خانواده سرهنگ ترنر که بدست مجاهدین به قتل رسیده به دادگاه شکایت و خواهان …

0
91

گزارش آسوشیتد پرس: خانواده کلنل ترنر که بدست مجاهدین به قتل رسیده به دادگاه شکایت و خواهان ۳۵۵ میلیون دلار غرامت شده اند 

کیهان لندن، ششم فوریه ۲۰۱۷:…  آسوشیتدپرس با اشاره به اینکه هنوز نشانه‌ای در دست نیست که دولت ترامپ در صدد داشتن روابطی نزدیک با مجاهدین باشد، نوشته است در حالی که مجاهدین برای خرید وقت مقامات پیشین آمریکایی پول می‌دهند، خانواده سرهنگ آمریکایی، جک ترنر، که در سال ۱۹۷۵۵ به دست مجاهدین در ایران کشته شد، درخواست دریافت ۳۵۵ میلیون دلار غرامت از ایران … 

کلنل ترنر و شیفر بدست مجاهدین خلق کشته شدند

The US follows a new version of policy by delisting the convicted murderers of Americans
(Mojahedin Khalq, MKO, MEK, Rajavi cult)

***

Lets create another Vietnam for America(pdf).
(Mojahedin English language paper April 1980)

Letter to Imam (Khomeini) (pdf).
(Mojahedin English Language paper April 1980)

Some questions unanswered regarding the US military invasion of Iran (pdf).
(Mojahedin English Language paper June 1980)

link to one of the Mojahedin Khalq songs
advocating terror and killing Americans

(In Persian written and distributed after the Iranian Revolution)

لینک به منبع

(گزارش آسوشیتد پرس: خانواده کلنل ترنر که بدست مجاهدین به قتل رسیده به دادگاه شکایت و خواهان ۳۵۵ میلیون دلار غرامت شده اند)

آسوشیتدپرس: نامزد وزارت حمل‌ و نقل آمریکا ۵۰ هزار دلار از مجاهدین خلق پول گرفته است

– الین چاو، وزیر پیشنهادی ترامپ برای وزارت حمل نقل گرفتن پول از مجاهدین برای سخنرانی را تایید کرده

– آسوشیتدپرس نوشته سوال مهم اینجاست که میزان نفوذ سازمان مجاهدین بر دولت جدید آمریکا چقدر است؟

۱۸ بهمن ۱۳۹۵

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که نامزد پیشنهادی دونالد ترامپ برای وزارت حمل‌ و نقل آمریکا و یکی از مشاوران او، در ازای دریافت پول برای سازمان مجاهدین خلق ایران سخنرانی کرده بودند.

مجاهدین خلق و فتوشاپ جشن مزدوری و وطن فروشی

یکی از همایش‌های سازمان مجاهدین خلق

آسوشیتدپرس، با اعلام این خبر نوشته، خانم الین چاو، وزیر پیشنهادی ترامپ این هفته تایید کرد که سال ۲۰۱۵ تنها برای پنج دقیقه سخنرانی در نشست شاخه‎ی سیاسی سازمان مجاهدین خلق ۵۰ هزار دلار دریافت کرده است.

این گزارش می‌افزاید، رودی جولیانی، شهردار پیشین نیویورک نیز که در دولت ترامپ به عنوان مشاور انتخاب شد، برای سخنرانی در همایش مجاهدین مبالغ نامعلومی از آنها پول گرفته است.

آسوشیتدپرس در معرفی سازمان مجاهدین می‌نویسد: «گروهی تبعیدی که پیش از انقلاب ۱۳۵۷ مرتکب قتل آمریکایی‌ها شد؛ بعد از انقلاب نیز برای حیات سازمانی‌اش از راه‌های فریبکارانه به گردآوری کمک مالی اقدام کرد؛ کسانی که برای آزادی رهبر زندانی‌شان خود را به آتش می‌کشیدند، و سازمانی که شاخه سیاسی آن پیشتر از سوی وزارت خارجه ایالات متحده به عنوان یک فرقه توصیف شده بود».

در ادامه این گزارش آمده ده‌ها تن از مقامات پیشین آمریکایی، از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات، از جمله نیوت گینگریج از روسای پیشین کنگره که برای مجاهدین سخنرانی کرده بودند، از آنها پول دریافت کردند.

گویا بعضی از آنها دریافت پول را تایید کردند و برخی دیگر سکوت را ترجیح داده‌اند.

مجاهدین خلق و فتوشاپ جشن مزدوری و وطن فروشی

یکی از نشست های تبلیغاتی مجاهدین

دریافت پول برای سخنرانی ممنوع نیست، اما آسوشیتدپرس این پرسش را مطرح می‌کند که میزان نفوذ سازمان مجاهدین بر دولت جدید آمریکا چقدر است؟

این خبرگزاری در بخش دیگری نوشته، گروهی از مقامات نظامی و سیاسی پیشین و بازنشسته‌ی آمریکایی از جمله رودی جولیانی، ماه گذشته در نامه‌ای به ترامپ او را به برقراری ارتباط با شاخه‎ی سیاسی مجاهدین تشویق کردند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده، اتحاد احتمالی دولت آمریکا با مجاهدین یعنی قرار گرفتن در کنار گروهی که از انقلاب ایران پشتیبانی کرده و علیه منافع آمریکا در گذشته موضع‌گیری و اقدام کرده است.

آسوشیتدپرس افزوده که مجاهدین بعد از فرار از ایران هم‌پیمان صدام حسین دیکتاتور در عراق شدند، هرچند که بعدها آنها بودند که جزئیات برنامه‎ی هسته‌ای ایران را افشا کردند.

یرواند آبراهامیان، استاد دانشگاه سیتی نیویورک به آسوشیتدپرس گفته است، از آنجا که ظاهراً مجاهدین روی «اسب برنده» شرط بندی کردند، حالا می‌توانند به دستگاه دولتی ترامپ راه یابند.

اما در عین حال پروفسور آبراهامیان که خود کتابی در مورد مجاهدین نوشته، افزوده است، دسترسی بیشتر مجاهدین به دولت ترامپ، آمریکا را تضعیف می‌کند زیرا مردم بیشتری در ایران از هر اقدام آمریکا نگران خواهند شد.

مجاهدین خلق و فتوشاپ جشن مزدوری و وطن فروشی

خانم الین چاو، نامزد وزارت حمل‌ونقل آمریکا

آسوشیتدپرس همچنین یادآوری کرده که مجاهدین در برقراری رابطه با مقامات پیشین دولت‌های آمریکا و اروپا سابقه‌ای طولانی دارند؛ آنها را به سخنرانی در همایش‌های خود دعوت کرده و برای سفر و سخنرانی بسیاری از آنها پول خرج می‌کنند.

الین چائو همسر سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا، سال ۲۰۱۵ در همایش مجاهدین در پاریس سخنرانی کرد و صندلی کنار دست مریم رجوی، که مجاهدین او را «رئیس‌جمهوری برگزیده» می‌نامند، برای او محفوظ نگه‎داشته شده بود.

خانم چائو در گزارش مالیاتی خود به نهادهای ناظر آمریکایی (در آستانه احراز پست وزارت حمل‌ونقل در دولت ترامپ)، دریافت مبلغ ۵۰ هزار دلار برای حضور سال ۲۰۱۵ خود در پاریس را اعلام کرد؛ سال بعد نیز، ۲۰۱۶، مبلغ ۱۷ هزار و پانصد دلار دیگر را برای یک سخنرانی از شورای فرهنگی ایرانی- آمریکایی در میسوری که مجاهدین نیز با آن مرتبط است، دریافت نمود.

الین چائو به تماس آسوشیتدپرس در مورد رابطه‌اش با سازمان مجاهدین خلق پاسخی نداده است، همان‌گونه که رودی جولیانی نیز پرسش این خبرگزاری را بی‌پاسخ نهاده و کاخ سفید نیز هنوز به تماس آسوشیتدپرس واکنشی نشان نداده است.

نیوت گینگریج، پنجاهمین رییس جمهوری‌خواه کنگره در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ نیز برای مجاهدین سخنرانی کرده است؛ از جمله سال ۲۰۱۶ در گالا، در حومه پاریس در نشست بزرگ مجاهدین (در کنار یک مقام بلندپایه پیشین سعودی) حضور یافت- هر چند که روشن نیست چه مبلغی گرفته است.

مجاهدین خلق و فتوشاپ جشن مزدوری و وطن فروشی

زنان عضو سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه

محمد محدثین مسئول کمیته مناسبات خارجی در شاخه سیاسی مجاهدین در گفتگو با آسوشیتدپرس از وجود مهره‌هایی در دولت ترامپ که حامی تغییر سیاست آمریکا در قبال ایران هستند، استقبال کرده است.

به گفته محدثین، مجاهدین بیش از هر چیز خواهان در پیش گرفتن سیاستی سختگیرانه‌تر در قبال حکومت ایران هستند که «جنایات رژیم علیه مردم ایران را بی‌پاسخ نگذارد».

آسوشیتدپرس با اشاره به اینکه هنوز نشانه‌ای در دست نیست که دولت ترامپ در صدد داشتن روابطی نزدیک با مجاهدین باشد، نوشته است در حالی که مجاهدین برای خرید وقت مقامات پیشین آمریکایی پول می‌دهند، خانواده سرهنگ آمریکایی، جک ترنر، که در سال ۱۹۷۵۵ به دست مجاهدین در ایران کشته شد، درخواست دریافت ۳۵۵ میلیون دلار غرامت از ایران و مجاهدین خلق به دادگاه ایالت کلرادو ارائه کرده‌اند.

بازماندگان سرهنگ ترنر برای درخواست خود این استدلال ساده را مطرح کرده‌اند که برخلاف آمریکایی‌های به گروگان گرفته شده [در سفارت آمریکا در تهران پس از انقلاب ۷۹]، پدر این خانواده هرگز از بخت بازگشت به میان عزیزان خود برخوردار نشد.

(پایان)

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید