت کنترل نداریم” چون مردم به اندازه کافی ماسک نمی زنند و فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند.

بنابه گزارش ها آمار روزانه مرگ در روز جمعه ۶۴۲ مورد بود درحالی که بیش از ۴۷۱ مورد روز پنجم ژوئیه است، با این حال فقط کسری از آمار مرگ در اواسط ماه آوریل است که از ۲۲۰۰ نفر تجاوز کرده بود.

البته کارشناسان ابراز نگرانی می کنند با افزایش شدید آمار مبتلایان در هفته های اخیر ظرف چند هفته آمار درگذشتگان بار دیگر شیب تندی پیدا کند.

تاکنون حدود ۱۳۵ هزار نفر از زمان شیوع کرونا در آمریکا جانشان را از دست داده اند.

از سوی دیگر علیرغم رشد ویروس در فلوریدا شهر بازی والت دیزنی ورلد در این ایالت که ماه مارس بسته بود به تدریج شروع به بازگشایی کرده، هرچند زدن ماسک در جریان بازدید از آنجا اجباری هست.

آمار ابتلا در فلوریدا بیش از یک میلیون نفر و آمار درگذشتگان هم نزدیک ۴۲۰۰ نفر هست.

بیشتر بخوانید:

  • بولسونارو، رئیس جمهور برزیل به کرونا مبتلاست
  • دانشجویان خارجی که تمام کلاس‌هایشان آنلاین برگزار می‌شود اجازه ماندن در آمریکا را ‘از دست می‌دهند’
  • کرونا کی به ایران رسید؟
  • رئیس اف‌بی‌آی چین را ‘بزرگترین تهدید آمریکا’ خواند
  • ترامپ رسما آمریکا را از سازمان جهانی بهداشت خارج کرد
  • کرونا؛ برقراری مجدد محدودیت های قرنطینه در مناطقی از اسپانیا
  • سازمان ملل متحد: اگر کاری نکنیم، انتقال بیماری‌های حیوان به انسان چون کرونا بیشتر می‌شود

///////////////////

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید