سیاست انگل واره ی فرقه رجوی

0
970

سیاست انگل واره ی فرقه رجوی 

 انجمن نجات، مرکز تهران، سوم می ۲۰۱۶:… مجاهدین خلق با سیاست گرد و خاک کردن و ماهی گیری در آب گل آلود سعی در همزبانی با بالا دست های خود –آمریکا و اسرائیل و عربستان و قطر—دارند و درصدد نزدیک تر شدن به آنها هستند تا در این وانفسا خود را انگل وار آویزان نموده و برای چند صباحی دیگر سرپا نشان دهند . از جمله نزدیک شدن به نیروهای تروریستی شارژ شده توسط دولت های قطر و عربستان به اسم ارتش آزاد … 

لینک به منبع

سیاست انگل واره ی فرقه رجوی

معضل سوریه که منجر به کشته و بی خانمان شدن بسیاری از مردم آن کشور شده است موضوعی است که سران فرقه رجوی به کرات آن را به ایران نسبت می دهند و در برنامه ها و سایت های متعدد وابسته به خود در این رابطه قلم فرسایی می نمایند . مجاهدین خلق با سیاست گرد و خاک کردن و ماهی گیری در آب گل آلود سعی در همزبانی با بالا دست های خود –آمریکا و اسرائیل و عربستان و قطر—دارند و درصدد نزدیک تر شدن به آنها هستند تا در این وانفسا خود را انگل وار آویزان نموده و برای چند صباحی دیگر سرپا نشان دهند . از جمله نزدیک شدن به نیروهای تروریستی شارژ شده توسط دولت های قطر و عربستان به اسم ارتش آزاد و طرفداری های مشکوک و غیر حرفه ای فرقه ی رجوی از جریان داعش را که در این مدت بسیار شاهد بودیم ، در این رابطه می توانیم تفسیر نمود.

ولی آنچه واقعیت می نماید اظهارات برخی از مقامات سابق و فعلی این بالا دستی ها است که اتهام دخالت ایران دراین جریانات را منتفی می نماید و از قضا نقشه ی فرقه رجوی برای پیراهن عثمان کردن ایران نقش بر آب می شود .

مطلبی که در ذیل می آید اظهارات نخست وزیر پیشین قطر در این رابطه است که در خبرگزاری فارس منتشر شده است:

بمب اعتراف نخست‌وزیر پیشین قطر علیه عربستان درباره سوریه

وزیر خارجه سابق قطر، با بیان اینکه اتفاقات سوریه نه تنها انقلاب مردمی نبوده است، آن را توطئه و بازی بین‌المللی و نقش اول آن را عربستان دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حمد بن جاسم» نخست‌وزیر و وزیر خارجه وقت قطر در گفت‌و‌گو با روزنامه «فایننشال تایمز» که ۱۵ آوریل گذشته منتشر شد، سخنان جنجالی بر زبان آورد و عربستان را مسئول پیچیده شدن بحران سوریه از سال ۲۰۱۲ دانست و گفت که آن‌چه در سوریه اتفاق افتاد نوعی بازی بین‌المللی بود (نه انقلاب) و آمریکا به عربستان و قطر این چراغ سبز را داد که در سوریه دخالت کنند.

«طراد بن سعید العمری»، نویسنده معروف عربستانی در پایگاه تحلیلی «انحاء» می‌نویسد:

سخنان شیخ حمد بسیار خطرناک است. بیان چنین سخنانی سؤالات بسیاری را پیش می‌کشد، زیرا این سخنان به طور کامل پایه‌های اصلی داستان سوریه را از بین می‌برد. داستانی که کشورهای حاشیه خلیج [فارس] درباره سوریه، رفتن بشار اسد، چگونگی رفتار دولت با مردم سوریه، ثبات منطقه، دخالت در امور کشورهای دیگر، مذاکرات ژنو و مهم‌تر از این‌ها، نقش ایران در منطقه ساخته‌اند و بنابراین بیش از هر چیزی آمریکا، عربستان و قطر باید درباره سخنان «حمد بن جاسم» توضیح دهند.

او ادامه می دهد: هنگامی که «رولا خلف» خبرنگار فایننشال تایمز، از شیخ حمد می‌پرسد که‌ آیا بخشی از مسئولیت فاجعه این روزهای سوریه را بر عهده می‌گیرد یا نه؛ او در جواب می‌گوید: «سخنانی به تو می‌گویم که تاکنون به هیچ کسی نگفته‌ام. هنگامی که شروع به ورود به موضوع سوریه کردیم (۲۰۱۲) مطمئن بودیم که قطر به زودی رهبری قضایای سوریه را بر عهده می‌گیرد، زیرا در آن زمان عربستان میلی به دخالت [آشکار] نداشت. بعد از آن سیاست‌ها در قبال سوریه تغییر پیدا کرد و به ما اطلاع ندادند که عربستان می‌خواهد که ما صندلی پشت بنشینیم پس این قضیه به رقابت بین ما و عربستان منتهی شد».

این اعتراف ضد سعودی، آغاز موج بین‌المللی ضد سعودی است؟

طراد العمری در این باره می‌نویسد: این اعتراف صریح و جنجالی، سوال ابتدایی را مطرح می‌کند و آن هم اینکه چرا در این زمان چنین چیزی را گفته است؟ اگر «حمد بن جاسم» می‌گوید که بحران سوریه یک بازی بین‌المللی بود آیا بیان چنین سخنانی نیز در چارچوب همان بازی نیست؟

این نویسنده سعودی می‌افزاید: سخنان شیخ «حمد بن جاسم» در فایننشال تایمز در ۱۵ آوریل منتشر شد و این همان زمانی است که در آمریکا در موضوع نقش عربستان در حملات ۱۱ سپتامبر، بحث و جدل بود و مقاله‌هایی در پایگاه خبری شبکه فاکس نیوز، (۱۷ آوریل)، نشریه آتلانتیک (۱۸ آوریل) و نیویورک تایمز (۱۸ اوریل) علیه عربستان منتشر شد.

وی ادامه می‌دهد: سخنان «حمد بن جاسم»، درباره این‌که آنچه در سوریه اتفاق افتاده و می‌افتد، یک بازی بین‌المللی است، تعجبی ندارد، چرا که از ابتدای روند حوادث در سوریه، داستان چیز دیگری بوده است. همان‌طور که «رولان دوما» وزیر خارجه اسبق فرانسه، در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی گفته بود که انگلیس دو سال پیش از آغاز بهار عربی، آماده حمله به سوریه بود. در مورد قطر نیز جای تعجب ندارد، چرا که این کشور در آن برهه مدام دنبال توطئه در لیبی، مصر، یمن و سوریه بود.

نقطه حساس اعتراف نخست‌وزیر پیشین قطر کجاست؟

طراد العمری می‌افزاید: اما موضوع عجیب و جنجالی به ورود عربستان به بحران سوریه در مراحل بعدی آن مربوط می‌شود و این قضیه نیازمند تأیید یا تکذیب رسمی است؛ چرا که اتهام «حمد بن جاسم» به عربستان در حمایت مسلحانه از کسانی که برای تظاهرات علیه دولت به خیابان آمده بودند، کاملا قصه را دگرگون و پایه دعاوی عربستان و کشورهای خلیج [فارس] را در مورد بحران سوریه، از بین می‌برد. اینکه :۱- آن‌چه در سوریه اتفاق افتاده، یک انقلاب مردمی است ۲- بشار اسد مردم خودش را کشته و آواره کرده است ۳- همدردی و ابراز ترحم بر مردم سوریه و دوستی با آنان ۴- این ایران است که در سوریه دخالت می‌کند و اصلی‌ترین دلیل بی ثباتی منطقه است ۵- حقیقت معارضان و لیست «ریاض» و «هیأت عالی مذاکره کننده» ۶- عزم «هیأت عالی مذاکره کننده» برای راه‌حل سیاسی و مذاکرات ژنو.

سخنان وزیر خارجه سابق قطر، به کلی تمام این ادعاها را از بین‌می‌برد؛ یعنی تمام این حرف‌ها بر پایه باطلی بنا شده است.

این نویسنده سعودی، در ادامه می‌خواهد تا مسئولان رسمی آمریکا، عربستان و قطر بیانیه رسمی صادر کرده و حقایق را توضیح دهند، چرا که این اتهام در سطح استراتژیک، سیاسی، دیپلماسی و قانونی بسیار خطرناک است.

او توضیح می‌دهد: ورود به یک توطئه بین‌المللی برای براندازی یک دولت دارای حاکمیت یک مسأله‌ای نیست که بشود به راحتی از کنار آن عبور کرد. لازم است تا از برنامه‌ریزی یا آن چیزی که «حمد بن جاسم» آن را «بازی بین‌المللی» می‌خواند به خوبی کسب اطلاع کنیم. یک سؤال مهمی باقی می ماند: آیا موضع اخیر اسرائیل در مورد جولان جزئی از این بازی است؟

طراد العمری در ادامه می‌نویسد: دولت سوریه می‌تواند با استناد به این سخنان خطرناک، دعوی قضایی علیه کشورهای مختلف طرح کند و بیش از یک تریلون دلار فقط برای بازسازی غرامت بگیرد.

این نویسنده سعودی در بخش نهایی یادداشت خود می‌آورد: آیا پس از این افشاگری آمریکا و هم پیمانانش از عربستان و کشورهای خلیج [فارس] می‌توانند خواستار برکناری بشار اسد شوند؟ یا در مذاکرات حل بحران سوریه شرکت کنند؟

به هر حال آن چه رخ داده است، این است که «حمد بن جاسم» بمب را به آغوش عربستان انداخته است و این سعودی‌ها هستند که باید پرده از حقایق بردارند؛ حتی اگر باعث رنجش آمریکا شود.

حسینی

________________________________

آرشیو موضوع : آلبانی

حدود ۲۰ نفر دیگر از اعضای فرقه رجوی از کمپ لیبرتی به آلبانی منتقل شدند

علی جهانی: چرا فرقه رجوی از جدا شدگان در کمپ تیرانا ـ آلبانی می ترسد؟

پنجشنبه ۹ اردیبهشت۱۳۹۵ حدود ۲۰ نفر دیگر از اعضای فرقه رجوی از کمپ لیبرتی به آلبانی منتقل شدند ندای حقیقت، سی ام آوریل ۲۰۱۶:… مطلع شدیم پنجشنبه ۹اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ سومین گروه در سال جدید به کشور آلبانی اعزام شدند. گروه اعزامی جدید حدودا ۲۰ نفر می باشند. اسامی نفرات منتقل شده بشرح زیر است : …

تسلیم یک نسخه از نامۀ ۷۲ عضو جداشدۀ فرقۀ رجوی به کمیساریا به سفارت آلبانی در پاریس

علی جهانی: چرا فرقه رجوی از جدا شدگان در کمپ تیرانا ـ آلبانی می ترسد؟

تسلیم یک نسخه از نامۀ ۷۲ عضو جداشدۀ فرقۀ رجوی به کمیساریا به سفارت آلبانی در پاریس پیوند رهایی، پاریس، سی ام آوریل ۲۰۱۶:… بعد از ظهر امروز سه نفر از جدا شدگان فرقۀ رجوی مقیم فرانسه آقایان قربانعلی حسین نژاد، غفور فتاحیان و همایون کهزادی یک نسخه از نامۀ ۷۲ عضو سابق فرقه به رئیس کمیساریای عالی پناهندگان ملل …

مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار ـ آیا مسعود رجوی در داخل قلعه اشرف بود؟ قسمت ۵

مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار ـ آیا مسعود رجوی در داخل  قلعه اشرف بود؟ قسمت ۵

ببینید خود مسعودرجوی اومد توی یکی ازصحبت هاش برگشت و گفت : که یکجا مرزسرخ ماست یکجا، ببین کل اشرف را ول کرد یکجا را ، گفت مرکز فرماندهی مرزسرخه، یعنی اگر حمله …

انتقال ۲۵ نفر از اعضای فرقه رجوی از لیبرتی به آلبانی و نروژ

مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار ـ آیا مسعود رجوی در داخل  قلعه اشرف بود؟ قسمت ۵

انتقال ۲۵ نفر از اعضای فرقه رجوی از کمپ لیبرتی به آلبانی و نروژ (اسامی) ندای حقیقت، بیست و ششم آوریل ۲۰۱۶:…  اسامی نفرات منتقل شده بشرح زیر می باشد: ۱٫ کبری حسن وند ۲٫ مهین حری (پور صدیق) ۳٫ زینت مجیدی ۴٫ محمد علی مهاجری ۵٫ داریوش نصر قجر ۶٫ احمد هوشی ۷٫ طاهر اقبال ۸٫ کامیار ایزدپناه (آزادی ) ۹٫ محمد میرغفوری ۱۰٫ …

فرقه رجوی و تهدید جدا شده ها در آلبانی

مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار ـ آیا مسعود رجوی در داخل  قلعه اشرف بود؟ قسمت ۵

فرقه رجوی و تهدید جدا شده ها انجمن نجات، مرکز تهران، بیست و پنجم آوریل ۲۰۱۶:…  تحت تاثیر اندیشه های فرقه ای، اعضای بریده از فرقه ها  هراس خروج از فرقه و رویارویی با دنیای خارج از فرقه را دارند و این جاست که باید مجامع بین المللی  و حقوقی دنیا به رسالت های بشر …

احسان بیدی: ایستادگی ما و پاسخی به جیغ های بنفش مسعودرجوی

مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار ـ آیا مسعود رجوی در داخل  قلعه اشرف بود؟ قسمت ۵

مسعودرجوی این را خوب توگوشهایت فروکن .من احسان بیدی هستم و درس ایستادگی و مقاومت را خوب می دانم  واین توهستی که جلوی من به زانو درامدی. من همچنان درالبانیا درتیرانا هستم و …

عاطفه اقبال:جان ساکنان لیبرتی یا اموال کمپ لیبرتی، کدام مهمتر است؟

عاطفه اقبال:جان ساکنان لیبرتی یا اموال کمپ لیبرتی، کدام مهمتر است؟

جان ساکنان لیبرتی یا اموال کمپ لیبرتی، کدام مهمتر است؟  عاطفه اقبال، وبلاگ یادداشت ها، بیست و سوم آوریل ۲۰۱۶:… چرا حتی در آلبانی با مذاکرات پشت پرده، کمیساریا پول جدا شدگان از مجاهدین را قطع میکند تا شما آنرا به عهده بگیرید؟ چرا از هر کس که جدا میشود یک برگه امضا شده میگیرید مبنی …

علی جهانی: چرا فرقه رجوی از جدا شدگان در کمپ تیرانا ـ آلبانی می ترسد؟

علی جهانی: چرا فرقه رجوی از جدا شدگان در کمپ تیرانا ـ آلبانی می ترسد؟

رجوی و باندش در صدد هستند که کمپ تیرانا را جایگزین کمپ اشرف بکنند و در این رابطه مستمراً با مقامات کشور آلبانی در حال ملاقات و مهمانی دادن و هدیه دادن هستند و با مدره نمایی می خواهند دولتمردان کشور آلبانی را متقاعد سازند که با اهداف سازمان در رابطه با طرح جایگزینی اشرف با کمپ …

نامه سرگشاده ۷۱ نفر از اعضای سابق سازمان مجاهدین به رئیس کمیساریای عالی پناهندگی

علی جهانی: چرا فرقه رجوی از جدا شدگان در کمپ تیرانا ـ آلبانی می ترسد؟

نامه سرگشاده ۷۱ نفر از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق در اروپا و آمریکای شمالی به رئیس کمیساریای عالی پناهندگی  فریاد آزادی، نوزدهم آوریل ۲۰۱۶:… جناب آقای فیلیپ گراندی رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل : اقای مسعود رجوی اخیر ا در پیام رادیویی ، به اعضای تشکیلات دستور داده است که همه اعضای جدا …

مسعود خدابنده: معامله هیلاری کلینتون با آلبانی تضمین میکند که اعضای مجاهدین خلق …

علی جهانی: چرا فرقه رجوی از جدا شدگان در کمپ تیرانا ـ آلبانی می ترسد؟

معامله هیلاری کلینتون با آلبانی تضمین میکند که اعضای مجاهدین خلق (فرقه رجوی) همچنان تروریست بمانند.  وقتی افرادی مانند بیدی و رستار تصمیم میگیرند که عضویت در این گروه تروریستی را رد کنند، نه تنها آنان با تهدید و ارعاب مجاهدین خلق روبرو میشوند – که آنان تهدید کردند که به طور خاص بیدی را …

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید